360 derece iletişim hizmetleri sunan C2A, Türkiye’nin ilk biyomedikal teknopark projesi BIOCITY İstanbul’un stratejik iletişim süreçlerini yönetecek. 

Bütünleşik pazarlama iletişimi ajansı C2A (Call To Action), İshak Alaton’un da yatırımcılarından biri olduğu Alvimedica Holding’in geliştirdiği BIOCITY İstanbul biyomedikal teknopark projesi için halkla ilişkiler, sosyal medya ve kreatif ajans hizmetlerinden oluşan kapsamlı bir anlaşmaya imza attı. Çatalca’da 400 dönümlük bir alanda kurulacak olan ve tamamlandığında yaklaşık 300 milyon dolarlık bir iş hacmi ile direkt olarak 16 bin kişiye istihdam yaratması beklenen BIOCITY İstanbul projesinin stratejik iletişim süreçlerini C2A’nın deneyimli kadrosu yürütecek.

Alvimedica Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü Can Küçük, konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Dünyadaki başarılı ve en ileri örneklerin incelenmesi sonrasında geliştirilen BIOCITY İstanbul, biyomedikal teknoloji alanındaki üretim fonksiyonlarını ve Ar-Ge ünitelerini, üniversite ve araştırma hastanesi ile aynı fiziksel oluşum içinde ve endüstriyel boyutta bir araya getiriyor. Türkiye’nin global biyoteknoloji alanındaki rekabet gücünü önemli ölçüde artırmasını hedeflediğimiz proje, biyobilişim, klinik araştırma ve medikal ürün lisanslandırma gibi konularda yüksek katma değerli servis üreten alt sektörlerin gelişmesine de önayak olacak. Ayrıca, bu projenin, ülkemizdeki önemli konulardan biri olan beyin göçünü tersine çevirmesini ve uzun vadede Türkiye’ye ilk Nobel Tıp Ödülü’nü kazandırmasını da bekliyoruz. Ülke ekonomisine ve tıp dünyasına önemli katkıları olacağına inandığımız BIOCITY İstanbul projesinin iletişim faaliyetlerini C2A ile birlikte yürütecek olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

C2A Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Birdoğan ise yeni işbirliğini şöyle değerlendirdi: “Kuruluşundan bu yana B2B Marketing alanındaki uzmanlığını iletişimin diğer alanlarına da taşıyan C2A, bugün Türkiye’nin pek çok seçkin firmasına bütünleşik pazarlama iletişimi hizmetleri sunuyor. Ajansımızın stratejik iletişim danışmanlığı alanında edindiği deneyimi BIOCITY İstanbul projesinin Türkiye’de ve dünyada tanınması için kullanmaktan mutluluk duyacağız. Gerek yatırım rakamlarıyla gerekse uzun vadeli hedefleriyle büyük yankı uyandıracağına inandığımız bu projenin, pazarlama iletişimi dünyasında da örnek bir başarı hikayesi olarak hatırlanmasını hedefliyoruz.”

Bir Cevap Yazın