Vodafone’un ”Genç Pazarlamacıları” Yine Cannes Lions Yolcusu

Vodafone Türkiye, pazarlama dünyasının en büyük küresel organizasyonu Cannes Lions’ın Türkiye elemeleri dâhilinde yarışmanın en dinamik bölümü olan Genç Aslanlar Kategorisi’nde bu yıl da birincilik kazandı.

Vodafone, 16- 22 Haziran tarihleri arasında 60’ıncısı gerçekleştirilecek Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Türkiye reklamcılık ve pazarlama dünyasını temsil ederek genç pazarlamacılarla global ölçekte yarışacak.

Vodafone Türkiye, reklam ve pazarlama sektörlerinin geleceğini şekillendirecek yıldızları keşfetmek hedefiyle 11 yıldır düzenlenen Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması’nda elde ettiği bu başarıyla farkını bu yıl da ortaya koydu. Vodafone Türkiye, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Türkiye’yi temsil ederek dünyanın dört bir yanından en başarılı Genç Aslanlarla birincilik için yarışacak.

Genç Pazarlamacılar Kategorisi’nin dördüncü yılında Vodafone’a ikinci kez birinciliği getiren, klasik batı müziğini Türkiye’ye sevdirmeye yönelik pazarlama planı projesi oldu. Vodafone Türkiye Yüksek değerli Müşteriler Segmenti Pazarlama Müdür Yardımcısı Seyran Doğan ve Vodafone Türkiye Kitlesel Segment Pazarlama Uzmanı Almula Söylem’in hazırladığı yaratıcı brief, iletişim ve pazarlama profesyonellerinden oluşan jüri tarafından birincilikle ödüllendirildi.

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci: “Pazarlama ekiplerimizin üstün başarısını uluslararası arenaya taşımanın gururunu yaşıyoruz”

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vodafone’un son yıllarda reklamdan yenilikçi ürün ve servislere, müşteri ilişkilerinden halkla ilişkilere pek çok alanda başarılarını ödüllerle taçlandırdığını ve Cannes Lions’un Türkiye ayağı olan Genç Aslanlar Yarışması’nı eklemekten gurur duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Cannes Lions uluslararası arenada yaratıcılığın ödüllendirildiği organizasyonlar arasında belki de en büyüğü ve köklüsü. Pazarlama sektöründeki genç arkadaşlarımızın potansiyellerini ortaya koymaları ve yaratıcılıklarıyla parlamaları için Cannes Lions’un Türkiye ayağı olan Genç Aslanlar yarışması çok önemli bir fırsat; aynı zamanda kariyer gelişimleri için de çok değerli bir deneyim. Ekibimiz, Haziran ayında Cannes’da yarışarak bir taraftan Türk pazarlama vizyonunu tanıtacak ve Türkiye’yi temsil edecek, diğer taraftan da dünyanın en büyük yaratıcıları ile aynı havayı soluyacak. Bu benzersiz deneyimin, genç pazarlamacılarımızın önlerinde yepyeni ufuklar açacağını ve elde ettikleri yeni bakış açılarıyla Vodafone Türkiye’yi çok daha büyük başarılara taşıyacaklarını düşünüyorum. Vodafone Türkiye olarak pazarlamadaki başarımızı böyle bir organizasyona taşımaktan ve ülkemizi pazarlama ve iletişimin zirvesinde temsil etmekten gurur duyuyoruz. Ekibimizin Cannes’dan başarılı sonuçlarla döneceğine gönülden inanıyorum.”

Genç Pazarlamacılar kategorisi, dördüncü yılını doldurdu

22 – 23 Mart tarihlerinde yapılan jüri değerlendirmelerinin ardından gerçekleştirilen ödül töreni ile Türkiye’yi temsilen Cannes’da yarışmaya hak kazanan ekipler açıklandı. Genç pazarlamacılar, film, internet, basın ve medya kategorisi birincileri, Doğan Burda’nın davetlisi olarak 60. Cannes Yaratıcılık Festivali’ne gidecek ve Genç Aslanlar Yarışması’nda Türkiye’yi temsilen yarışacaklar. Akmerkez’de rekor katılımla gerçekleştirilen Türkiye elemelerinde, film kategorisinde 24 ekip, siber kategorisinde 19 ekip, basın kategorisinde 49 ekip, medya kategorisinde 18 ekip ve genç pazarlamacılar kategorisinde 21 ekip, toplam 262 genç profesyonel yarıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

Bir Cevap Yazın

Kahveli Coca Cola, Türkiye’de Satışa Çıktı

Coca-Cola Türkiye, 2017 yılı içinde ürün dizisinde farklı uygulamalar yapmaya devam ediyor. Coca Cola Light ve Zero çeşitlerini Coca Cola Şekersiz ürününde birleştiren marka, yaz dönemine gireceğimiz süreçte yeni bir ürünü daha test pazarlaması için piyasaya çıkardı: Kahveli Coca-Cola.

Test pazarlaması, ürünün hedef pazar bölgesinin tümünde pazarlamasına geçilmeden önce nasıl karşılanacağını görmek, satış ve karlılık durumunu öngörebilmek amacıyla pazarın belirli bölgelerinde test amaçlı sunulmasıdır. Test pazarlamaları genellikle belirli süreler için uygulanır. Birkaç ay veya bir mevsim periyotları seçilebilmektedir. Kahveli Coca-Cola ülkemizde en az bir yaz boyunca raflarda olacak.

İçecek sektöründe ürün dizisini (aynı ürünün farklı çeşitleri) artırma yöntemi son dönemde tüketicilerden talep görmeye devam ediyor. Yurtdışında vişneli ve vanilyalı Coca-Cola çeşitleri ile bilinen marka, bu yıl ülkemizde kahveli Coca-Cola ürününe yönelik talebi test pazarlaması ile görmeye çalışacak. Dünyadaki değişen talebe bağlı olarak şekersiz Coca-Cola geçtiğimiz aylarda piyasada yer almaya başladı. Bu gelişmeye rağmen ülkemizde şekersiz gazlı içeceklerin pazar payı henüz %10’nun altında bulunuyor. Şekersiz gazlı içecek talebine yönelik bir hamle de geçtiğimiz aylarda Pepsi’den gelmişti. Pepsi, limonlu kola ürünü Pepsi-Twist’in kalorisiz çeşidini ambalaj tasarımında değişikliğe giderek piyasaya sürmüştü.

Test pazarlaması ilkelerine uygun olarak Coca-Cola, kahveli Coca-Cola’yı İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’nin güney kıyı kesiminde ve diğer önemli görülen bölgelerde tüketicilerin beğenisine sundu.

İçerdiği kafeinden ötürü kahve ve kola tüketimine mesafeli yaklaşan ve ürün tüketimine psikolojik sınırlar koyan Türk tüketicisi, ürünün bileşimine ve tadına nasıl bir tepki verecek? Test pazarlamasından sonra kahveli Coca-Cola, kalıcı bir ürün olarak Coca-Cola Türkiye’nin ürün serisi içinde yer alacak mı? Şüphesiz bunu ürünün yaz ayı satış performansı belirleyecek.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İsminin Yanlış Telaffuzunu Muhteşem Bir Kampanyaya Dönüştürüp Ödül Alan Marka: MailChimp

  •  Markanızın isminin yanlış telaffuzu alıp nasıl ödüllü bir kampanya haline getirebilirsiniz?
  • MailShrimp, KaleLimp ve JailBlimp gibi dokuz farklı telaffuz hatası Mailchimp’e her zaman hatırlanabilecek bir kampanya yaratma ilhamı verdi, detaylar aşağıda,
  • Benzeri yazılar için;Start-Uplar için Kullanabileceğiniz En İyi 8 Pazarlama Aracı

Pazarlama otomasyonu ve e-mail pazarlama konularında akla ilk gelen markalardan olan MailChimp, geçtiğimiz sene yaptığı efsanevi pazarlama kampanyası hala çok konuşulurken bizlerde hem 2017 Cannes Lions International Festival of Creativity ödüllü bu kampanyayı tekrar hatırlatalım hem de izlemeyenler için kampanyayı tekrar anlatalım istedik.

Google’a sorduğumuz sorulardaki yazım yanlışlarını düzelttiği klasik soru kalıbını alıp bütün bir kampanyanın ana fikri yapan şirket, isminin yanlış telaffuzunu oldukça eğlenceli bir yolla anlatırken adeta aklının aklımıza kazınmasını sağlıyor. “Did you mean Mailchimp?”  sorusunun hakimiyetindeki kampanya ismin ona çok benzer dokuz farklı yanlış telaffuzunu birbirinden farklı, absürt şeylere dönüştürüyor.

Bunlardan üç tanesi MailShrimp, KaleLimp ve JailBlimp mod filmi diyebileceğimiz tarzda ve her yanlış telaffuz için kurulan mikro sitelerde yayına geçmeden önce Amerika’da ki birkaç sinema da yayınlanıyor.

Ve sanırım en güzeli de bir çoğunun distopik birer evren resmediyor hissi vermesi. Sizce?

MailShrimp

Robert Vacha ve Peter Klimes başrolündeki bu film, posta servisinde çalışan bir çocuğun karides (shrimp) sandviçi yemesini epik bir hale getiriyor.

KaleLimp

Zdenek Subr, Helena Jilkova, Boris Wilkenin başrolündeki bu kısa filmde bir lahana yaprağının tabağa olan yolculuğu lahanadan bir köpeğin maceraları şeklinde anlatılıyor.

JailBlimp

Bir hapisten kaçış hikayesi ne kadar garip olabilir. Tam da yukarıda izlediğiniz kısa film kadar. Bir doğum günü kızının kukla oyuncağını ezmesinden çıkan bir kaçış hikayesi…

VeilHymn

VeilHymn, Devonté Hynes ve Bryndon Cook isimli iki sanatçı ile yapılan bir ortaklığın ürünü. Ziyaretçiler veilhymn.com’u ziyaret ettiğinde 4:35 dk süren ve dinlemesi pek bir keyifli bir video ile karşılaşıyor.

SnailPrimp

Belki de aradığınız yaşlanma karşıtı birkaç üründü diye düşünen MailChimp salyongoz özlü yaşlanma karşıtı ürününden bahsetmek istedi. Instagram sayfası bile var: instagram.com/snailprimp.

 

FailChips

Kendisi gerçek bir ürün, tek sıkıntısı ise parçalanmış olması.

WhaleSynth

whalesynth.com’u ziyaret ederek bugüne kadar aradığınız o ritmi kendiniz okyanus seslerinin rahatlatıcı atmosferi ile bulabilirsiniz.

NailChamp

Tırnak süslemenin son moda versiyonları Tumblr-vari sitesi ile NailChamp’te sizi bekliyor. Hem de süslenmiş tırnakların yarıştığı bir yarışma için oy bile kullanabiliyorsunuz.

MaleCrimp

malecrimp.com, MaleCrimp Tumblr sitesi ile saçlarına ince kıvrımlar veren erkeklerin hikayesini anlatıyor. Öyle ki bu hikaye Buzzfeed’e bile konu oldu zamanında.

Bu başarılı kampanyanın arkasında Droga5, New York bulunuyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link