Pepsi Max, “What If” kampanyası için hazırladığı drone reklamı The Friend Finder” viral oldu.

İnsanların 3/1’i festivallerde arkadaşlarının izini kaybeder. 1993 yılında Pepsi ve Diet Pepsi’ye alternatif olarak piyasaya sürülen Pepsi Max, festivallerde en sık rastlanan sorunlardan biri olan bu sorun için bir çözüm üretti. “The Friend Finder” ismini verdikleri GPS teknolojisi ile çalışan ve adeta bir Poké Topu‘na benzeyen ve aslen bir drone olan keşif balonu ile London’s New Look Wireless Festival‘da ortaya çıktı. 45.000 kişinin göründüğü reklam filminde, uygulamayı telefona yükleyen kişiler arkadaşlarının yerini bu Pokedrone ile tespit edebiliyor. Pepsi Max Genius’ın reklam filmi #LiveForNow mottosunu savunarak, festivale katılanların sadece anı yaşamalarını, şekersiz olmasına rağmen maksimum lezzet sloganına sahip Pepsi Max’i yudumlarken herhangi bir buluşma noktası belirlemeksizin festivalden de maksimum keyif almalarını amaçlıyor. Festivale katılanların renkli görüntülerine şahit olduğumuz reklam filmi, Pepsi Max’in Facebook sayfasındaki takipçiler tarafından da oldukça beğenildi. Hatta öyle ki bazıları benzer bir drone’u evdeki aile fertleri için kullanabileceğini söyledi. Görünen o ki Pepsi Max, gerçek mi kurgu mu olduğu henüz kesinlik kazanmayan bu reklam filmi ile kampanya adına yakışır bir şekilde, iyi planlanmış bir olasılığın hayalini tüketicilerine sunarak haklı ilgiyi kazandı.

Daha önceden de Drone Football başlığıyla yine drone’ların kullanıldığı bir reklam filmi hazırlamış olan Pepsi Max’in viral olan “The Friend Finder” reklam filmi  Abbott Mead Vickers BBDO ajansı tarafından hazırlandı.

Paylaş
Dilek Erdensoy, Amerika'da aldığı dil eğitiminin ardından lisansını Felsefe üzerine yaptıktan sonra; tasarım, dijital medya ve pazarlama üzerine eğitimler almıştır. Çeşitli sitelerde yazmaya devam eden yazar; bilim, teknoloji ve felsefe ile ilgilenmekte, medya ve reklam sektörünü yakından takip etmektedir.

Bir Cevap Yazın