Moda markarsı Topshop, daha önce yaptığı garip kıyafet tasarımlarıyla gündeme gelmişti. Bunlardan biri, sadece diz kısmı şeffaf naylon olan bir kot pantolondu. Ancak bu yeterli gelmemiş olacak ki, marka, yeni tasarladığı kıyafetle bu naylon fantezisini bambaşka bir noktaya taşıdı.

Topshop’un bu garip ürünü naylon bir kot pantolon. Aslında bu şeye bir kıyafet ya da kot pantolon demek pek doğru olmaz, ama markanın bu ürün için yaptığı tanım bu. Tamamen şeffaf olan bu kot pantolon, ticari amaçla üretilen bir ürün olduğu için de parayla satılıyor. Topshop’un bu ürün için belirliği fiyat ise 100 dolar.

Şimdi burada sorulması gereken önemli bir soru var: Topshop, neden böyle bir kıyafetin satacağını düşünüyor? Tamamen şeffaf olması bir yana, naylon olduğu için bu pantolonu giymek bile ayrı dert olsa gerek. Pantolonun hava almadığını ve sıcak havalarda aşırı derecede terleteceğini de düşünürsek üstüne para verseler  bile giyilecek bir ürün olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İşte burada da akla ikinci bir soru geliyor: Topshop’un derdi gerçekten bu ürünü satmak mı? Markaların sırf gündeme gelmek adına böyle garip hamleler yaptığını biliyoruz. Ancak Topshop’un daha önce de bu tarz garip kıyafetler tasarladığını düşününce, bunun bir reklam hamlesi olduğu düşüncesi, pek de mantıklı gelmiyor. Kim bilir? Belki de şirketin tasarladığı bu garip kıyafetlerin haber olması, şirkete gerçekten katkı sağlıyordur. Sonuçta reklamın iyisi kötüsü olmaz, değil mi?

Bir Cevap Yazın