Temel vaadi ev ve iş yeri arasında insanların rahatlayabildikleri adeta üçüncü adresleri olmak olan dünyaca ünlü kahve markası Starbucks, yepyeni bir konsept ile karşımızda. İlk defa Londra’da açtıkları yeni konsept kahve mağazası ile evden işe giderken kahvesini alıp çıkmak isteyen kişilere hizmet verecek bu yeni mağaza şimdiden Avrupa’nın ilk Starbucks Express mağazası olma özelliğini taşıyor.

Kendi tasarım ekibi tarafından tasarlanan bu yeni mağaza daha önceden New York, Toronto ve Chicago’da bulunan Express mağazaların bir benzeri ancak Avrupa’da bu nitelikteki ilk Starbucks mağazası. İç mekan tasarımda da bir Starbucks klasiği olan doğal ahşap ve mermer kullanılmış.

Mağazalarından bildiğimiz geniş ve rahat koltukların aksine yürüme alanının daha fazla olduğu bu mağazada kişiler hızlı bir şekilde sipariş verip, ödeyip, kahvelerini alarak ayrılmak isteyen, ev ile iş arasında kalan süreye bir kahve sığdırmak isteyen kişiler için ideal.

hadhYtzN-2400-1600

Bu yeni Express mağazada da klasik menüde olduğu gibi yüksek kalitede kahveler ve espresso ürünleri ile ünlü Starbucks tatlı ve atıştırmalıklar yer alıyor.  Menüde ki ürünler dijital billboardlarda da gün boyunca sergileniyor. Ayrıca hız temasının hakim olduğu mağazalarda Mobil Sipariş ve Ödeme sistemi de kullanılacak. Böylelikle kişiler Express mağazaya ulaşmadan siparişini uygulama üzerinden verip, parasını ödeyip mağazada sadece kahvesini alıp çıkabilecek.

Starbucks_180716-2

İlk defa Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dışında kullanılan bu konsept Londra’dan sonra diğer Avrupa şehirlerine de yayılabilir. Ayrıca express mağaza hizmeti Türkiye’de de sevinçle karşılanacaktır.

Amacı müşteri deneyimini geliştirerek onlara daha elverişli bir hizmet sunmak olduğu belirtilen bu yeni konsepti sevdiniz mi? Sizce aynı konsept Türkiye’de hangi şehirlerde tutar?

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

1 YORUM

  1. Merhaba, buna benzer bir mağazası Ankara Bilkent AVM’de var. Adı Express değil elbette. Bilkentte 2 adet starbucks var, bir tanesi klasik konsept diğeri ise al-geç şeklinde. Mağaza gibi değil, stant gibi bir şey. yakında 2-3 masalık bir alan var ama orası zaten avm’nin ortak alanı…

Bir Cevap Yazın