25 Temmuz 2015 ‘de Los Angeles’ta gerçekleşecek olan Special Olimpic World Summer Games ( Dünya Özel Olimpiyatlar Oyunları) 177 ülkeden 7000 sporcu katılacak. Olimpiyatın ilgi çeken yanı ise down sendromlu, zihinsel engelli çocuk ve yetişkinlerin katılabileceği bir olimpiyat olması. Aynı zamanda Türkiye‘de TOSSEDtarafından (www.soturkiye.org.tr) desteklenen ve katılımı gerçekleşen bir olimpiyat özelliği taşımakta.
15 Haziran’da #ReachUp hashtag ile yayınlanan klipte, bir çok yıldız sanatçı ve down sendromlu gençlerle birlikte coşkulu olduğu kadar umut dolu bir görüntü sergiledi. Bu anlamda hem olimpiyatlara hem de sporculara manevi katkısı dışında, Coca Cola’nın yaptığı bir başka güzellik ise tüm sosyal medya alanında paylaşılan ve #ReachUphashtag ile yayınlanan her bir video için 1$ bağış yapılması.
TOSSED (Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği ) söylediği gibi ‘’Bana Kazanma Şansı Verin! Kazanamasam Bile Çabamda Cesur Olmama İzin Verin’’.
Dijital medyada kurgulanan kampanyaların sosyal projeler ile birleştirilmesi açısından diğer şirketlerinde örnek olacağa benziyor. İyi seyiler ve bol #ReachUp hashtag ile paylaşımlar…

Bir Cevap Yazın