Coca Cola: Her Şey Bir Gülüşle Başladı

İçgörü neydi? İçgörü emekti, basit düşünmekti, hedef kitlenizi iyi anlamaktı. Coca Cola yıllardır bunu çok net bir şekilde başarıyor baktığımızda. “Mutluluk” kavramıyla ilgili tüm içgörüleri çok iyi harmanlıyor.

Son çalışmada da gülümsemenin, kahkahanın bulaşıcılığı üzerine gidilmiş. Belçika’da Antwerp metrosuna binen birisinin kahkahalarla gülmesini gören, olaydan bihaber insanların da gülmesi bu içgörülerinin ne kadar da güçlü olduğunu gösteriyor bizlere. Sebepsiz yere ve sizin ilginizi çekmekle hiç alakası olmayan (ya da yokmuş gibi davranan diyelim) biri karşınızda kahkahalarla gülse siz ne yapardınız? Bir süre sonra, “ay sinirim bozuldu” diyerek siz de gülmeye başlardınız. En basit insan tepkisi olan bu olay, sizi gülümseterek mutluluk duygusunu size yerleştiriyor. Bu şekilde marka vaadinden de uzaklaşmayan Coca Cola, başarılı bir reklamın daha altına imza atmış oluyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın

Coca-Cola, Fanta Ve Sprite İlk Defa Bir Reklam Kampanyasında Bir Araya Geliyor

  • Coca-Cola,  Fanta, Sprite ve Dr Pepper gibi gazlı içeceklerin satışlarını artıracağını düşündüğü bir kampanya başlatıyor.
  • Coca-Cola’nın yaz için hazırladığı pazarlama kampanyası, Fanta, Sprite ve Dr Pepper’ı ilk kez Coca-Cola ile bir araya getirecek. 
  • İlgili yazı: Kahveli Coca Cola, Türkiye’de Satışa Çıktı

Yaz akşamlarının vazgeçilmez içeceklerinden olan Coca-Cola, Fanta ve Sprite; İngiltere’de milyonlara hitap edecek bir pazarlama ve tanıtım kampanyası hazırlıyor. Kampanyanın gazlı içecek satışlarını artırması bekleniyor. 

Kampanya Coca-Cola’nın 2016 yılında çıkan “Coca-Cola Zero Sugar” reklamı ile aynı önermeyi kapsıyor. Coca-Cola paket içi kampanyaları tekrardan tanıtılarak, İngiliz tüketicilerine, İzlanda’daki balina gözlemciliği gibi unutulmaz deneyimlerle tekrardan karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve bu süre zarfında tanıtım paketlerinin tekrardan düzenleyeceğini aktarıyor.

Coca-Cola tüketicilere kolaylık sağlamak için promosyon paketlerine basılan kodların güvenilir olmasıyla artık online olarak katılım sağlayacaklarını duyurdu.

Coca-Cola’nın Büyük Britanya pazarlama müdürü Alec Mellor şunları söylüyor: “Geçen yılın yaz kampanyasının başarısı üzerine, 2018 tanıtımımızı başlatmanın heyecanını yaşıyoruz ve insanlara Coca-Cola’nın yazı neden daha özel hale getirdiğini hatırlatıyoruz.Deneyimlerimizin hayranlarımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve tüm portföyümüzde binlerce kez çalışıyoruz, daha fazla insanın bu yaz yeni bir şeyler denemeye başlayacağını umuyoruz.”

Coca-Cola satışlarının düşmesi sonucunda başarısını arttırmak için çalışmalara başladı. Coca-Cola Light , Zero gibi çıkardığı markaların TV reklamcığılını yayınlayarak genç kitlelere hedef olmayı başarabilmiştir. Coca-Cola Zero ismini 2016 Nisan’da Coca-Cola Zero Sugar (Coca-Cola sıfır şeker) olarak değiştirdiğinde bu hareket satışlara hızlı bir şekilde etki etmişti.

Coca-Cola 2018 yaz dönemi için yeni bir içecek ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor, Coca-Cola Fuze Tea gibi ürünlerin piyasaya sürülmesiyle de yeni pazarlara yöneldi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın Gündemi #53

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 10 – 22 Haziran arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link