Kadınlara dair güzelliğin önemi üzerine yazılmış milyon tane kelime, bunların dönüştüğü cümle ve yer aldığı onca kitap vardır. Şarkılar, siteler, programlar akla gelebilecek daha birçok şey. Güzellik diye adlandırılan şemsiye kavramın en önemli unsurlarından biri de formda olmaktır.

Özellikle 2000’li yıllarda formda olmanın kahvaltıda gevrek yemekle sağlanabileceği algısı oluşmaya başladı. Bu algının oluşmasında kaynak rol oynayan markalardan biri de 2008 yılında Türkiye’de üretime başlayan Special K, bizlere kendini “Special K ile güne başlayın, harika hissetmenin tadına varın” sloganıyla tanıttı.

Yolunda emin adımlarla ilerleyen Special K, 2013 yılında etkin sosyal medya kullanımını ile  şöyle bir soruyla kendini gösterdi. “Siz hayattan ne almak istersiniz?”

special 3

Görüldüğü gibi resimde boşluğu karşı tarafın doldurması isteniyor.

special-4

Ardından ise diyor ki: Siz hayattan keyif almak istersiniz. Eğlenmeyi istersiniz. Özgürce yaşamak, umutlu olmak, zaferleri olan biri olmak istersiniz.

Kampanyalarına ise şöyle devam ediyor. Siz de hayattan almak istediklerinizi fotoğraflayın hediyeler kazanın. Aslında bunun için  bir nabız yoklama da denebilir. Tüketiciye bakın ben burada yeni bir strateji uyguluyorum ama siz de benimle aynı fikirde misiniz? deme şeklini ortaya koyuyor.

Ve ardından istediği cevapları almış olacak ki İstanbul Cevahir AVM’de “Gelin hayattan neler istediğimizi konuşalım” diyor. Asıl amacı formda tutmak olan bu kahvaltı gevreğinin bir tartıyla ortamda bulunması insanları şaşırtıyor. Kadın ve tartılmak yan yana zor kullanılırken kalabalığın içinde tartılma düşüncesi bakın nasıl tepkilere yol açıyor.

Bu kısa video öyle içten ki, bize insanları nereden yakalamak gerektiğinin en güzel örneğini sunuyor. Ben insanların duygularına dokunurum diyor ve kazanıyor. Peki siz hayattan ne almak istersiniz ?

Paylaş
Esasen gönlünü pazarlamaya vermiş bu genç düz yazıya da bir o kadar meraklıdır, yazmayı sever,etrafındaki her olay, her nesnede pazarlamayı arar, bulur, yorumlar.

Bir Cevap Yazın