Viral çözümler artık yaşamımızın bir parçası ve markaların olmazsa olmazı. Bu çözümleri de en iyi uygulayan markalardan birisi Coca Cola. Yaptıkları çalışmalarla izlenme rekorları kırıyorlar. Neredeyse her ay Coca Cola’nın yeni bir viralini görüyoruz ve hakikaten de çok iyi işler çıkartıyorlar.

Videolarının konsepti de olması gerektiği gibi değişkenlik gösteriyor. Çok değişik olayları ‘Coca Cola içmek’ fiiline bağlayabiliyorlar. Konseptlerin hepsi birbirinden farklı olsa da sonuç değişmiyor ve video sonunda colalar içiliyor.

2 gün evvel Youtube’da yayınlanan Coca Cola viralinin de sonucu yine bu türden ama dediğimiz gibi videonun konsepti diğer Coca Cola virallerinden çok farklı.

Viral videoların kısalığı, tıklanabilirliği ile doğru orantılı… Bu videonun 3 dakika sürmesi izlenme oranını haliyle düşürecektir ancak bu gibi bir durumu 3 dakikalık bir sürede anlatabilmek de takdir edilesi bir durum olsa gerek.

Hazır yeri gelmişken söylemekte fayda var. Bu konsept daha önce bir çok marka tarafından da kullanıldı ve başarıya ulaştı. Çünkü farklı farklı objeleri ortak bir amaç çerçevesinde kullanmak, algının videoyla daha çok bütünleşmesini sağlıyor ve videoya olan ilgi ve dikkati arttırıyor.

Bir Cevap Yazın