‘Selfie’ geçtiğimiz günlerde Oxford tarafından yılın kelimesi seçilmişti. “Bir kişinin telefon kullanarak kendi fotoğrafını çekmesi” ve daha sonra internette paylaşması anlamına gelen selfie, tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor bu yüzden de Oxford’un yılın kelimesi olarak seçtiği selfie THY’nin yeni reklam ajansı Crispin Porter  Bogusky’nin (CP+B) yeni reklam filminin de ana teması oldu.

Kampanya önce dün akşam TV’de yayına verilen 2.40 dakika uzunluğunda bir manifesto ile start aldı. “Dünya Daha Büyük. Keşfet” sloganı ile verilen bu filmin ardından TSİ gece yarısı markanın reklam yüzleri olan Kobe ve Messi’nin yer aldığı yeni film yayınlandı.

http://www.youtube.com/watch?v=-iYblwlycsI

Kobe ve Messi’nin yine başrolde olduğu reklamda ikili bu kez gittikleri şehirlerden paylaştıkları “selfie”ler üzerinden tatlı bir rekabete giriyor. En çarpıcı, en güzel ve en çok selfie’yi paylaşma yarışına giren ikilinin pek çok şehirden sonra son durakları ise İstanbul oluyor. Türk Hava Yolları’nın dünyada en çok destinasyona olan hava yolu firması olmasının ön plana çıkarıldığı reklamın sloganı da “Widen Your World” (Dünyanı Genişlet).

THY’nin global stratejileri çerçevesinde yayınladığı kampanyalar oldukça ilgi görüyor. Daha önce izlenme rekorları kıran serinin ilk filmi gibi yeni filmde şimdiden çok konuşulanlar arasına girmiş durumda. Yeni haftanın Durex’in Dünya Aids Günü için yaptığı viralden sonra en çok konuşulan kampanyası sanırım “Widen Your World” olacak. İyi seyirler…

Bir Cevap Yazın