Mart ayının sonlarına doğru iflasın eşiğine gelen, ancak açtığı iflas erteleme talebi davası ile hayatına bir süre daha devam etmesine izin verilen “Rodi Mood” bugün paylaşılan haberlere göre iflas etti.

Temeli 35 yıl kadar önce İzmir’de küçük bir atölyede atılan, Bitlisli Fetin Kazancı’nın kardeşleri ile kurduğu atölye zaman içinde gelişti ilk mağazaları 80’li yılların ortasında açıldı. Rodi Jeans markası ile kot üretiminde adından söz ettiren şirket 1996’da faaliyetlerini İstanbul’a taşıyarak markalaşmaya önem verdi. Pazarda hızlı bir şekilde devam eden furyaya kapılarak, 2008’de konsept değişikliğine giden şirket Rodi Mood ismi ile ürün gamını ve mağazalarını değiştirdi.

Hürriyet’in paylaştığı habere göre “Bünyesinde 1800 kadar kişinin çalıştığı Rodi Mood’un sahibi Rodi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile RDS Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Dış Ticaret şirketlerinin bugün yapılan duruşmasında iflas kararı çıktı. Davanın görüldüğü Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi  iki şirketin iflasına karar verirken, şirket yönetimleri oluşturulacak iflas idaresine geçecek.”

2012 yılında 400 milyon lira ciro açıklayan şirketin, piyasaya olan yaklaşık 70 milyon liralık borçları sebebiyle bu durumun yaşandığı belirtiliyor. Şirket avukatı Afşin Ersoy,” kararı şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade ederek Yargıtay sürecinin yaşanacağını”söyledi. Rodi Mood’un faal olarak işlemlerine devam eden 130 kadar mağazası bulunuyordu.

Bir Cevap Yazın