Yves Saint Laurent ve Kadınlara İmkansızı Başarma Misyonu: Kaykaylı Topuklu Ayakkabı

Topuklu ayakkabı ile yürümenin zor bi zanaat olduğunun farkındayız, paten üzerinde vakit geçirmenin de. Peki bu zorlu ikili bir arada olsa, tek bir üründe buluşsa neler olurdu? Yves Saint Laurent Roller Skate Pumps ile tanışın!

Moda belirleyen bir markaysanız şayet her sezon hem markanızın yaşlanmadığını hem de heyecan uyandıran fikirler bulabileceğinizi tüm dünya ile paylaşmak isterseniz. Yves Saint Laurent’ın tanıttığı son ayakkabı da bizlere tam olarak bunu anlatıyor.

Yves Saint Laurent’ın yeni ayakkabısı aslında teknik olarak bu kombinasyondan oluşuyor: Tabanında paten tekerlekleri olan bir stiletto. Her görenin bu ayakkabı ile yürümek cesaret ister diye düşündüğü bu yeni ayakkabı kadınlara imkansızı başarma ilhamı veriyor bile olabilir.

Bu cesur yeni ayakkabı, markanın kreatif direktörü Anthony Vaccarello önderliğinde geliştirilmiş.  Kaykay-topuklu ayakkabı karışımı bu yeni üründe kaykay tekerleklerinden biri stiletto topuğunun altına yerleştirilmiş. Ancak dengeyi sağlamak ve kaykayı durdurabilmek için de ekstra 2 tekerlek daha eklenmiş. Aslında bu YSL ve kreatif direktörü Vaccarello’nun kaykay tekerleklerini kullandıkları ilk ayakkabı değil. Daha önce spor ayakkabı altına yerleştirilen kaykay tekerlekli bir ürün piyasaya sunan marka, şimdi de bu malzemeyi giymesi oldukça zor olan topuklu ayakkabı ile deniyor. Böylelikle bu ilginç ürünün moda avcıları için aslında sadece moda riski değil aynı zamanda güvenlik riski de yarattığını söyleyebiliriz. Çünkü bu ayakkabıyı giyerek düşmeden hareket edebilmek için mükemmel bir denge içinde olmanız gerekiyor.

İlk etapta sıradan bir stiletto gibi değerlendirebileceğiz YSL Roller Skate Pumps 2.600$’lık bir satış fiyatına sahip. Ancak kaykay seçeneğinde topuklu ayakkabı değil, spor ayakkabıyı tercih edecekseniz, spor ayakkabı 1195$’lık satış fiyatı ile biraz daha uygun bir opsiyon olarak görülebilir.

Moda severler tarafından koleksiyona eklemek için oldukça ilginç bir parça olan kaykaylı topuklu ayakkabı için sizler ne düşünürdünüz? Denemek için bile olsa satın alır mıydınız?

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Şehrin Ortasında Dilediğiniz Zaman Uyuyabileceğiniz Uyku Salonu

Gün içinde uykunuz geldiğinde veya çok yorgun hissettiğinizde evinize gidip biraz kestirmeyi isterdiniz değil mi? Yenilikçi uyku şirketi Casper da bu ihtiyaçtan yola çıkarak gün içinde şekerleyebileceğiniz bir uyku merkezi açtı.

New York şehrinde, Manhattan’ın merkezinde kutu içi yatak konseptini tanıtmak için bir uyku merkezi açan Casper uyku için gereken tüm malzemeleri de müşterilerine sağlıyor. Şirket uyku merkezini  yüz yıkama platformu, lüks pijama markası Sleepy Jones’un pijamaları ve diş temizliği yapan Hello’nun diş fırçaları ve diş macunu ile donatmış.Yastık, yorgan gibi tüm malzemelerle birlikte saydığımız lüks malzemeleri kullanmak ve 45 dakikalık bir uyku için 25 dolar ödemeniz gerekiyor.


Casper, yıldızlarla donatılmış karanlık bir giriş kısmı ve yıldızlı pijamalar ile tam takım bir uyku konsepti sunuyor.

Müşteri deneyimini sonuna kadar yaşatan marka uyku moduna girmeniz için her şeyi yapıyor ve size 45 dakikalık muhtemelen unutamayacağınız bir deneyim yaşatıyor.

Casper’in CMO’su Jeff Brooks, amaçlarının sakinleştirici ve dinlendirici bir yer yaratmak olduğunu ve boşlukları bi deneyimle doldurmak istediklerini söylüyor. Yaklaşık 1 yıldır işleyen bu konseptin sadece marka için değil kaliteli ve sağlıklı uyku anlayışı için de çok önemli olduğunu ve bu şekilde müşterilerinin memnuniyetlerini çok rahat ölçebildiklerini de ekliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın Gündemi #56

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 8 – 14 Temmuz arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link