Special K: Siz Hayattan Ne Almak İstersiniz?

Kadınlara dair güzelliğin önemi üzerine yazılmış milyon tane kelime, bunların dönüştüğü cümle ve yer aldığı onca kitap vardır. Şarkılar, siteler, programlar akla gelebilecek daha birçok şey. Güzellik diye adlandırılan şemsiye kavramın en önemli unsurlarından biri de formda olmaktır.

Özellikle 2000’li yıllarda formda olmanın kahvaltıda gevrek yemekle sağlanabileceği algısı oluşmaya başladı. Bu algının oluşmasında kaynak rol oynayan markalardan biri de 2008 yılında Türkiye’de üretime başlayan Special K, bizlere kendini “Special K ile güne başlayın, harika hissetmenin tadına varın” sloganıyla tanıttı.

Yolunda emin adımlarla ilerleyen Special K, 2013 yılında etkin sosyal medya kullanımını ile  şöyle bir soruyla kendini gösterdi. “Siz hayattan ne almak istersiniz?”

special 3

Görüldüğü gibi resimde boşluğu karşı tarafın doldurması isteniyor.

special-4

Ardından ise diyor ki: Siz hayattan keyif almak istersiniz. Eğlenmeyi istersiniz. Özgürce yaşamak, umutlu olmak, zaferleri olan biri olmak istersiniz.

Kampanyalarına ise şöyle devam ediyor. Siz de hayattan almak istediklerinizi fotoğraflayın hediyeler kazanın. Aslında bunun için  bir nabız yoklama da denebilir. Tüketiciye bakın ben burada yeni bir strateji uyguluyorum ama siz de benimle aynı fikirde misiniz? deme şeklini ortaya koyuyor.

Ve ardından istediği cevapları almış olacak ki İstanbul Cevahir AVM’de “Gelin hayattan neler istediğimizi konuşalım” diyor. Asıl amacı formda tutmak olan bu kahvaltı gevreğinin bir tartıyla ortamda bulunması insanları şaşırtıyor. Kadın ve tartılmak yan yana zor kullanılırken kalabalığın içinde tartılma düşüncesi bakın nasıl tepkilere yol açıyor.

Bu kısa video öyle içten ki, bize insanları nereden yakalamak gerektiğinin en güzel örneğini sunuyor. Ben insanların duygularına dokunurum diyor ve kazanıyor. Peki siz hayattan ne almak istersiniz ?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Esasen gönlünü pazarlamaya vermiş bu genç düz yazıya da bir o kadar meraklıdır, yazmayı sever,etrafındaki her olay, her nesnede pazarlamayı arar, bulur, yorumlar.

Bir Cevap Yazın

Zorlu Holding’den Açıklama: “Türkiye’nin Yerli Otomobil Çalışmalarıyla Bağlantımız Yok”

Hatırlarsanız gün içinde sizlerle Zorlu Holding’in sahip olduğu marka Vestel’in yeni elektronik otomobilinin görüntülerinin geldiğini belirtmiştik. Vestel bu konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulunarak durumun yanlış anlaşıldığını ifade etti. İşte Vestel’in basın açıklaması:

Basın Açıklaması  

11 Ekim 2018  

Bugün medyaya yansıyan “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik” haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. 

Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır. 

Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne (European Patent Office) en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir. 

Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.  

Saygılarımızla,   

Zorlu Holding

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Vestel’in Yerli Otomobilinin İlk Görselleri Yayınlandı

Vestel’in tasarladığı yeni elektrikli otomobilinin ilk görüntüleri ortaya çıktı. Vestel’in 7 Eylül 2018’de yaptığı tescil başvurusunun yer aldığı ve 9 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Tasarımlar Bülteni’ne göre Vestel’in yerli otomobilinin adı ise “VEO” olacak. 6 farklı görselin paylaşıldığı başvuruya göre VEO’nun tasarımcıları ise şunlar: Burak Emre Altınordu, Kazım Doku ve Mehmet Kaya.

Zorlu grup şirketlerinden Zorlu Enerji de dün elektrikli otomobil pazarına odaklanarak, 2019 sonunda Türkiye’nin her yerini elektrikli araçla dolaşabilecek şekilde bir sistem oluşturup, 200 ayrı lokasyonda hızlı şarj istasyonu kuracağını ve bunun için 10 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştireceğini duyurmuştu.

İşte VEO’dan ilk görüntüler:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?