Vodafone Türkiye, pazarlama dünyasının en büyük küresel organizasyonu Cannes Lions’ın Türkiye elemeleri dâhilinde yarışmanın en dinamik bölümü olan Genç Aslanlar Kategorisi’nde bu yıl da birincilik kazandı.

Vodafone, 16- 22 Haziran tarihleri arasında 60’ıncısı gerçekleştirilecek Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Türkiye reklamcılık ve pazarlama dünyasını temsil ederek genç pazarlamacılarla global ölçekte yarışacak.

Vodafone Türkiye, reklam ve pazarlama sektörlerinin geleceğini şekillendirecek yıldızları keşfetmek hedefiyle 11 yıldır düzenlenen Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması’nda elde ettiği bu başarıyla farkını bu yıl da ortaya koydu. Vodafone Türkiye, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Türkiye’yi temsil ederek dünyanın dört bir yanından en başarılı Genç Aslanlarla birincilik için yarışacak.

Genç Pazarlamacılar Kategorisi’nin dördüncü yılında Vodafone’a ikinci kez birinciliği getiren, klasik batı müziğini Türkiye’ye sevdirmeye yönelik pazarlama planı projesi oldu. Vodafone Türkiye Yüksek değerli Müşteriler Segmenti Pazarlama Müdür Yardımcısı Seyran Doğan ve Vodafone Türkiye Kitlesel Segment Pazarlama Uzmanı Almula Söylem’in hazırladığı yaratıcı brief, iletişim ve pazarlama profesyonellerinden oluşan jüri tarafından birincilikle ödüllendirildi.

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci: “Pazarlama ekiplerimizin üstün başarısını uluslararası arenaya taşımanın gururunu yaşıyoruz”

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vodafone’un son yıllarda reklamdan yenilikçi ürün ve servislere, müşteri ilişkilerinden halkla ilişkilere pek çok alanda başarılarını ödüllerle taçlandırdığını ve Cannes Lions’un Türkiye ayağı olan Genç Aslanlar Yarışması’nı eklemekten gurur duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Cannes Lions uluslararası arenada yaratıcılığın ödüllendirildiği organizasyonlar arasında belki de en büyüğü ve köklüsü. Pazarlama sektöründeki genç arkadaşlarımızın potansiyellerini ortaya koymaları ve yaratıcılıklarıyla parlamaları için Cannes Lions’un Türkiye ayağı olan Genç Aslanlar yarışması çok önemli bir fırsat; aynı zamanda kariyer gelişimleri için de çok değerli bir deneyim. Ekibimiz, Haziran ayında Cannes’da yarışarak bir taraftan Türk pazarlama vizyonunu tanıtacak ve Türkiye’yi temsil edecek, diğer taraftan da dünyanın en büyük yaratıcıları ile aynı havayı soluyacak. Bu benzersiz deneyimin, genç pazarlamacılarımızın önlerinde yepyeni ufuklar açacağını ve elde ettikleri yeni bakış açılarıyla Vodafone Türkiye’yi çok daha büyük başarılara taşıyacaklarını düşünüyorum. Vodafone Türkiye olarak pazarlamadaki başarımızı böyle bir organizasyona taşımaktan ve ülkemizi pazarlama ve iletişimin zirvesinde temsil etmekten gurur duyuyoruz. Ekibimizin Cannes’dan başarılı sonuçlarla döneceğine gönülden inanıyorum.”

Genç Pazarlamacılar kategorisi, dördüncü yılını doldurdu

22 – 23 Mart tarihlerinde yapılan jüri değerlendirmelerinin ardından gerçekleştirilen ödül töreni ile Türkiye’yi temsilen Cannes’da yarışmaya hak kazanan ekipler açıklandı. Genç pazarlamacılar, film, internet, basın ve medya kategorisi birincileri, Doğan Burda’nın davetlisi olarak 60. Cannes Yaratıcılık Festivali’ne gidecek ve Genç Aslanlar Yarışması’nda Türkiye’yi temsilen yarışacaklar. Akmerkez’de rekor katılımla gerçekleştirilen Türkiye elemelerinde, film kategorisinde 24 ekip, siber kategorisinde 19 ekip, basın kategorisinde 49 ekip, medya kategorisinde 18 ekip ve genç pazarlamacılar kategorisinde 21 ekip, toplam 262 genç profesyonel yarıştı.

Bir Cevap Yazın