Dünyanın en iyi futbol ligi sizce hangisidir? Son zamanlarda Bayern Münih ve Bayer Leverkusen ile büyük atağa geçen Almanya mı, yoksa tüm futbol ekollerini bünyesinde bulunduran İspanya mı? SKY televizyonunun yeni hazırladığı çalışmada bu sorunun cevabı biraz nostalji katılarak verilmiş. Ünlü Fransız futbol duayeni Thierry Henry’nin başrolünü üstlendiği videoda yılların eskitemediği anlardan bir kolaj hazırlanmış. Henry’nin de bir süre üyesi olduğu İngiltere Ligi’nden efsane anlara sahne olan çalışmada İngiltere Futbol Ligi’nin en iyisi olduğu vurgusu yapılıyor.

Futbol sektöründe benzer çalışmalar sezon öncelerinde ekranları süsler. Bu çalışmayı alışılmışın dışında yapansa, efsane anları Henry ile birlikte tekrar yaşamak. Ünlü kullanımının doğru yapıldığında ne kadar etkili olabileceğini bize kanıtlayan, başarılı bir çalışma olmuş.

Reklam Ajansı: Brothers and Sisters, UK
Kreatif Direktör: Andy Fowler
Kreatifler: Indy Selvarajah, Harv Bains
Ajans Yapımcısı: Pete Thornton
Plan: Luke Brookner
Medya Planlama and Satınalma: Mediacom
Direktör: Scott Lyon
Yapım Şirketi: Outsider
Yapımcı: Zeno Campbell-Salmon
Yürütücü Yapımcı: Richard Packer
Üretim Müdürü: Sam Jackson
Editör: Art Jones / Work
Post Prodüksiyon/VFX: Electric Theatre Collective
Lead Flame: Giles Cheetham
Flame: Yourick van Impe, Grant Conner, Andrew Stewart
Nuke: Taran Spear, Bernardo Varela
CG: Sean Elliott, Mak Knighton, Dean Robinson
VFX Producer: Matt Williams
Orijinal Music: Frank Sinatra “That’s Life”

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın