Televizyon kanalını satın almak için MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal ile görüşmelere başladığını doğrulayan Acun Ilıcalı, “Henüz imzalar atılmadı” dedi. Şu anda hukuki prosedürler üzerinden geçiliyor. Acun Ilıcalı’nın ise kanalı almak için kredi başvurusunda bulunduğunu öğrenildi.

Twitter hesabından açıklama yapan Acun Ilıcalı satış görüşmelerini doğruladı ve “TV8’i almak için görüştüğüm doğrudur. Fakat Atılmış bir imza yok.” dedi.

Acun Ilıcalı’nın kredi sorunu çözüldükten sonra satışın gerçekleşeği konuşuluyor. Ancak Acun Ilıcalı ile TV8 yönetimi yeni dönemin planları bile yapmaya başladı. Bugün TV8’den Acun Medya’ya giden bir grup kanalın yeni yayın prototipi üzerinde çalıştı.

tv8BlogImg

Buna göre, Acun Ilıcalı TV8’i aldıktan sonra neredeyse tamamen boşaltacak. En köklü değişiklik ise haber merkezinde gerçekleşecek. Zira TV8’de ana haber de dahil olmak üzere haber bülteni yayınlanmayacak. Aynı şekilde haber programları da bitirilecek. TV8 şov merkezli bir yayın politikasını benimseyecek. Acun Ilıcalı, şu an Star TV’ye yaptığı O Ses Türkiye, Survivor ve Yetenek Sizsiniz programlarını TV8’e taşıyacak.

Söylentiler üzerine açıklama yapan Acun Ilıcalı, “abartılı haberlere itibar etmeyin” notunu düşse de “TV8’i almak için görüştüğüm doğrudur.” diye belirtti.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın