Türk Hava Yolları hizmet kalitesi, başarılı reklam kampanyaları, ses getiren sponsorluklar ve doğru stratejilerle global bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Geçtiğimiz aylarda 2016 yılının merakla beklenen yapımlarından biri olan Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmine sponsor olan THY, Gotham City ve Metropolis‘i sanal uçuş ağına eklemişti. Hatta reklamı gerçek sananlar bu şehirlere bilet almak için THY’nı aramışlardı. Sponsorluk anlaşması THY hangarında düzenlenen basın toplantısında, filmin ambleminin yer aldığı Boeing 777 – 300ER tipi uçak ile duyurulmuştu. Beş sene üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen ve Youtube’da son 10 yılın en çok izlenen reklamı ünvanını kazanan THY, bu sponsorluk anlaşmasıyla marka bilinirliğini bir üst seviyeye taşıyacak gibi görünüyor.

1930’lardan bu yana çizgi roman ve filmlerde kullanılan Batmobil’i İstanbul’a getiren THY, aracın resmi taşıyıcı sponsoru olarak Turkish Cargo ile dünyanın çeşitli yerlerindeki organizasyonlara götürecek. 20 Mart’ta New York’ta yapılan filmin galasından sonra İstanbul’a getirilen Batmobil, 3. köprü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden sembolik bir geçiş yaparak İstanbul’un tanıtımına da katkı sağlayacak.

THY tüm bunlarla yetinmeyerek uçak içi tanıtım faaliyetlerini de sürdürüyor. Filmin vizyona girmesiyle uzun menzilli ABD uçuş hatlarında (Boston, New York, Washington DC, Chicago, Miami, Los Angeles, San Francisco ve Houston) yolculara Batman v Superman temalı menüler, maskeler, amenity kitler (yolcu bakım çantaları) dağıtmaya başladı. Yolcular tarafından oldukça beğenilen bu hediyeler şimdiden Ebay’de satışa çıkarıldı bile. Filmin logo ve resimlerinin yer aldığı bu hediyelerin dışında, yolculara Batman ya da Superman’in logosunun yer aldığı minik pastalar da ikram ediliyor. THY’nın filmle ilgili sosyal medya kampanyalarını #flytogotham ve #flytometropolis hashtagleri ile Facebook ve Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Paylaş
Dilek Erdensoy, Amerika'da aldığı dil eğitiminin ardından lisansını Felsefe üzerine yaptıktan sonra; tasarım, dijital medya ve pazarlama üzerine eğitimler almıştır. Çeşitli sitelerde yazmaya devam eden yazar; bilim, teknoloji ve felsefe ile ilgilenmekte, medya ve reklam sektörünü yakından takip etmektedir.

Bir Cevap Yazın