Steve Jobs tarihin gördüğü en yaratıcı zekalardan birisiydi. Böyle bir zekanın da dünya tarihine bıraktığı izler sadece ürünler olmamalıydı. Nitekim olmadı da…

Steve Jobs, özellikle teknoloji, yenilik ve trendler üzerine birçok unutulmayan sözü dünya tarihine kazandırdı. Biz de Pazarlamasyon olarak bu sözlerden en çok hoşumuza giden ve günümüz pazarlamacılarına faydası olabileceğine inandığımız 5 sözü derledik. İşte o sözler:

“It’s really hard to design products by focus groups. A lot of times, people don’t know what they want until you show it to them.”

Businessweek, 1998

“Focus gruplarla dizayn yapmak hakikaten çok zor. İnsanlar çoğunlukla siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar.”

“IMac is next year’s computer for $1,299, not last year’s computer for $999.”

Imac Tanıtımı, 1998

“Imac gelecek yılın 1,299 dolarlık bilgisayarıdır, geçtiğimiz yılın 999 dolarlığı değil.”

Creativity is just connecting things. When you ask creative people how they did something, they feel a little guilty because they didn’t really do it, they just saw something. It seemed obvious to them after a while. That’s because they were able to connect experiences they’ve had and synthesize new things.”

Wired 1996

“Yaratıcılık, birşeyleri birbirine bağlamaktır. Yaratıcı insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, kendilerini biraz suçlu hissederler çünkü aslında bunu onlar yapmamıştır, onlar sadece bir şey görmüştür.”

Stay hungry, stay foolish

Stanford, 2005

“Aç kal, budala kal”

“Innovation distinguishes between a leader and a follower.”

The Innovation Secrets of Steve Jobs, 2001

“Lideri, takipçilerden ayıran innovasyondur.”

“Being the richest man in the cemetery doesn’t matter to me. Going to bed at night saying we’ve done something wonderful — that’s what matters to me.”

CNNMoney/Fortune, 1993

“Mezardaki en zengin adam olmak değil, yatağa yattığımda harika işler yaptık diyebilmektir benim için önemli olan. “

Bir Cevap Yazın