Vakıf Üniversiteleri Öğrenci Avında

Üniversite  tercih sürecinin sonuna yaklaştığımız günlerde , her sene olduğu gibi bu sene de boş durmayan vakıf üniversiteleri hemen hemen tüm şehirlerde aktif olarak öğrenci avına geçmiş durumda. Özellikle İstanbul , Ankara ,İzmir gibi vakıf üniversitelerin çoğunlukta olduğu büyük şehirlerimizde ise bunu daha yakından görmek mümkün. Caddelerdeki billboardların tamamını dolduran reklam afişleri, şehrin merkezine ya da  AVM’lere kurulan tercih çadırları öğrenci avında pazarlama çalışmalarının başında geliyor. Öğrencilerin özellikle cep numaralarından aranarak yapılan reklam kampanyaları da cabası.  Bir önceki seneye baktığımızda şüphesiz ki en iyi saha çalışmalarını gerçekleştiren üniversitelerden birisi ,öğrencinin yeteneklerinin farkındalığını sağlayan “Sende Işık Var” sloganıyla yola çıkan Işık Üniversitesi olmuştu. Bu sene ise farklı reklam çalışmalarıyla öne çıkan Özyeğin Üniversitesi de “Hayatının Oyunu” sloganıyla fark yaratmıştı.  Bunun haberini daha önce sitemizde paylaşmıştık.

Zamanın çok hızlı geçtiği tercih döneminde öğrenciler yanlış tercih yapmaktan korkar hale gelmiş durumda ve akıllarında hep aynı soru:Hangi üniversite,hangi bölüm?

Bugün ki yazımda ,yaptığı reklamlardan çok sahip olduğu niteliklerle ön plana çıkan birkaç üniversiteyi kısaca tanıtmak istiyorum.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

“Ticaretin Üniversitesi” olmayı hedefleyen üniversite, piyasa ve iş dünyası odaklı yönüyle dikkat çekiyor. Girişimcilik konseptini benimseyen üniversite İTO ile yaptığı üniversite-sanayi işbirliğinin somut örneklerini hayata geçirmek üzere bir protokol imzalayarak yoluna devam ediyor. LYS’de ilk 10 bine giren öğrenciler öğrenim ücreti talep edilmiyor.

Bahçeşehir Üniversitesi

“Kampüsüm Dünya” sloganıyla yola çıkan üniversite,35 ülkeden 186 üniversite ile işbirliği halinde olmasıyla her öğrencine yurt dışı tecrübesi imkanı sağlıyor. Türkiye’de ilk defa Bahçeşehir Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Üniversite ile iş dünyası işbirliği”ne dayalı bir eğitim modeli olan CO-OP ile öğrencilere staj ve iş imkanı sunuluyor.

Atılım Üniversitesi

Eğitim dili İngilizce olan üniversitenin Erasmus kapsamında 37 Avrupa üniversitesi le 57 farklı program için anlaşması var. Ayrıca Türkiye’de Erasmus Mundus programına üye beş üniversiteden birisi olan Atılım Üniversitesi öğrencilerine Uzakdoğu’da eğitim fırsatı sunuyor.

Sabancı Üniversitesi

Türkiye’deki ilk bölümsüz üniversite olan  Sabancı Üniversitesi, öğrencilerine okumak istedikleri bölümü seçme şansını ikinci sınıfın sonunda  vererek fark yaratıyor. ”Diplomasıyla barışık bireyler” yetiştirmeyi hedefleyen üniversite, geçtiğimiz yıl dünyanın önde gelen yönetim bilimleri okullarından “MIT Sloan School of Management” ve lojistik okullarından MIT-Zaragoza Logistics Center ile yaptığı işbirliği sonucu MBA öğrencilerine  çift diploma alma olanağı sunuyor.

Türkiye’de özel üniversite sayısının her geçen gün artması görüldüğü üzere üniversiteler arası rekabeti daha çok arttırıyor. Peki bu rekabet sonucunda oluşan ücretler ne kadar? Aşağıdaki tabloda, içlerinde bu üniversitelerin de bulunduğu vakıf üniversitelerinin ücret bilgileri yer almakta.

Pazarlamasyon.com ailesi olarak tercih yapacak olan tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz…

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Türkiye ve Dünya ekonomisinin nabzını tutan her konuya duyarlı bir ekonomist.

Bir Cevap Yazın

Patates Kızartmasına Patates Kabuğundan Yaratıcı Ambalaj Tasarımı

Günümüzde sıkça tüketilen patates kızartması bazı yemek merkezlerinde kabuklu bazı yerlerde ise kabuksuz müşterilere sunulmaktadır ancak genellikle patatesin kabuksuz halini yeriz ve patates kızartmaları birçok fast food şirketinde kağıt ambalajla birlikte müşteriye servis edilmektedir.

Simone Caronni, Pietro Gaeli ve Paolo Stefano Gentile; Peel Saver – Ecological Fries Packaging adlı projeleriyle her gün çöpe giden tonlarca patates kabuğunu yeniden değerlendirmenin yolunu patates kızartmaları servisi için ambalaj olarak kullanma tasarım fikriyle sunuyorlar. Özellikle fast food yemek şirketleri tarafından açığa çıkarılan yüksek miktarlardaki patates kabuğunu, ambalaj hammaddesi haline getirerek patates kabuklarının boş yere harcanmasını önleyebilirken aynı zamanda son derece değişik bir ambalaj tasarımı elde etmişler.

Doğada %100 çözünülebiliyor

Patates kabuğu, nişasta ve lif bileşenlerinden oluşmaktadır. Kabukların ıslatılıp yumuşatılmasının ardından doğal kurumaya bırakılmasıyla bileşenler birbirine bağlanma ve sertleşme kabiliyeti kazanıyorlar. Böylece tamamen endüstriyel atıktan yeni bir malzeme üretmiş oluyorsunuz ve bu malzeme doğada %100 çözünebildiğinden çevreye hiçbir zarar vermiyor. Kullanıldıktan sonra ambalaj, hayvanlar için besin kaynağı ve bitkiler için gübre haline gelerek biyolojik döngüye giriyor.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Yeni iPhone’lar Üzerinden Prim Yapan 4 Marka

  • Apple’ın 12 Eylül’deki etkinliğinde yeni iPhone’ları tanıtmasının ardından birçok marka, Apple’ın yeni telefonlarını çeşitli açılardan eleştirdi. Bu eleştirilerin odak noktası ise telefonların hiçbir yenilik barındırmaması ve de yüksek fiyat politikasıydı.
  • SkyScanner Singapur, yeni iPhone’ların fiyatları üzerinden yaratıcı bir reklam çalışması yaparken 9gag ise Apple’ın yenilik anlayışıyla dalga geçen kısa bir video paylaştı.
  • İlgili Yazı: iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR Tanıtımı ve Satış Fiyatları

Birçoğunuzun bildiği gibi Apple, geçtiğimiz çarşamba günü gerçekleştirdiği etkinlikle yeni cihazlarını tanıttı. Tabii ki, etkinlikte tanıtılan cihazlar arasında en çok dikkat çekenleri yeni iPhone‘lar oldu. Apple’ın rakibi olan diğer akıllı telefon üreticileri başta olmak üzere, çeşitli markalar da markanın yeni telefonlarına sataşmaktan geri durmadı. Yeni iPhone’lar üzerinden prim yapmaya çalışan dört markaya bir göz atalım.

SkyScanner Singapur

SkyScanner Singapur, yeni iPhone’ların fiyatları üzerinden son derece zekice bir reklam çalışmasına imza attı. Bilmeyenler için iPhone Xs’in resmi satış fiyatı 999 dolar, iPhone Xs Max’in resmi satış fiyatı 1.099 dolar ve iPhone XR’in resmi satış fiyatı ise 749 dolar. Apple’ın telefonlarının eleştirildiği noktalardan biri de bu yüksek fiyatlar. İşte zekice hazırlanmış reklam çalışmasında bu duruma dikkat çeken SkyScanner Singapur, iPhone Xs’i ve fiyatını internet sitesine yerleştirdi. Bu sayede SkyScanner Singapur üzerinden herhangi bir uçuş arayan kullanıcılar, satın almak istedikleri uçak biletinin iPhone Xs’e kıyasla ne kadar ucuz olduğunu görüyorlardı.

Facebook’ta paylaşılan yukarıdaki durumda ise bir Avrupa seyahatinin fiyatı ile iPhone Xs’in fiyatı karşılaştırılıyor. Bu arada iPhone Xs’in fiyatındaki farklılık ise para biriminin Singapur dolarına çevrilmiş olmasından kaynaklanıyor. Yani bu durumda, Singapur’da yaşayan biri için iPhone Xs’in fiyatı 1.649 Singapur doları iken Avrupa’ya uçmanın bedeli ise 1,443 dolar.

9gag

İnternet aleminin en popüler mizah platformlarından biri olan 9gag, Apple etkinliğinden sonra markanın yenilikçilik anlayışını tiye alan 44 saniyelik bir video paylaştı ve bu video, kısa bir sürede viral haline geldi. Videoda ilk olarak geçtiğimiz yılki Apple etkinliğinde tanıtılan iPhone X’in ekran görüntüsü, bu yıl tanıtılan iPhone Xs’in ekran görüntüsüyle değiştiriliyor ve iPhone X’in ismine bir “s” harfi ekleniyor. Daha sonra da bu telefonun boyutu büyütülerek iPhone Xs isminin yanına “Max” ifadesi ekleniyor.

Huawei

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, resmi Twitter hesabından Apple’ın dikkate değer yenilik konusunda tutucu davranmasına vurgu yaparak bir videoyla birlikte “Bir şeyler aynı tuttuğunuz için teşekkür ederiz. Londra’da görüşürüz. 16.10.18” şeklinde bir tweet attı. Huawei Mobile’ın tweet’te yer verdiği 16 Ekim tarihi ise markanın yeni telefonu Huawei Mate 20’yi tanıtacağı tarih. Yani Çinli marka, bir nevi bu tweet ile Huawei Mate 20’nin iPhone’a göre çok daha yenilikçi bir telefon olacağına vurgu yaptı.

Samsung Türkiye

Şu anda akıllı telefon pazarında Apple’ın en büyük rakibi konumunda bulunan Samsung da yeni iPhone’lara laf atma fırsatını kaçırmadı. Ancak bunu yapan Samsung global hesabı değil, Samsung Türkiye idi. Yeni iPhone’ları geçen ay piyasaya sürülen Samsung Galaxy Note 9 ile kıyaslayan Samsung Türkiye resmi Twitter hesabı, telefonun donanımsal özelliklerine dikkat çekerek “Sonsuz Ekran, Yenilenmiş S Pen, 4000 mAh Batarya, Su-Karbon Soğutuculu İşlemci” yazdı ve bu tweet’in sonunda da #GalaxyNote9 ve #GücüKeşfet etiketiyle birlikte “Tartışma sona ermiştir.” ifadesine yer verdi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?