Vodafone’un ”Genç Pazarlamacıları” Yine Cannes Lions Yolcusu

Vodafone Türkiye, pazarlama dünyasının en büyük küresel organizasyonu Cannes Lions’ın Türkiye elemeleri dâhilinde yarışmanın en dinamik bölümü olan Genç Aslanlar Kategorisi’nde bu yıl da birincilik kazandı.

Vodafone, 16- 22 Haziran tarihleri arasında 60’ıncısı gerçekleştirilecek Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Türkiye reklamcılık ve pazarlama dünyasını temsil ederek genç pazarlamacılarla global ölçekte yarışacak.

Vodafone Türkiye, reklam ve pazarlama sektörlerinin geleceğini şekillendirecek yıldızları keşfetmek hedefiyle 11 yıldır düzenlenen Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması’nda elde ettiği bu başarıyla farkını bu yıl da ortaya koydu. Vodafone Türkiye, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Türkiye’yi temsil ederek dünyanın dört bir yanından en başarılı Genç Aslanlarla birincilik için yarışacak.

Genç Pazarlamacılar Kategorisi’nin dördüncü yılında Vodafone’a ikinci kez birinciliği getiren, klasik batı müziğini Türkiye’ye sevdirmeye yönelik pazarlama planı projesi oldu. Vodafone Türkiye Yüksek değerli Müşteriler Segmenti Pazarlama Müdür Yardımcısı Seyran Doğan ve Vodafone Türkiye Kitlesel Segment Pazarlama Uzmanı Almula Söylem’in hazırladığı yaratıcı brief, iletişim ve pazarlama profesyonellerinden oluşan jüri tarafından birincilikle ödüllendirildi.

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci: “Pazarlama ekiplerimizin üstün başarısını uluslararası arenaya taşımanın gururunu yaşıyoruz”

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vodafone’un son yıllarda reklamdan yenilikçi ürün ve servislere, müşteri ilişkilerinden halkla ilişkilere pek çok alanda başarılarını ödüllerle taçlandırdığını ve Cannes Lions’un Türkiye ayağı olan Genç Aslanlar Yarışması’nı eklemekten gurur duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Cannes Lions uluslararası arenada yaratıcılığın ödüllendirildiği organizasyonlar arasında belki de en büyüğü ve köklüsü. Pazarlama sektöründeki genç arkadaşlarımızın potansiyellerini ortaya koymaları ve yaratıcılıklarıyla parlamaları için Cannes Lions’un Türkiye ayağı olan Genç Aslanlar yarışması çok önemli bir fırsat; aynı zamanda kariyer gelişimleri için de çok değerli bir deneyim. Ekibimiz, Haziran ayında Cannes’da yarışarak bir taraftan Türk pazarlama vizyonunu tanıtacak ve Türkiye’yi temsil edecek, diğer taraftan da dünyanın en büyük yaratıcıları ile aynı havayı soluyacak. Bu benzersiz deneyimin, genç pazarlamacılarımızın önlerinde yepyeni ufuklar açacağını ve elde ettikleri yeni bakış açılarıyla Vodafone Türkiye’yi çok daha büyük başarılara taşıyacaklarını düşünüyorum. Vodafone Türkiye olarak pazarlamadaki başarımızı böyle bir organizasyona taşımaktan ve ülkemizi pazarlama ve iletişimin zirvesinde temsil etmekten gurur duyuyoruz. Ekibimizin Cannes’dan başarılı sonuçlarla döneceğine gönülden inanıyorum.”

Genç Pazarlamacılar kategorisi, dördüncü yılını doldurdu

22 – 23 Mart tarihlerinde yapılan jüri değerlendirmelerinin ardından gerçekleştirilen ödül töreni ile Türkiye’yi temsilen Cannes’da yarışmaya hak kazanan ekipler açıklandı. Genç pazarlamacılar, film, internet, basın ve medya kategorisi birincileri, Doğan Burda’nın davetlisi olarak 60. Cannes Yaratıcılık Festivali’ne gidecek ve Genç Aslanlar Yarışması’nda Türkiye’yi temsilen yarışacaklar. Akmerkez’de rekor katılımla gerçekleştirilen Türkiye elemelerinde, film kategorisinde 24 ekip, siber kategorisinde 19 ekip, basın kategorisinde 49 ekip, medya kategorisinde 18 ekip ve genç pazarlamacılar kategorisinde 21 ekip, toplam 262 genç profesyonel yarıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

Bir Cevap Yazın

Markaların İçimizi Isıtan Sevgililer Günü Reklamları

Markalar, sevgililer günü gibi özel günleri severler. Her yıl şubat ayıyla başlayan Sevgililer Günü telaşı, bu yıl da markaların eğlenceli, renkli kampanya ve indirimleriyle Sevgililer Günü arifesine hareketlilik katmaya devam ediyor.

Hepsi ayrı ayrı bir hikayeyi anlatan reklam filmleri ile markalar ister yalnız ol, ister sevgili, ister platonik, aşka dair hislerini kimseyi ayırt etmeden bu Sevgililer Günü’nde de bizimle paylaştılar. Bakalım ortaya nasıl tarzlar çıkmış. İşte o yüreğimizi ısıtan reklam filmleri;

1. Enza Home

2. Cardfinans

3. Defacto

4. GittiGidiyor

5. Media Markt

6. Kiğılı

7. ATÜ Duty Free

8. Vestel

9. Pandora

10. Patırtı.com

Pazarlama ve iş dünyasına ait önemli gelişmeleri, her hafta düzenli olarak sizlere gönderiyoruz. Sizde haftanın gelişmelerinden haber olmak istiyorsanız buradan mail listemize kayıt olabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Gucci Halüsinasyonu New York ve Milan’da İki Duvarda Hayat Buldu

Lüks moda markası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Gucci, 2018 İlkbahar Yaz koleksiyonunda sadece ürünleri ile değil klasik sanat eserleri temalı reklam kampanyası ile de gözleri şenlendiriyor.

#GucciHallunication adı verilen kampanya kapsamında yeni koleksiyon birçok farklı mecrada tanıtılmaya başlandı bile. İspanyol illüstratör Ignasi Monreal ile daha önce hiç denenmemiş, büyüleyici bir kampanyaya imza atan marka, Milano ve New York sokaklarına Gucci sanat eserlerini taşımak için sadece vitrinlerini değil, duvarları da Monreal’in illüstrasyonları ile kaplıyor.

Guccivari olarak nitelendirilmeyecek bir reklam mecrası olarak görebileceğimiz bu murallar New York’un Lafayette Sokağı ve Milan Corso Garibaldi’de bulunuyor. New York murali Gucci güneş gözlüğü kampanyasına dikkat çekmek için yapılmışken, Milan murali ise Jan van Eyck tarafından 1434 yılında yapılan “Arnolfini’nin Evlenmesi” isimli yağlıboya çalışma ve Hieronymus Bosch tarafından 1503 yılında yapılan ”Dünyevi Zevkler Bahçesi” isimli çalışmalardan etkilenerek hazırlanan

Aşağıda izleyebileceğiniz gerçek ötesi reklam kampanyasında ise kendimizi bir anda Gucci Sanat Galerisi’nde buluyoruz. Tüm illüstrasyonların dijital olarak yaratıldığı bu filmde tüm koleksiyon sanat eserlerine ustalıkla yerleşmenin bir yolunu buluyor.

Vaadettiği halüsinasyonu gerçek anlamda yaratan Gucci, hem moda hem de reklam tarihine geçebilecek güzellikte bir kampanyaya imza atmış. Şimdilerde iki ikon moda şehrinde yer alan murallerin 2 ay kadar yerlerinde kalacağı belirtiliyor.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link