Alışveriş yapmanın terapi etkisine kapılıp ne kadar harcadığınızın hesabını tutamıyor musunuz? Sizin yerinize bunu yapabilecek bir kart var: Feedback kartla tanışın.

Hepimiz kişisel harcamalarımızın kaydını tutmak için farklı yollara başvuruyoruz. Ancak bazen beklenmeyen harcamalarımız bütçe hesaplarımızı bozabiliyor. Bu koşullarda ayın sonunu getirebilmek için belirli periyodlarda yaptığımız harcamaları hızlı bir şekilde görmek nasıl işimizi kolaylaştırırdı değil mi?

Kar amacı gütmeyen bir davranışsal tasarım şirketi olan Ideas 42, bu konuda yardımımıza koşuyor. Ne kadar para harcadığınızı gösterebilen bir kart geliştiren şirket bu yolla kişisel harcamaları daha kolay kayıt altında tutabilmeyi sağlıyor.

 

Ideas 42’nin Feedback Card ismini verdikleri bu kart, temel olarak kullanıcılarının bütçesini kayıt altında tutuyor. Gelir, harcama ve tasarruf hedeflerini de kayıt altında tutan kart, önyüzünde yer alan “Press” butonuna basıldığında kullanıcıya o gün ya da hafta için daha ne kadar para harcayabileceği bilgisini vererek, keyfi harcamaların önüne geçmeyi hedefliyor.

Kartı tasarlarken davranış bilimini kullanan Ideas 42, kullanıcının harcama alışkanlıklarını yavaş yavaş değiştirmesine yardımcı oluyor. Özellikle kişiye o gün ya da hafta için harcayabileceği maksimum miktarı göstererek kişilerin mali durumunun daha farkında olarak harcama yapmasını sağlıyor.

Kartla beraber bir uygulama desteği de sunan Feedback, kart ile eşzamanlı hareket ediyor. Telefonunuza yükleyerek kişisel hesabınızı güncellediğinizde, sadece kartın butonuna basarak harcama bilgilerinizi uygulamada da güncellemenize imkan tanıyor. Bununla beraber uygulamaya birden fazla hesap eklemenize de yardımcı oluyor.

Ideas 42 kartı tüketicilere direkt satmak yerine açık kaynak olarak sunmayı tercih ediyor. Ancak reklam ve tanıtım faaliyetleri için piyasada faaliyet gösteren kredi kartı şirketlerinin ilgilenmesini ümit ediyor.

Bütçemize uygun yaşamanın roket bilimi kadar zor olmadığını, bu nedenle Feedback kartı herhangi bir ödeme kartınızı kullandığınız her yerde güvenle kullanabileceğinizi belirten şirket, bu kart ile hayatınızı daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bir Cevap Yazın