Türkiye’nin ilk biyomedikal teknoparkının iletişimini C2A yürütecek 0

360 derece iletişim hizmetleri sunan C2A, Türkiye’nin ilk biyomedikal teknopark projesi BIOCITY İstanbul’un stratejik iletişim süreçlerini yönetecek. 

Bütünleşik pazarlama iletişimi ajansı C2A (Call To Action), İshak Alaton’un da yatırımcılarından biri olduğu Alvimedica Holding’in geliştirdiği BIOCITY İstanbul biyomedikal teknopark projesi için halkla ilişkiler, sosyal medya ve kreatif ajans hizmetlerinden oluşan kapsamlı bir anlaşmaya imza attı. Çatalca’da 400 dönümlük bir alanda kurulacak olan ve tamamlandığında yaklaşık 300 milyon dolarlık bir iş hacmi ile direkt olarak 16 bin kişiye istihdam yaratması beklenen BIOCITY İstanbul projesinin stratejik iletişim süreçlerini C2A’nın deneyimli kadrosu yürütecek.

Alvimedica Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü Can Küçük, konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Dünyadaki başarılı ve en ileri örneklerin incelenmesi sonrasında geliştirilen BIOCITY İstanbul, biyomedikal teknoloji alanındaki üretim fonksiyonlarını ve Ar-Ge ünitelerini, üniversite ve araştırma hastanesi ile aynı fiziksel oluşum içinde ve endüstriyel boyutta bir araya getiriyor. Türkiye’nin global biyoteknoloji alanındaki rekabet gücünü önemli ölçüde artırmasını hedeflediğimiz proje, biyobilişim, klinik araştırma ve medikal ürün lisanslandırma gibi konularda yüksek katma değerli servis üreten alt sektörlerin gelişmesine de önayak olacak. Ayrıca, bu projenin, ülkemizdeki önemli konulardan biri olan beyin göçünü tersine çevirmesini ve uzun vadede Türkiye’ye ilk Nobel Tıp Ödülü’nü kazandırmasını da bekliyoruz. Ülke ekonomisine ve tıp dünyasına önemli katkıları olacağına inandığımız BIOCITY İstanbul projesinin iletişim faaliyetlerini C2A ile birlikte yürütecek olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

C2A Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Birdoğan ise yeni işbirliğini şöyle değerlendirdi: “Kuruluşundan bu yana B2B Marketing alanındaki uzmanlığını iletişimin diğer alanlarına da taşıyan C2A, bugün Türkiye’nin pek çok seçkin firmasına bütünleşik pazarlama iletişimi hizmetleri sunuyor. Ajansımızın stratejik iletişim danışmanlığı alanında edindiği deneyimi BIOCITY İstanbul projesinin Türkiye’de ve dünyada tanınması için kullanmaktan mutluluk duyacağız. Gerek yatırım rakamlarıyla gerekse uzun vadeli hedefleriyle büyük yankı uyandıracağına inandığımız bu projenin, pazarlama iletişimi dünyasında da örnek bir başarı hikayesi olarak hatırlanmasını hedefliyoruz.”

Pazarlamasyon.com’un eş kurucusu. Koyu Barcelona, The Beatles, Apple ve Steve Jobs hayranı.

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link