Kanada’daki süt tüketimini ve sütün popülerliğini arttırmak için Dairy Farmers of Canada’nın (Kanada Mandıracılar Birliği) talebiyle reklam ajansı DDB Canada kolları sıvadı ve devrim niteliğinde bir ürün ortaya çıkardı: Bir süt bardağı!

süt

Süt tüketimini arttırmak için yapılan kampanyalar son 20 yılda büyük bir yankı uyandırmış ve genellikle pazarlamayla uğraşanların takdirini kazanmıştı. Özellikle de Amerika’da 90’larda başlayan “Got Milk?” kampanyası pazarlama kitaplarında kendine yer edinen bir klasik olmuştu. Farklı yaklaşımlarla karşımıza çıksa da özellikle “süt bıyıklı” ünlü isimlerin görüntüleriyle ün kazanan bu kampanyaya Kanada’dan yeni bir alternatif geldi.

gotmilk gotmilk2

Dairy Farmers of Canada, bir bardak sütün nasıl daha iyi yapılabileceğini düşündü ve bunun bir “süt bardağı” ile olacağına karar verdi. Kampanya temelde sıradan bir bardağı süt ile ilişkilendirmek üzerine kurulu olsa da, bir yandan da teknoloji firmalarının yeni ürün tanıtımlarına mizahi göndermelerde bulunuyor. Yeni ürünlere eklenen az sayıda, önemsiz değişikliği; büyük ve önemli yenilikler varmış gibi pazarlayan teknoloji şirketlerinin ironik bir parodisini ortaya koyuyor.

“The Milk Glass” (Süt Bardağı) hem bir reklam filmi ile tanıtılıyor, hem de web sitesi üzerinden bardağın tasarımının bütün detaylarını sanki bir akıllı telefon incelermişçesine görebiliyorsunuz.

Bu yenilikçi süt bardağı, Kanadalıları süt içmeye teşvik edecek mi bilinmez ama tasarımını incelerken canınızın süt çekeceğine eminiz.

Bir Cevap Yazın