Yeni Haliyle Swarm, Yapılan Check-in’lere Özel İndirimler Sunacak

Foursquare, kullanıcılarının check-in yapmaları için ortaya çıkardığı uygulaması olan Swarm’ı tekrar canlandırmak adına işe koyuldu. Swarm’ın Perks adı verilen yeni özelliğini geçtiğimiz günlerde kullanıcıları ile tanıştıran Foursquare, bu özellik ile artık kullanıcılarına yaptıkları check-inler karşılığında bazı restoran ve özel işletmelerde kişiye özel indirim imkanı sunacak.

Aslında bu konseptin Foursquare’in ana uygulama ile check-in uygulamasını ayırmadan önceki halinde de yer alıyordu ancak Foursquare uzmanları Perks uygulaması ile kullanıcıların daha fazla check-in yapmalarını tetiklemek ve kullanıcıların restoran ve diğer işletmelerde kullanacakları indirimler ve başka türlü fırsatları da sağlamak niyetindeler.

https-%2F%2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com%2Fuploads%2Fcard%2Fimage%2F108541%2Fperks_1

Foursquare’in üründen sorumlu başkan yardımcısı J Crowley : “ Bir yere gidip, orada check-in yaparak bedava bir içecek içebilecek olmak ne kadar güzel bir deneyim, bizim bu uygulamayı getirmekteki amacımız aslında kullanıcılarımız ile aramızda eskiden beri var olan enerjiyi tekrar elde edebilmek.” diyerek yeni uygulamanın ne amaçla ortaya çıkarıldığını bir nevi özetlerken; indirimler, yapılan check-in sayısına göre verilen bazı ünvanların yeterli olmadığı Swarm’ı canlandırmak için mantıklı bir yol gibi görünüyor.

Perk aslında gayet basit bir mantıkla işleyen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor, Bir mekanda check-in yaptığınızda Perks, size o mekanda olan fırsatı bildirim göndererek haberdar olmanızı sağlıyor ve siz de uygulamanın gelen kutusuna gelen mesaj sayesinde ödediğiniz miktarı geri iade alabiliyorsunuz. Swarm kullancıların daha önceki deneyimlerinde yaşadıkları karışıklıklardan ders almış olacak ki, kasalarda kullanılabilecek bir barkod ile bu karışıklıklar da  engellenmeye çalışılmış.

Foursquare bunun yanında yeni bir özellik daha getirerek kullanıcılarını check-in yapmaya teşvik etmeyi hedefliyor ismi ise ‘Challanges’.  Perks’in aksine, burada kullanıcıların bazı hediyeler alması için check-inler yapmasını istiyor, mesela bir bedava dondurma kazanmak için aynı dükkana, aynı hafta içinde 2 kez gidip check-in yapmak gibi.

Perks ve Challengens uygulamaları aslında eskiden orijinal Foursquare’de bulunan özellikleri tekrar günümüze Swarm uygulaması aracılığı ile taşıyor, aynı zamanda şirket geçen sene kullancılarının talepleri üzerine rozet ve mayor özelliklerini de geri getirmişti. Birçok yoruma göre Foursquare check-in için yeni bir uygulama çıkarması nedeniyle başarısını daha fazla sürdüremeyecekti, gerçek olan şu ki şirketin uzun dönemli bir başarı çıtasına sahip olabilmesi adına check-inler oldukça önem arz ediyor.

Crowley ise bu konuda “ Check-inler bizim kendi ekosistemimiz içinde yaptığımız her şeyi çok büyük oranda etkiliyor ve aslında bizim işimizin de kaynağını oluşturuyor.” Diyerek check-inlerin Foursquare için yaşamsal olan önemini ifade ediyor. Ancak var olan uygulamayı iki farklı uygulamaya bölerek Swarm’ı yaratan Foursquare’in zaten eski versiyonunda yer alan indirim gibi özelliklerini Swarm’a yeni bir fırsatmış gibi getirmesi aslında şirketin var olan fikirleri yeniden sunmaktan ziyade yeni fikirlere ihtiyaç duyduklarının kanıtı gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

h/t Mashable

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Haftanın Gündemi #56

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 8 – 14 Temmuz arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Growth Istanbul 2: düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ile “Pazar Yeri ve Büyüme”

İkincisi düzenlenen Growth Meetup İstanbul’un konuğu düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık. Düğün dikeyinde her geçen gün hızla büyüyen pazar yerinin hikayesinin ve pazar yerinde büyüme imkanlarının konuşulacağı etkinlik 18 Temmuz Çarşamba akşamı Karaköy’de! 

Büyüme stratejilerinin uygulanması en zor alanlardan biri de pazar yerleri. Türkiye’nin en ilgi çekici girişimlerinden biri dugun.com’un kurucusu Emek Kırbıyık büyüme hikayelerini paylaşmak için Growth Meetup Istanbul’da!  

Olabilecek en yerel alanlardan biri olan düğün sektöründe var olmak ve büyümek için ne gibi zorluklarla karşılaşıldı? Hemen her aşaması “geleneksel” olan düğün süreçleri nasıl dijitale aktarıldı? Tamamen yerel bir örnekten yurt dışına çıkacak proje nasıl geliştirildi?  

Tüm bunların konuşulacağı ve tartışılacağı etkinliğe katılım ücretsiz. Tek yapılması gereken etkinlik sayfasından kayıt olmak.  

Her ay alanında yetkin bir konuşmacının katılacağı etkinliğin programı şöyle:   

19.00 – 19.30: Tanışma   

19.30 – 19.50: Konuk Sunumu  

19.50 – 20.00: Çay-Kahve 

20.00 – 20.30: Bir vaka hakkında sohbet  

Kim düzenliyor?  

Etkinlik Online Matbaa bidolubaski.com ve Personel Yönetim Yazılımı Kolay İK tarafından destekleniyor ve düzenleniyor.  

Nerede düzenleniyor?  

Etkinlik mekanı:  bi’dolu TERAS 

Kemankeş Mah. Akçe Sok No:6 D:1-2-3 Karaköy / Beyoğlu  

Nasıl kayıt olunur: Etkinliğin sınırlı kontejanı bulunuyor, kayıtlarınızı  buradan yapabilirsiniz. 

Sosyal medya linkleri:    

Twitter: https://twitter.com/growthistanbul 

Facebook: https://www.facebook.com/growthistanbul/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/growthistanbul/ 

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulmeetups/

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link