Hayatın bize sunduklarının farkında olarak bunun için teşekkür edebilir ve bizlerde bizden daha az avantajlı olanların hayatlarında pozitif değişim yaratmak için çalışabiliriz. Şimdi bir otel düşünün, o otelde kalarak bir çocuğun yaşamını destekleyebilir, insan kaçakçılığı ile savaşan kurumlara yardım edebilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi? The Purpose Hotel ile tanışın.

Bir otelde konaklayarak başkalarının hayatını daha iyi bir hale getirme fikrinin arkasındaki isim Jeremy Cowart sürdürülebilir bir konaklama deneyiminin peşinde. Fotoğrafçı olan Cowart tüm dünyada birçok otelde konaklama deneyimi yaşamış ve otellerin sosyal faydaya katkı sağlaması gerektiğini düşünmeden edememiş. Bu fikre sıkı sıkıya tutunan Cowart doğup büyüdüğü memleket Nashville’e dönüp, “uyuyarak dünyayı değiştirebileceğiniz” bir otel açmış. The Purpose Hotel.

thepurpose1

Daha önce Huffington Post tarafından “Dünyanın En Etkili Fotoğraf Sanatçıları” arasında gösterilen Cowart konaklama endüstrisini sosyal fayda ile buluşturan fikri The Purpose Hotel ile otelde konaklamak isteyenlere aynı anda hem yerel hem de uluslararası anlamda daha büyük bir faydaya bağlanma olanağı sunuyor. Yani sadece bir gece kalarak yoksulluk çeken kişilere yardım edebilir, 300 farklı çocuğun hayatının değişmesine ufakta olsa katkıda bulunabilir ya da internet faturası ile insan kaçakçılığını engelleyen kurumlara yardım edebilirsiniz.

Oteldeki iç mekan tasarımında tercih edilen tüm aksesuarların kendine özgü bir hikayesi var. Örneğin; tüm mobilyalar işe ihtiyacı olan kişilerin işe alınması ile yapılmış, tüm tablolar insanlığa yardım eden sanatçılar tarafından yapılmış ve içtiğiniz kahvenin çekirdekleri bile çalışma etiğine sahip kaynaklardan alınmış.  Uyurken üzerinize örttüğünüz battaniyeleri insan kaçakçılığından kurtulmuş kişiler yaparken, otelin sabunları ise oldukça fakir bölgelerde yaşayan kişilerden satın alınmış.

Otel faturanızda yer alan konaklama bedeliniz size paranızı aslında sadece uyumak için değil başka hayatlara nasıl yardım ettiğinizi detaylı bir şekilde anlatıyor olacak.

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın