Günümüzde makinelerin ve teknolojinin insanların sosyalleşmesinin üzerindeki etkisini anlatan sayısız makaleler okumuş ve videolar izlemişsinizdir. Nescafe markası tam da bundan yola çıkarak bir kahve makinası sayesinde sayısız gülümseme ve diyalog yaratabileceğini göstermek için bir deney yapmış.
Almanya Berlin’de yoğun bir geçiş noktasında trafik ışıklarının bulunduğu noktaya karşılıklı 2 Nescafe makinası yerleştiriliyor. Fakat bunlar bildiğimiz makinalardan değil. Karşılıklı olarak ışıkta bekleyen kişiler kamera aracılığı ile birbirlerini görebiliyorlar. İlk başta her şey şaşkınlık ve gülümseme ile başlıyor. Sonrasında Press Together butonuna bastıklarında karşılarına mis gibi kokusu ile sıcacık bir kahve çıkıyor. Birbirlerine gülümseyerek veya birkaç cümlede olsa teşekkür ediyorlar.
İzlerken bile bir anda yüzünüzde gülümseme oluştu değil mi?
İşte tam da bu noktada kahvenin birleştirici ve kişileri iletişime iten gücü açığa çıkıyor. Bir kahvenin yaşadığımız yoğun bir günün içinde kısacık bir mola ve minik bir gülümseme yarattığını gösterdi.Bir an için izlerken o mis gibi kahve kokusunu hissetmedim dersem yalan olur.
Biz Nescafe’nin yapmış olduğu reklamı çok sevdik.
Şimdiden iyi seyirler…

Bir Cevap Yazın