Mahmut Abi’yle Halay Öğreniyorum! 0

Son günlerin ses getiren viral reklamlarına bir yenisi daha eklendi. “Mahmut Abi’yle Halay Öğreniyorum!”

Eti Popkek, geçtiğimiz yıl “Kekimi ye beni yeme” sloganı ile reklam çalışmalarını sürdürürken, Ocak ayından itibaren 180 derece bir dönüşle reklam mottosunu “Kekimi yeme beni ye” şeklinde değiştirmişti. Başlattığı yeni reklam kampanyasının ilk ayağında “Beni Al Pacino’ya Benzetirlerdi” reklam filmi, Mahmut Tuncer’in de etkisiyle sosyal medyadan ilginç tepkiler almış fakat tam anlamıyla viralleşememişti. Dün yayınlanan ikinci bir reklam filmi ise daha şimdiden viral olacağının sinyallerini verdi.

“Mahmut Abi’yle Halay Öğreniyorum!” sloganına sahip reklam filminde halayın incelikleri adeta bir spor ürünü reklamından fırlamış atletik kadınlar eşliğinde anlatılarak, uygulamalı olarak gösteriliyor. Halay çeşitleri arasında ise Lorke, Çaçan ve Delilo bulunuyor. Türkiye’de yaşayan herkesin düğünlerde geleneklerden ötürü salsa, tango yap(a)madığı düşünülürse, evlilik sezonunun da yaklaşmasıyla videonun beklenen ilgiyi göreceği kaçınılmaz gibi gözüküyor.

Eti Popkek’ten ünlü halayistlerin de deyimiyle bu yaz; “Ya halaysızsınız, ya da halay sizsiniz.”

Dilek Erdensoy, Amerika'da aldığı dil eğitiminin ardından lisansını Felsefe üzerine yaptıktan sonra; tasarım, dijital medya ve pazarlama üzerine eğitimler almıştır. Çeşitli sitelerde yazmaya devam eden yazar; bilim, teknoloji ve felsefe ile ilgilenmekte, medya ve reklam sektörünü yakından takip etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Pazarlama ve İş Dünyasında Haftanın Gündemi #22 (22 – 28 Ekim) 0

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 22 – 28 Ekim arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Yapay Zeka İçin Bakan Atamasını Konuştuk 0

Bu hafta #HaftanınGündemi serisinde, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yapay zeka bakanı ataması ile ilgili keyifli bir sohbet ettik. Sohbetimize konu olan haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz. Yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Haber İçeriği

Teknolojinin hüküm süreceği yeni dünya düzenine en kolay uyum sağlayabilecekler arasında ön sıralarda olan Birleşik Arap Emirlikleri, Yapay Zeka Bakanlığı oluşturdu.

Bu kararı, Birleşik Arap Emirlikleri başbakanı Sheikh Mohammed bin Rashid Twitter hesabı üzerinden resmi olarak da duyurdu.

Bu bakanlığın başında ise 27 yaşındaki Omar Bin Sultan Al Olama yer alacak. 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link