Dünyanın En İyi Ligi 0

Dünyanın en iyi futbol ligi sizce hangisidir? Son zamanlarda Bayern Münih ve Bayer Leverkusen ile büyük atağa geçen Almanya mı, yoksa tüm futbol ekollerini bünyesinde bulunduran İspanya mı? SKY televizyonunun yeni hazırladığı çalışmada bu sorunun cevabı biraz nostalji katılarak verilmiş. Ünlü Fransız futbol duayeni Thierry Henry’nin başrolünü üstlendiği videoda yılların eskitemediği anlardan bir kolaj hazırlanmış. Henry’nin de bir süre üyesi olduğu İngiltere Ligi’nden efsane anlara sahne olan çalışmada İngiltere Futbol Ligi’nin en iyisi olduğu vurgusu yapılıyor.

Futbol sektöründe benzer çalışmalar sezon öncelerinde ekranları süsler. Bu çalışmayı alışılmışın dışında yapansa, efsane anları Henry ile birlikte tekrar yaşamak. Ünlü kullanımının doğru yapıldığında ne kadar etkili olabileceğini bize kanıtlayan, başarılı bir çalışma olmuş.

Reklam Ajansı: Brothers and Sisters, UK
Kreatif Direktör: Andy Fowler
Kreatifler: Indy Selvarajah, Harv Bains
Ajans Yapımcısı: Pete Thornton
Plan: Luke Brookner
Medya Planlama and Satınalma: Mediacom
Direktör: Scott Lyon
Yapım Şirketi: Outsider
Yapımcı: Zeno Campbell-Salmon
Yürütücü Yapımcı: Richard Packer
Üretim Müdürü: Sam Jackson
Editör: Art Jones / Work
Post Prodüksiyon/VFX: Electric Theatre Collective
Lead Flame: Giles Cheetham
Flame: Yourick van Impe, Grant Conner, Andrew Stewart
Nuke: Taran Spear, Bernardo Varela
CG: Sean Elliott, Mak Knighton, Dean Robinson
VFX Producer: Matt Williams
Orijinal Music: Frank Sinatra “That’s Life”

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın

Ürün mü satıyoruz, deneyim mi? Yanıtını Paşabahçe’den Dinliyoruz [Video] 0

Bu hafta #HaftanınGündemi serisinde Paşabahçe’nin deneyim pazarlaması ile ilgili keyifli bir sohbet ettik. Sohbetimize konu olan haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz. Yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Haber İçeriği

Eski ve farklı sözcükleri günümüze taşıyan Lugat 365 ile bir anlaşma yapan Paşabahçe’nin hazırladığı şahane kampanya, fincanları fincan olmaktan çıkarıyor ve anılara, duygulara, maziye dönüştürüyor.

Netflix İstanbul Boğazı’nı Reklam Mecrası Olarak Kullandı [Video] 1

Bu hafta #HaftanınGündemi serisinde Netflix‘in geçen haftaki İstanbul Boğazı’ndaki gerilla pazarlama çalışması ile ilgili keyifli bir sohbet ettik. Sohbetimize konu olan haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Netflix, geçen haftalarda da Narcos dizisinin yeni bölümü için bazı bar ve kulüplerin tuvaletlerine üzerinde kokain kalıntısı ve yuvarlanmış bir kağıt para bulunan etiketler yapıştırarak farklı bir gerilla pazarlama çalışmasına imza atmıştı.

Yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Haber İçeriği

Online film ve dizi platformu Netflix, Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı ve etrafında gelişen olayları konu edinen Narcos dizisinin reklam kampanyasını İstanbul Boğazı’na taşıdı.

İstanbul Boğazı’nda bir kuru yük gemisine ‘Kolombiya’dan Sevgilerle’ pankartı asarak herkesi şaşkınlığa uğratan Netflix Türkiye’deki izleyicilerine büyük bir sürpriz yapmış oldu ve sosyal medyada da büyük bir ilgi topladı.

Kolombiyalı uyuşturucu karteli Cali’ye ait olduğu belirtilen bir geminin ‘boğaz geçiş izin belgesi’, Netflix Türkiye’nin Instagram sayfasında “Cali Kartel 90’larda bölgesel dağıtım merkezlerinden biri olarak İstanbul’u kullandı. 20 yıl sonra, tekrar buradalar” mesajıyla paylaşıldı.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link