Starbucks’tan Üzerine Çizim Yapabileceğiniz Renkli Sonbahar Bardakları Geldi

Hepimizin en sevdiği kafein alma merkezi Starbucks, beyaza yeşil kağıt bardaklarına sonbahar esintisi getirerek kendi istediğiniz doğrultusunda özelleştirebileceğiniz, yaratıcılığınız son damlasına kadar sergileyip, çizim hünerlerinizi konuşturacağınız bir bardak tasarlamış.

Sonbahar gelip, yapraklar dökülürken Starbucks’ta sadece Pumpkin Spice Latte’yi çıkarmaktan başka şeyler de planlamışa benziyor. Sosyal medya hesaplarını ne kadar iyi kullandığınız (özellikle Instagram) daha önceki bu yazımızdan okuyabileceğiniz ünlü kahve zinciri, sonbahara özel renkli ve kreatif yanınızı ortaya çıkarabileceğimiz bir bardak tasarımıyla kalbimizi şimdiden kazanıyor.

Tam da üzerine bir şeyler çizip Instagram’a fotoğrafını koyayım fikrini bizlere aşılayarak ününe ün katmayı planlayan markanın stratejisinin oldukça doğru olduğunu söyleyebiliriz zira üzerine çizin yapabileceğiniz sonbahar bardakları şimdiden çok kez paylaşıldı bile.

‘Kendin Yap’ ruhunu 6 farklı renk seçeneği ile beğeniye sunan marka, paket tasarımının en az ürün kadar değerli olabileceğini tekrar hatırlamamız açısından güzel bir örnek teşkil ediyor.

Zaten her sezon için beyaz bardaklarını mutlaka farklı bir şekle büründüren marka, sonbahar klasiği haline gelen Pumpkin Spice Latte’nin popülerliğinin yanı sıra renkli sonbahar bardakları ile de en azından yılbaşı özel bardakları çıkana kadar adından bahsettireceğe benziyor.

Markanın Instagram’da sonbahar kupalarına özel yarattığı ‘#fallcups’ hashtagine yağmur gibi gönderi yağarken gelin bizde hep beraber (maalesef ülkemizde olmasa da ) yaratıcı tasarımlara göz atalım;

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Sürdürülebilirliğin Kreatif Yolu: Ürün Paketlerini Akıllıca Değerlendiren Markalar


Aslında hepimizin geçmişinde eski olanı atmamak, yeniden değerlendirmek var, ama günümüz dünyasına baktığımızda (sadece fast-food sektörüne göz atsak bile yeter) gün içinde varoluş amacını tamamlayan paketler sonsuz bir tüketim döngüsü içinde yitip gidiyor ve yeniden değerlendirmek meselesi ise gündeme çok nadir gelebiliyor.

Bu sorunlarla savaşmak, dünyayı dönüştürüp, yeni kullanım alanları yaratarak kurtarabileceğimiz paket çöplüğünden kurtarabilmek için hem tasarımsal, hem de eğitici açılardan düşünüp pekala yollar bulabiliyoruz.

Aşağıda paketlere ikinci bir şans vermeyi düşünen markaların yaratıcı projelerinden umut verici örnekler var;

SAIKAI

3 bölmeli altıgen kurabiye kutusu olan Saikai’nin katları açıldığında bir servis tabağı haline geliyor. Tasarımın iki amacı var, ilki; kurabiyelerin kırılmadan taşınabilmesi için güvenli bir paket olması iken ikincisi de parti ve organizasyonlarda sunumu güzel bir tabak haline gelmesi.

Born2Be

Yemeği eğlence ile buluşturan Barcelona’lı al-git restoran konseptine sahip Born2Be, yiyecekleri kadar kutuları ile de müşterileri için tercih sebebi olabiliyor. Çünkü her sipariş, kutuyu kişiselleştirebileceğiniz stickerlar ile beraber geliyor, istediğiniz yere yapıştırabiliyorsunuz.

Inside The Box

Paketlerin ve kutuların farklı değerlendirilmesine en güzel örnek olarak gösterebileceğimiz Inside The Box, göçmenlere gönderilen yardım kolilerinin kesilip birleştirilmesi ile çocukların oynayabileceği kart oyuncaklar haline geliyor.

IKEA + Memac Ogilvy & Mather

Müşterilerinin mavi alışveriş torbasına farklı bir gözle bakmasını isteyen IKEA, sınırlı sayıda ürettiği Frakta çantalarının iç kısmına kesme ve dikme kalıpları bastırdı, her çantanın yanına onu nasıl yeniden kullanabileceğini anlatan yollar sunan küçük kitapçıklar da iliştirmeyi atlamayan IKEA plastik çantalara yeni birer kullanım alanı daha sunmuş oldu.

10pt

Bir öğrenci tarafından tasarlanan tshirt 10pt, paketleri ile de en az tshirtleri kadar dikkat çekiyor. Doğa dostu materyallerden üretilen silindir şekilli paketler açıldığı zaman mezuraya dönüşüyor.

Paketlerin sadece sürdürülebilir materyallerden üretilmesi yetmez, onların kaderini de dönüştürmeyi, yeniden kullanılabilir hale getirmek markalar olarak için biraz yaratıcı zekamızı da devreye katmamız gerekiyor. Ne dersiniz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Starbucks CEO’su Howard Schultz ABD Başkanlığı İçin mi İstifa Etti?

Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz görevinden istifa etti. Schultz’un ABD başkanı adayı olmak için istifa ettiği  konuşuluyor.

Şirketin bugünkü konumuna gelmesinde epey payı bulunan 36 yıllık CEO’su Howard Schultz bu ay içinde görevinden ayrılacak. 77 ülkede 28 bin mağazası olan Starbucks’ın CEO’su 64 yaşında.

New York Times’ın haberine göre Schultz’un 2020 başkanlığı için istifa ettiği belirtiliyor. Demokratik Parti’den aday olacağı belirtilen Schultz New York Times’a yaptığı açıklamada, “Daha spekülatif başlıklar atmamanız için size açık konuşacağım. Bir süredir ülkemin büyüyen bölünmesi ve dünyadaki duruşumuz hakkında derin endişelerim var” diye konuştu.

Schultz, “Toplumdan aldıklarımı geri vermek için bir şeyler yapacağım, henüz bunun tam olarak ne olduğuna karar vermedim” diyerek başkanlık adaylığına göz kırptı.

Stabucks’ın mültecilere iş olanağı sağlama, reklam filmlerinde LGBTİ topluluğunu destekleme gibi bütünleştirici stratejilerini düşünürsek Schultz’ın Trump’ın tam zıddı bir politika izleyeceği ön görülebilir. Siz ne düşünüyorsunuz, sizce Schultz’un başkanlık konusunda şansı var mı?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link