THY “Global Düşündük Yerli Ürettik” Sloganı İle Bir İlke Daha İmza Attı

Türk Hava Yolları, bir ilke daha imza atarak tasarımı Türk mühendisler tarafından yapılan ilk yerli uçak koltuğu Turkish Seats Industries (TSI) üretmeye başladı. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Assan Hanil ortaklığında 5 milyon dolarlık bir yatırım ile kurulan Turkish Seats Industries (TSI), bu üretimle dünya sivil havacılık pazarına önemli bir adım atmış oldu.

2011 yılının Eylül ayında İzmit’te kurulan tesislerde tohumları atılan bu proje, bugün meyvelerini vermeye başladı. Turkish Seats Industries (TSI), uçak koltuklarının otomasyonunu, yazılımını ve tüm tasarım aşamamalarını ülkemizde gerçekleştirdi. Şimdilik %70 düzeyinde yerlilik oranı ile üretilen uçak koltukları, kısa bir süre içeresinde %100 çıkarılacak. Uçak içeresinde ki Business Class koltuklarının fiyatları bir lüks araç fiyatında olduğunu düşünürsek (120-130 bin Euro), Türk Hava Yolları’nın bundan çok kazançlı çıkacağı kesin. Türk Hava Yolları böylelikle hem kendisine üretmiş olacak, hem de almış olduğu uluslararası üretim sertifikası ile ürettiği tüm uçak koltuklarını dünyaya pazarlama fırsatını yakalamış olacak.

Turkish Seats Industries (TSI), yerli koltukların teslim töreninde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Uçak koltuğu üretimi, yerli uçak üretimi için ilk adımı oldu” şeklinde konuşarak, yerli uçak üretimine dikkat çekti. Türk Hava Yolların Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu ise ”Turkish Seats Industries (TSI’nın) temel vizyonu; uçak yolcu koltuğu sektöründe konfor, estetik, güvenlik ve lojistik konularında en iyi çözümleri sunmak” diyerek TSI’nın vizyonuna vurguda bulundu. Son olarak Türk Hava Yolları, uçak koltuğu üretimi haricinde dünyanın en hafif (Galley) uçak mutfaklarını üreterek işi sertifikasyon aşamasına kadar getirdi. Yerli Galley’ler Boeing 737-800 tipi uçakta test edildi. Testten başarılı olarak geçen yerli Galley’lerin lansmanının ise yakın bir tarihte yapılacağı konuşuluyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Nano Teknoloji Sayesinde Sivrisinek Katiline Dönüşen Sivrisinekler

Sivrisinekler, özellikle dünyanın belirli bölgelerinde yaşayan insanlar için her zaman problem olmuştur. Çeşitli türlerdeki sivrisineklerin, her yıl Afrika, Güney Amerika, Orta Amerika, Meksika, Rusya ve Asya’nın büyük bölümünde 700 milyondan fazla insana çeşitli hastalıkları bulaştırdıkları tahmin ediliyor ve sivrisineklerin neden olduğu hastalıklardan dolayı yılda en az iki milyon insan hayatını kaybediyor.

Sivrisinekler, özellikle düşük gelirli toplumlar için hala büyük bir tehdit oluşturuyor. Çünkü düşük gelirli toplumlarda, sivrisineklerin bulaştırdığı en basit hastalıklar bile, imkansızlıklardan ötürü kolay bir şekilde tedavi edilemiyor ve hastalıkların ilerlemesi sonucu hastaların birçoğu hayatını kaybediyor. Reklam ajansı BBDO Bangkok, SCG Chemicals ve Pasteur Enstitüsü bir araya gelerek bu soruna çözüm bulmak için ortak bir çalışma gerçekleştirdiler ve bu çalışma sonucunda “Nano Ayakkabılar” adı verilen bir bakteri üretildi.

Nano Ayakkabılar, sivrisinek larvalarını öldüren, sentetik ama doğal olarak meydana gelen bir bakteri. Sivrisineklerin bacaklarına yapışan bu bakteri, sivrisinekler üreme alanlarına gittiklerinde suya karışarak sivrisinek larvalarının büyümelerini durduruyor. Bu çalışmayla sivrisineklerin üremesi engellenerek hastalık taşıyan sivrisineklerden en çok etkilenen düşük gelirli toplumlara yardım edilmesi amaçlandı.

BBDO Bangkok Yönetim Kurulu Başkanı Suthisak Sucharittanonta, bu sosyal sorumluluk projesinin nasıl hayata geçtiği ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Kendimize sorduk: BTI (bir tür bakteri) larva öldürücüsünü fiziksel olarak kendimiz yapmak zorunda kalmadan üreme alanlarına nasıl ulaştırabiliriz? Bu noktadan itibaren ekipler, derhal bu temel sosyal haklardan mahrum toplulukların içerisindeki mevcut nesnelerin yeniden tasarlanması ve uygulanması konusunda düşünmeye başladılar.”

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

D&R, Turkuvaz Grubu’na Satıldı

Doğan Grubu‘nun sahibi olduğu D&R, 440 milyon liraya Turkuvaz Grubu‘na satıldı.

BusinessHT’nin haberine göre; Şirketten KAP‘a yapılan açıklamada, satış için 440 milyon lira bedel ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş.’ye ile ön protokol imzalandığı bildirildi.

Şirket’ten konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

“Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, yüzde 100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’nin (‘D&R’) sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi’nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir ‘ön protokol’ imzalanmıştır”

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


19 Nisan'da Uniq İstanbul'da gerçekleşecek olan Marketing Meetup "Experience"a hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
19 Nisan'da Uniq İstanbul'da gerçekleşecek olan Marketing Meetup "Experience"a hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link