Topuklu ayakkabı ile yürümenin zor bi zanaat olduğunun farkındayız, paten üzerinde vakit geçirmenin de. Peki bu zorlu ikili bir arada olsa, tek bir üründe buluşsa neler olurdu? Yves Saint Laurent Roller Skate Pumps ile tanışın!

Moda belirleyen bir markaysanız şayet her sezon hem markanızın yaşlanmadığını hem de heyecan uyandıran fikirler bulabileceğinizi tüm dünya ile paylaşmak isterseniz. Yves Saint Laurent’ın tanıttığı son ayakkabı da bizlere tam olarak bunu anlatıyor.

Yves Saint Laurent’ın yeni ayakkabısı aslında teknik olarak bu kombinasyondan oluşuyor: Tabanında paten tekerlekleri olan bir stiletto. Her görenin bu ayakkabı ile yürümek cesaret ister diye düşündüğü bu yeni ayakkabı kadınlara imkansızı başarma ilhamı veriyor bile olabilir.

Bu cesur yeni ayakkabı, markanın kreatif direktörü Anthony Vaccarello önderliğinde geliştirilmiş.  Kaykay-topuklu ayakkabı karışımı bu yeni üründe kaykay tekerleklerinden biri stiletto topuğunun altına yerleştirilmiş. Ancak dengeyi sağlamak ve kaykayı durdurabilmek için de ekstra 2 tekerlek daha eklenmiş. Aslında bu YSL ve kreatif direktörü Vaccarello’nun kaykay tekerleklerini kullandıkları ilk ayakkabı değil. Daha önce spor ayakkabı altına yerleştirilen kaykay tekerlekli bir ürün piyasaya sunan marka, şimdi de bu malzemeyi giymesi oldukça zor olan topuklu ayakkabı ile deniyor. Böylelikle bu ilginç ürünün moda avcıları için aslında sadece moda riski değil aynı zamanda güvenlik riski de yarattığını söyleyebiliriz. Çünkü bu ayakkabıyı giyerek düşmeden hareket edebilmek için mükemmel bir denge içinde olmanız gerekiyor.

İlk etapta sıradan bir stiletto gibi değerlendirebileceğiz YSL Roller Skate Pumps 2.600$’lık bir satış fiyatına sahip. Ancak kaykay seçeneğinde topuklu ayakkabı değil, spor ayakkabıyı tercih edecekseniz, spor ayakkabı 1195$’lık satış fiyatı ile biraz daha uygun bir opsiyon olarak görülebilir.

Moda severler tarafından koleksiyona eklemek için oldukça ilginç bir parça olan kaykaylı topuklu ayakkabı için sizler ne düşünürdünüz? Denemek için bile olsa satın alır mıydınız?

 

 

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın