Volkswagen Sosis ve Ketçap Üretiyor

Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Volkswagen, otomobillerinin yanında farklı ve “kokusuyla çekici” ürünlere de imza atıyor. Her ne kadar çok fazla bilinmese de, 1970’lerden bu yana VW’nin özel sosis ve ketçapı, başta damak zevkine önem veren çalışanlarını “doyurma” işlevinin yanında, artık ülke çapında hatta farklı ülkelerde bile büyük ilgi görüyor. Almanya’daki Wolfsburg fabrikasının mutfağında çalışanların karınlarını doyurmak için yapılan ve 1970’lerin başında VW fabrikasında çalışan kasaplar tarafından özel baharatlar, otlarla harmanlanan sosisler, öyle beğenilmiş ki, artık fabrikada bunun için de bir üretim tesisi açılmış.

VW-Currywurst-fotoshowImage-b8d0e02a-58817

2012 yılında 5.74 milyon otomobile karşılık 6.4 milyon sosis üreten Volkswagen, bunları fabrika kantinlerinin yanında, tesisin içinde yer alan eğlence yeri Autostadt’ın restoranlarında, yine burada bulunan otelde ve VW Arena stadyumunda karnı acıkanlara yaklaşık 1.5 euro’ya servis ediyor. Fabrika dışında Aşağı Saksonya ve Berlin’deki Edeka marketlerinde de satılıyor. Sosislerin vejetaryenler için olan versiyonu da var.

İşi daha da ileri götürmeye kararlı olan Volkswagen, sosislerin Avrupa Birliği’nin ihracat izni için koyduğu koşulları karşılamak amacıyla kasap bölümünü modernleştirdi. Böylelikle VW sosisleri, İspanya, Belçika, İngiltere ve diğer ülkelerdeki VW fabrikalarına da gönderilebilecek.

-otomobil-degil-sosis-pesinde--3749181

Brezilya, Çin, Hindistan gibi ülkelerden de talep olduğu belirtilirken, içeriğin yazılması sorunu nedeniyle şirket buna sıcak bakmıyor. Çünkü VW sosislerine ayrıcalık kazandıran gizli içeriği açıklamak istemiyor. Sosislerin özel mağazalarda satılması konusundaysa “VW’nin bir yiyecek ürünüyle özdeşleştirilmesi, marka imajı açısından uygun olmaz” diyerek çekimser davranıyor.

Volkswagen, üzerinde “Volkswagen orijinal yedek parça” yazan sosislerin yanında kendi adını taşıyan milyonlarca şişe ketçap da ürettiriyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

Şehrin Ortasında Dilediğiniz Zaman Uyuyabileceğiniz Uyku Salonu

Gün içinde uykunuz geldiğinde veya çok yorgun hissettiğinizde evinize gidip biraz kestirmeyi isterdiniz değil mi? Yenilikçi uyku şirketi Casper da bu ihtiyaçtan yola çıkarak gün içinde şekerleyebileceğiniz bir uyku merkezi açtı.

New York şehrinde, Manhattan’ın merkezinde kutu içi yatak konseptini tanıtmak için bir uyku merkezi açan Casper uyku için gereken tüm malzemeleri de müşterilerine sağlıyor. Şirket uyku merkezini  yüz yıkama platformu, lüks pijama markası Sleepy Jones’un pijamaları ve diş temizliği yapan Hello’nun diş fırçaları ve diş macunu ile donatmış.Yastık, yorgan gibi tüm malzemelerle birlikte saydığımız lüks malzemeleri kullanmak ve 45 dakikalık bir uyku için 25 dolar ödemeniz gerekiyor.


Casper, yıldızlarla donatılmış karanlık bir giriş kısmı ve yıldızlı pijamalar ile tam takım bir uyku konsepti sunuyor.

Müşteri deneyimini sonuna kadar yaşatan marka uyku moduna girmeniz için her şeyi yapıyor ve size 45 dakikalık muhtemelen unutamayacağınız bir deneyim yaşatıyor.

Casper’in CMO’su Jeff Brooks, amaçlarının sakinleştirici ve dinlendirici bir yer yaratmak olduğunu ve boşlukları bi deneyimle doldurmak istediklerini söylüyor. Yaklaşık 1 yıldır işleyen bu konseptin sadece marka için değil kaliteli ve sağlıklı uyku anlayışı için de çok önemli olduğunu ve bu şekilde müşterilerinin memnuniyetlerini çok rahat ölçebildiklerini de ekliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Growth Istanbul 2: düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ile “Pazar Yeri ve Büyüme”

İkincisi düzenlenen Growth Meetup İstanbul’un konuğu düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık. Düğün dikeyinde her geçen gün hızla büyüyen pazar yerinin hikayesinin ve pazar yerinde büyüme imkanlarının konuşulacağı etkinlik 18 Temmuz Çarşamba akşamı Karaköy’de! 

Büyüme stratejilerinin uygulanması en zor alanlardan biri de pazar yerleri. Türkiye’nin en ilgi çekici girişimlerinden biri dugun.com’un kurucusu Emek Kırbıyık büyüme hikayelerini paylaşmak için Growth Meetup Istanbul’da!  

Olabilecek en yerel alanlardan biri olan düğün sektöründe var olmak ve büyümek için ne gibi zorluklarla karşılaşıldı? Hemen her aşaması “geleneksel” olan düğün süreçleri nasıl dijitale aktarıldı? Tamamen yerel bir örnekten yurt dışına çıkacak proje nasıl geliştirildi?  

Tüm bunların konuşulacağı ve tartışılacağı etkinliğe katılım ücretsiz. Tek yapılması gereken etkinlik sayfasından kayıt olmak.  

Her ay alanında yetkin bir konuşmacının katılacağı etkinliğin programı şöyle:   

19.00 – 19.30: Tanışma   

19.30 – 19.50: Konuk Sunumu  

19.50 – 20.00: Çay-Kahve 

20.00 – 20.30: Bir vaka hakkında sohbet  

Kim düzenliyor?  

Etkinlik Online Matbaa bidolubaski.com ve Personel Yönetim Yazılımı Kolay İK tarafından destekleniyor ve düzenleniyor.  

Nerede düzenleniyor?  

Etkinlik mekanı:  bi’dolu TERAS 

Kemankeş Mah. Akçe Sok No:6 D:1-2-3 Karaköy / Beyoğlu  

Nasıl kayıt olunur: Etkinliğin sınırlı kontejanı bulunuyor, kayıtlarınızı  buradan yapabilirsiniz. 

Sosyal medya linkleri:    

Twitter: https://twitter.com/growthistanbul 

Facebook: https://www.facebook.com/growthistanbul/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/growthistanbul/ 

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulmeetups/

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link