Türkiye’deki Skype kullanıcı sayisinda geçtiğimiz 2012 Mayıs ayına göre %275 oranında büyük bir artış oldu. 2012 Mayıs ayında Skype kullanıcı sayısı 2.1 milyon iken 2013 Mayıs ayında kullanıcı sayısı 8 milyona ulaştı.

ComScore’dan gelen verilere göre, Türkiye’de Skype’a erişim sayısınin Windows Live Messenger’dan Skype’a geçişin baslamasiyla hizla arttigi goruluyor. 2012 yılının Mayıs ayına kıyasla Türkiye’deki Skype kullanıcılarında %275 oranında gerceklesen büyüme sonucunda Türkiye, Skype kullanımındaki artış hızıyla dünyada 2. ülke oldu.

Skype’ın Türkiye’de 2012 Mayıs ayına göre erişim oranı da 24 puan arttı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’deki online kullanıcılarının sadece %9’u Skype kullanırken, Mayis 2013 itibariyle, her üç kişiden biri Skype ile iletişim sağlıyor. Skype kullanıcı sayısı ise 2013 yılında 8 milyona ulaşarak tam 4 kat arttı.

Skype kullanici trendi

Hızlı büyüme rakamları göz önüne alındığında, dünyada en çok Messenger kullanıcısı ile ikinci ülke olan Türkiye’nin, Skype kullanımında da en üst sıralarda yer alması öngörülüyor. Türkiye’deki kullanıcıların hızlı bir şekilde Skype kullanmaya başlaması bu büyümenin de devam edeceğini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın