Günümüzde şirketlerin “lider yetiştirme programları” büyük bir trend olarak tüm insan kaynakları departmanlarının üzerinde harıl harıl çalıştığı bir konu. Ancak bunun analizi yapıldığında, şirketlerin gerçek lider beklentileri tam karşılanıyor mu? Bu konuda uzman olan Roselinde Torres ve ekibi tarafından 4000 şirketle uygulanan anket sonucunda, bu tarz programları uygulayan şirketlerin %58’i ne yazık ki lider açığıyla karşı karşıya kalmakta. Peki asıl soru, bu programlar neden ilgili ihtiyacı tam olarak karşılayamıyor?

Roselinda’nın her şeyi bir kenara bırakıp, gerçek liderleri araştırmak için gittiği Güney Afrika gezisi, birçok sorunun cevabını aydınlatacak asıl soruları ortaya çıkarmış. Üç soru ile özetlenebilecek bu liderlik gelişimlerinde önemli nokta, değişime açık olmak. Sağlam bir lider olabilmek için izlenebilecek, sağlam bir TED konuşması…

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın