Ülker grubunun sahibi olduğu Şok marketleri, DiaSa’dan sonra Onurex markası ile bilinen Onur Ekspres Marketçilik AŞ’nin tamamını satın aldı. İnidirimli (Discount) market pazarında satın almalarla oldukça agresif bir görüntü çizen Şok marketleri, 119 mağazası bulunan Onurex’i de grubuna dahil ederek 2500’den fazla şube sayısına ulaştı. DiaSa satın almasıyla pazarda en çok şubeye sahip 2. mağaza konumuna yükselen grup, bu hamle ile BİM ile arasındaki farkı kapatma adına bir adım atmış oldu.

33 milyon liraya gerçekleşen satın alma sonrası açıklama yapan Onurex Marketlerinin CEO’su Cemal Özen, grubun Onur markası ile pazarda faaliyetlerine devam edeceğini belirtti.

Şok Marketleri’nde hisse sahibi konumunda bulunan Bizim Toptan ve Gözde Girişim Sermayesi’nin konu ile ilgili olarak KAP’a bildiri yaptılar.

[colored_box color=”yellow”]Perakendecilik sektöründe faaliyet gösteren %39 payla iştirak ettiğimiz Şok Marketler Ticaret A.Ş., Onur Ekspres Marketçilik A.Ş.  hisselerinin %100’ünü temsil eden hisseleri almak amacıyla 08 Temmuz 2013’de Hisse Devir Sözleşmesi imzalamıştır. Toplam işlem bedeli, kapanış tarihinde artı/eksi düzeltmelere tabi olmakla birlikte, 33.000.000- TL olarak belirlenmiştir.

Devir işlemi, Hisse Devir Sözleşmesi’nde tarif edilen ön koşulların gerçekleşmesi ve gerekli izinlerin alınmasını müteakip gerçekleşebilecektir.

Saygılarımızla,

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.[/colored_box]

Bir Cevap Yazın