80 Km Hızla Giden 2 Tırın Üzerinden Yürümek

Aksiyon ve macera dediğimiz zaman dünyada akla ilk gelen marka Redbull. Sektörü ve hedef kitlesi gereği pazarlama stratejisini bu yönde oluşturan markanın bir çok yaratıcı çalışmaya imza attığını biliyoruz. Her ay dünyanın değişik bölgelerinde yapılan gerilla pazarlama çalışmalarını Youtube’da yayınlayan Redbull’dan yeni bir çalışma beklerken Volvo‘nun tam da Redbull konseptine uygun çalışmasıyla karşılaştık.

2 Volvo markalı tırın ortasına bağlanan bir ip üzerinde yürüyen ip cambazı, 80 kilometre hızla giden kamyonların yarattığı rüzgar gücünden korunmak için muazzam bir çaba harcıyor. Aynı şekilde  zamanla da yarışmak zorunda çünkü bir süre sonra önlerine tünel çıkıyor. Neyse ki parkur zamanında tamamlanıyor.

İzlerken adrenalin seviyemizi yükselten video, kurgusu ve konsepti itibariyle çok kaliteli hazırlanmış. Sürenin uzun tutulmasına rağmen viralite de  son derece yüksek;

httpv://www.youtube.com/watch?v=1zXwOoeGzys

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

Bir Cevap Yazın

Beşiktaş, Volvo ile Sponsorluk Anlaşması İmzaladı!

Beşiktaş, sponsorluklarına bir yenisini daha ekleyerek, otomotiv markası Volvo ile güçlerini birleştirdi. Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş Başkan Fikret Orman ile Volvo Car Turkey Genel Müdürü Sabri Sözen katıldı.


Otomotiv sektörüne damga vurmuş Volvo car ile sponsorluğun hayırlı olmasını dileyen Fikret Orman, “Beşiktaş’ın globalleşme stratejisiyle uluslararası markalarla için iş birliklerini arttırmaya devam ediyoruz. Volvo car ile çok önemli anlaşma yapıyoruz. Camia olarak çok mutluyuz. Volvo car ile 2019 sezonunun sonuna kadar premium partnerimiz oldu. Kulübümüzün öz kaynaklarına destek olacak. Vodafone Park ile Volvo’nun çok benzerlikleri var. İki markanın bir araya gelmesinden dolayı mutluyuz. Bizim için önemli olan tarafı sponsorluklar. Bu bir uzun sürekli ilişki ağı. İnanıyorum ki her iki markayla da değerine yakışır yol arkadaşlığı olacaktır” diye konuştu.

Beşiktaş’a sponsor oldukları için mutlu olduklarını söyleyen Sabri Sözen, “En büyük partnerlerimizden biri olacak. Beşiktaş’ın marka algısı ile Volvo marka algısının uyuşması bu sponsorluğu yaptı. İki markanın da insana yaptığı yatırım birleştirici bir unsur oldu” şeklinde konuştu.

Orman, sponsorluğun ayrıntılarını da açıklayarak, Volvo’nun futbol takımı oyuncularına, kulübün üst düzey yöneticilerine araç tahsis edileceğini ve 1903 tribününün adının da Volvo 1903 tribünü olacağını belirtti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

RedBull’un Bu İki Reklamı ‘Yanıltıcı Bilgiler İçermekten’ Şikayet Edildi

Ünlü enerji içeceği RedBull’un iki reklam filmi, insan sağlığı konusunda yanıltıcı bilgiler içerdiği için reklam standartları otoritesi Advertising Standards Authority (ASA) tarafından incelemeye alındı.

“RedBull Kanatlandırır” mottolu ikonik çizgifilm tadında reklamların ilkinde bir adamın robot ile satranç oynaması canlandırılıyor. Robotun, insan rakibine yenilmesine imkan olmadığını, çünkü önceden doksan trilyon hamle hesaplayabildiğini söylemesi sonrasında adam bir RedBull açıyor ve robot “bu adil değil” demeye başlıyor.

30 saniye süren ikinci reklam filminde ise sahipleri tarafından terk edilen iki telefonu görüyoruz. İnsanlar üstündeki kontrolü kaybetme minvalinde bir diyalog gerçekleştiren telefonlar  bu diyalog sonrası “çok geç çünkü RedBull kanatlandırır” sloganı ile biten reklam da ilk reklam gibi izleyen şikayeti sonrası incelemeye alındı.

İzleyenler bu iki reklam için markanın RedBull’u hem sağlık hem de beyin fonksiyonları için iyi göstererek insanları yanılttığından şikayet ederken, marka ise savunma olarak iki reklamın da “ esprili ve hayali” olduğunu dile getirerek savunma yaptı.

İddialara yanıt olarak şirket, “RedBull Kanatlandırır” sloganının müşteriler tarafından ciddiye alınabilecek bir anlamı olduğuna vurgu yaparken, robotun tenekeden bir adam olmaktan ileriye gitmediğini, reklamların her zamanki esprili dille hazırlandığını belirtti.

Reklam standartları otoritesi markanın kurulduğunu 2005 yılından beri “vücudu ve beyni canlandırır” kullandığı sloganın sağlıkla ilgili beyan olarak alınamayacağına hükmederek şikayetleri olumsuz sonuçlandırdı.

Aslında teknik olarak yüksek miktarda kafein ve şeker içeren bu tip enerji içeceklerinin sağlıkla alakalı bir durumda ilk seçeneğimiz olmayacağı aşikar. Peki siz bu reklamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link