Tek Bir Tuşla Tüm Harcamalarınızı Kontrol Altında Tutan Kart: Feedback! 0

Alışveriş yapmanın terapi etkisine kapılıp ne kadar harcadığınızın hesabını tutamıyor musunuz? Sizin yerinize bunu yapabilecek bir kart var: Feedback kartla tanışın.

Hepimiz kişisel harcamalarımızın kaydını tutmak için farklı yollara başvuruyoruz. Ancak bazen beklenmeyen harcamalarımız bütçe hesaplarımızı bozabiliyor. Bu koşullarda ayın sonunu getirebilmek için belirli periyodlarda yaptığımız harcamaları hızlı bir şekilde görmek nasıl işimizi kolaylaştırırdı değil mi?

Kar amacı gütmeyen bir davranışsal tasarım şirketi olan Ideas 42, bu konuda yardımımıza koşuyor. Ne kadar para harcadığınızı gösterebilen bir kart geliştiren şirket bu yolla kişisel harcamaları daha kolay kayıt altında tutabilmeyi sağlıyor.

 

Ideas 42’nin Feedback Card ismini verdikleri bu kart, temel olarak kullanıcılarının bütçesini kayıt altında tutuyor. Gelir, harcama ve tasarruf hedeflerini de kayıt altında tutan kart, önyüzünde yer alan “Press” butonuna basıldığında kullanıcıya o gün ya da hafta için daha ne kadar para harcayabileceği bilgisini vererek, keyfi harcamaların önüne geçmeyi hedefliyor.

Kartı tasarlarken davranış bilimini kullanan Ideas 42, kullanıcının harcama alışkanlıklarını yavaş yavaş değiştirmesine yardımcı oluyor. Özellikle kişiye o gün ya da hafta için harcayabileceği maksimum miktarı göstererek kişilerin mali durumunun daha farkında olarak harcama yapmasını sağlıyor.

Kartla beraber bir uygulama desteği de sunan Feedback, kart ile eşzamanlı hareket ediyor. Telefonunuza yükleyerek kişisel hesabınızı güncellediğinizde, sadece kartın butonuna basarak harcama bilgilerinizi uygulamada da güncellemenize imkan tanıyor. Bununla beraber uygulamaya birden fazla hesap eklemenize de yardımcı oluyor.

Ideas 42 kartı tüketicilere direkt satmak yerine açık kaynak olarak sunmayı tercih ediyor. Ancak reklam ve tanıtım faaliyetleri için piyasada faaliyet gösteren kredi kartı şirketlerinin ilgilenmesini ümit ediyor.

Bütçemize uygun yaşamanın roket bilimi kadar zor olmadığını, bu nedenle Feedback kartı herhangi bir ödeme kartınızı kullandığınız her yerde güvenle kullanabileceğinizi belirten şirket, bu kart ile hayatınızı daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Facebook’ta Özgeçmişiniz İle İş Bulma Özelliği Geliyor 0

Facebook 2 milyar kullanıcısına öyle özellikler sunuyor ki artık yeni gelen güncellemelerle beraber diğer uygulamaları pek kullanmayacağız gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden yemek siparişi verebilme özelliğini duymuştuk. Şimdi ise Facebook’ta, LinkedIn gibi özgeçmiş oluşturabileceksiniz ve iş başvurusunda bulunabileceksiniz.

Bilindiği üzere Facebook’ta birçok iş arama/bulma bazlı sayfalar bulunuyor. İşte Facebook’un bu özelliği mesleki ve eğitimsel geçmişinizi daha ayrıntılı bir şekilde sunmanıza ve oradan iş başvurusunda bulunmanıza olanak tanıyor. Ayrıca aldığınız eğitimleri, sertifikaları, kursları ve yetenekleri profilinizde kaydedip görüntüleyebileceksiniz.

ABD’deki bazı kullanıcılar yalnızca deneme sürümünü kullanabildiler. Türkiye’de ise şu an bu bilgileri profilimizde görmek mümkün olmayacak. Ancak LinkedIn’nın kullanım sıklığından dolayı Facebook’un bu uygulamasının büyük kitlelere ulaşma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Eğer beklenen ilgi görülürse bu uygulamanın yakında Türkiye’de de kullanılmaya başladığını görebiliriz.

Bir Facebook sözcüsü ilk olarak The Next Web’e yaptığı açıklamada bu özelliği duyurmuştu. “Facebook’ta her zaman yeni ürün ve hizmetler üretip test ediyoruz, şu anda insanların ve işletmelerin Facebook’ta iş bulmalarına yardımcı olacak özgeçmiş özelliğini test ediyoruz.”

WhatsApp’a 3 Yeni Özellik Geliyor! 0

En çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, geçtiğimiz ay kullanıcılarının dört gözle beklediği ‘mesaj silme’ özelliğini duyurmuştu. Bugünlerde ise WhatsApp yeni özellikler ile güncellenmeye ve kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. İşte Whatsapp’a gelen güncellemelerin detayları.

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp, grup sohbetlerinde sesli arama, dinamik saat çıkartmaları ve metinle emoji arama özelliklerini getiriyor. Bilindiği gibi toplantı, buluşma vb. gibi olaylarda WhatsApp grup üzerinden mesajlaşılabilse de sesli görüşme gerçekleştiremiyorduk. WhatsApp geliştirme ekibi de bu durumun farkına varmış olacak ki uygulama üzerinde çalışmalara başlamış. Son derece kullanışlı ve profesyonel açıdan işe yarayacak bir özelliğin yakın zamanda kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Dinamik saat çıkartmaları da ekleniyor

Instagram Story çıkartmalarında bulunan dinamik saat çıkartmaları şimdi de WhatsApp’a geliyor. Whatsapp üzerinden durum olarak ya da bir arkadaşınızla konuşurken gönderdiğiniz fotoğrafa çıkartma olarak ekleyebiliyorsunuz.

Emojileri yazarak bulabileceksiniz

Günümüzde emojilerin kullanımında ciddi oranda bir artış bulunuyor. Bu kullanım çokluğundan dolayı da her gün yeni bir emoji hayatımıza dahil oluyor. Bir süre sonra haliyle aradığımız emojiyi bulmakta zorluk çekiyoruz. İşte WhatsApp ekibi yine kullanıcılarını düşünmüş olacak ki isim yazarak emoji bulma özelliğini geliştiriyorlar. Bu sayede bir emojiyi aramak yerine metin kısmına ‘:’ işaretini koyarak ismini yazmanız yeterli olacak.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link