Twitter’ın üç ayrı reklam modeliyle özellikle son dönemde elde ettiği gelir ve dönüş oranları tartışılmaz. Hal böyle olunca markaların hedef kitleye yönelik paylaşımlarında da Twitter’ı kullanım oranları oldukça arttı.

Twitter’ın gelir modeli kanalında denediği son özellik ise e-ticaret. Yani Twitter deyimiyle T-ticaret… Yeni özellik markalara Twitter üzerinden farklı bir kanalda yeni bir alışveriş ağı sağlayacak. Kullanıcılar; fotoğraflar, videolar ve bazı durumlarda satın al butonu ile alışverişini sağlayabilecek. Aslında bir nevi Pinterest deneyimine yakın bir göz aşinalığı yakalanabilecek gibi görsel olacak sanırım.

twitter-shopping-collection

Şu anda ortalama 41 deneme marka ile birlikte çalışmalar başlamış durumda. Ardından nasıl bir yol izleneceği ile ilgili de oldukça tartışmalı durumlar konuşuluyor.

Lansman ortakları arasında Disney Store, Nike, The Ellen show, Michelle Phan gibi adları görmek mümkün. Kısa sürede de içeriği çok daha genişleteceklerini belirtiyorlar.

Şu an kullanımda olan markalardan bazılarının sayfalarına aşağıdan erişebilirsiniz:

Twitter.com üzerinden mobilden veya bilgisayardan storelara erişmek oldukça kolay olacak, fakat burada asıl kafaları kurcalayan durumun bir zamanların Facebook storu ile aynı olup olmayacağı. Özellikle bu alanda Instagram’ın sağladığı ivmenin ardından böyle bir tanıtımla Twitter’ın sağlayacağı dönüş merak konusu.

facebook-gifts-1.png

Satın al butonu şu anda test aşamasında olarak belirtiliyor. Sayfa yönlendirmeden çok doğrudan satın al butonu kullanıcıların çok daha işine gelecektir. Bu alanda Paypal ile bir anlaşmaya gidileceği de ayrıca konuşulanlar arasında.

Peki sizce Twitter E-ticarette yeni bir devrin başlangıcı hale gelmeyi başarabilecek, kullanım alışkanlığımızın bir parçası hale gelebilecek mi?

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın