Son günlerin ses getiren viral reklamlarına bir yenisi daha eklendi. “Mahmut Abi’yle Halay Öğreniyorum!”

Eti Popkek, geçtiğimiz yıl “Kekimi ye beni yeme” sloganı ile reklam çalışmalarını sürdürürken, Ocak ayından itibaren 180 derece bir dönüşle reklam mottosunu “Kekimi yeme beni ye” şeklinde değiştirmişti. Başlattığı yeni reklam kampanyasının ilk ayağında “Beni Al Pacino’ya Benzetirlerdi” reklam filmi, Mahmut Tuncer’in de etkisiyle sosyal medyadan ilginç tepkiler almış fakat tam anlamıyla viralleşememişti. Dün yayınlanan ikinci bir reklam filmi ise daha şimdiden viral olacağının sinyallerini verdi.

“Mahmut Abi’yle Halay Öğreniyorum!” sloganına sahip reklam filminde halayın incelikleri adeta bir spor ürünü reklamından fırlamış atletik kadınlar eşliğinde anlatılarak, uygulamalı olarak gösteriliyor. Halay çeşitleri arasında ise Lorke, Çaçan ve Delilo bulunuyor. Türkiye’de yaşayan herkesin düğünlerde geleneklerden ötürü salsa, tango yap(a)madığı düşünülürse, evlilik sezonunun da yaklaşmasıyla videonun beklenen ilgiyi göreceği kaçınılmaz gibi gözüküyor.

Eti Popkek’ten ünlü halayistlerin de deyimiyle bu yaz; “Ya halaysızsınız, ya da halay sizsiniz.”

Paylaş
Dilek Erdensoy, Amerika'da aldığı dil eğitiminin ardından lisansını Felsefe üzerine yaptıktan sonra; tasarım, dijital medya ve pazarlama üzerine eğitimler almıştır. Çeşitli sitelerde yazmaya devam eden yazar; bilim, teknoloji ve felsefe ile ilgilenmekte, medya ve reklam sektörünü yakından takip etmektedir.

Bir Cevap Yazın