Starbucks Avrupa’da ilk Express Mağazasını Londra’ya Açtı!

Temel vaadi ev ve iş yeri arasında insanların rahatlayabildikleri adeta üçüncü adresleri olmak olan dünyaca ünlü kahve markası Starbucks, yepyeni bir konsept ile karşımızda. İlk defa Londra’da açtıkları yeni konsept kahve mağazası ile evden işe giderken kahvesini alıp çıkmak isteyen kişilere hizmet verecek bu yeni mağaza şimdiden Avrupa’nın ilk Starbucks Express mağazası olma özelliğini taşıyor.

Kendi tasarım ekibi tarafından tasarlanan bu yeni mağaza daha önceden New York, Toronto ve Chicago’da bulunan Express mağazaların bir benzeri ancak Avrupa’da bu nitelikteki ilk Starbucks mağazası. İç mekan tasarımda da bir Starbucks klasiği olan doğal ahşap ve mermer kullanılmış.

Mağazalarından bildiğimiz geniş ve rahat koltukların aksine yürüme alanının daha fazla olduğu bu mağazada kişiler hızlı bir şekilde sipariş verip, ödeyip, kahvelerini alarak ayrılmak isteyen, ev ile iş arasında kalan süreye bir kahve sığdırmak isteyen kişiler için ideal.

hadhYtzN-2400-1600

Bu yeni Express mağazada da klasik menüde olduğu gibi yüksek kalitede kahveler ve espresso ürünleri ile ünlü Starbucks tatlı ve atıştırmalıklar yer alıyor.  Menüde ki ürünler dijital billboardlarda da gün boyunca sergileniyor. Ayrıca hız temasının hakim olduğu mağazalarda Mobil Sipariş ve Ödeme sistemi de kullanılacak. Böylelikle kişiler Express mağazaya ulaşmadan siparişini uygulama üzerinden verip, parasını ödeyip mağazada sadece kahvesini alıp çıkabilecek.

Starbucks_180716-2

İlk defa Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dışında kullanılan bu konsept Londra’dan sonra diğer Avrupa şehirlerine de yayılabilir. Ayrıca express mağaza hizmeti Türkiye’de de sevinçle karşılanacaktır.

Amacı müşteri deneyimini geliştirerek onlara daha elverişli bir hizmet sunmak olduğu belirtilen bu yeni konsepti sevdiniz mi? Sizce aynı konsept Türkiye’de hangi şehirlerde tutar?

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

1 Comment

  1. Merhaba, buna benzer bir mağazası Ankara Bilkent AVM’de var. Adı Express değil elbette. Bilkentte 2 adet starbucks var, bir tanesi klasik konsept diğeri ise al-geç şeklinde. Mağaza gibi değil, stant gibi bir şey. yakında 2-3 masalık bir alan var ama orası zaten avm’nin ortak alanı…

Bir Cevap Yazın

İlk Bakışta Hoşlanmadığımız Onca Ürünü Neden IKEA’dan Alıyoruz?

  • Hepimizin kendisinden bir şeyler bulabileceği kocaman mağazaları ile IKEA hepimize mutlaka küçük bile olsa birkaç parça satmayı başarmıştır.
  • Peki, ilk bakışta gözümüze güzel gelmese de mutlaka IKEA’dan bir şeyler almayı nasıl başarıyoruz?
  • Benzeri yazılar içinYaratıcılıkta Çığır Açan 8 IKEA Reklamı

Mutlaka kendisiyle duygusal bir bağ kurduğumuz, bu nedenle atmaya kıyamadığımız birkaç parça vardır değil mi evimizde? Bu sorunun cevabı da tam olarak bu duygusal bağda gizli aslında. IKEA’nın hepimizle kendi dilinde bu duygusal bağı ince ince işliyor olmasında.

Binlerce ürünün arasında hem evimize renk katacağını, hem sade bir stil yaratacağımızı düşündüğümüz hem de aslında o kadar özgün olmayan ve her yerden de alabileceğimiz eşyalar bulunuyor.

IKEA’nın ödüllü ajansı Åkestam Holst ise görece IKEA’nın popüler ürünlerine göre daha az satış yakalamış ürünleri için bu alanda çalışmalar yapıyor; müşterilere bu ürünlerle bağ kurması sağlayacak projeler yaratmak.

Bu örneklerden birisi de kadınların sıklıkla okuduğu bir dergiye kendilerine has bir hamilelik testi yerleştirmek oldu. Bunu deneyen ve sonucun pozitif olduğunu gören kadınlara IKEA aile indirimi ile bebek ürünlerinde daha uygun fiyatlar sunmaları oldu.

Bu konu hakkında Åkestam Holst kreatif direktörü Magnus Jakobsson stratejisini şöyle paylaşıyor;

IKEA ayakkabı değil, parfüm değil, bu eşyalar sizi bir günlüğüne bile olsa kral ya da kraliçe gibi hissettirmeyecek- aşağı yukarı bir çatal, 20 dolara bir sandalye ya da bir ampul olabilir. Ama IKEA ürünlerine olan sevgi yukarı doğru çıkmalı, bu nedenle bizim kreatif stratejimizde tüm bu ürünlere duygusal bir değer eklemek, insanların sevebileceği bir şeyler eklemek, bu beğenilmeyenleri alıp insanların beğendiği bir hale getirmek.”

Aynı zamanda Jakobsson bahsettiği bu ürünleri allayıp pullamadıklarını ya da fiyatları ile oynamadıklarını, sadece bu ürünleri nasıl bizlerin sevebileceği bir hale getirmeye kafa patlattıklarını da ekliyor.

Aslında sokağa çıksak köşe başındaki markette de bulabileceğimiz sıradan ürünleri bizim sevip, onları IKEA’dan almamızı sağlamak için uğraşmak oldukça zor olmalı ama yine de IKEA gibi uluslararası bir dev markaya böylesine bağlanmamızı sağlayacak ayrıntıları keşfetmeye çalışmak biraz da eğlenceli olsa gerek.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link