Kısa metraj, zamanlı videolar son zamanlarda Snapchat’in önem verdiği tek şey değil. Tüm bilinenin aksine ünlü sosyal mecra, videoların yanında başka şeylere de önem veriyor. Sıkı durun, şirket 27 Haziran itibariyle başlayacak olan “Real Life” adında tahminen haftanın her günü bir makale yayınlanacak bir online dergi projesi ile karşımıza çıkıyor.

Hem Snapchat çalışanı ve aynı zamanda da sosyal medya eleştirmeni olan Nathan Jurgenson yazdığı blog yazısı ile Snapchat’in bu yeni adımı hakkında detaylı bilgi paylaşmış.

“Real Life ‘ta teknoloji ile alakalı makaleler, çeşitli konular üzerine tartışmalar, hikayeler yer alacak. Real Life bazı diğer web sitelerindeki gibi endüstri ile alakalı dedikodular, eksik ve özensiz haberlerin yer almayacağı savunuluyor. Real Life aslında tam da insanların artık teknoloji ile hayatlarını nasıl sürdürdüklerini ve insanların hayatlarının teknoloji ile nasıl değiştiği üzerine odaklanacak gibi görünüyor.”

Sonuç olarak Snapchat teknik olarak masaüstü bilgisayarlarda da görünür olabilen bir web içeriğine sahip olacak. Yani artık Snapchat’e sahip olmak için sadece mobil cihazlara sahip olmak zorunluluğu da böylece ortadan kalkıyor. Ve en azından şimdilik video hikayeleri ve snapler sayesinde ünlü olan Kaliforniya’nin gözde şirketi artık orta düzeyde de olsa bir mesaj özelliği ile de adını duyurabilecek.

Snapchat çalışanı Jurgenson’un da belirttiği üzere ilerleyen dönemlerde Snapchat’ın çıkartacağı bu dergi, reklamların alınması için yeni bir alan oluşturabilir. Ki özellikle genç kuşağa ulaşmak isteyen her marka tarafından reklam alanlarının hızla tükeneceğine ben şahsi olarak inanıyorum.

Baş editör Jurgenson’un da vurguladığı üzere bu dergide editoryal olarak bir bağımsızlık olacak, fakat Jurgenson ve onun ekibinin de ( Rob Horning, Alexandra Molotkow, Sarah Nicole Prickett, Soraya King) yazılar ve sitede neler olacağı hakkında son sözü söyleme hakları olacak.

Dijital dergi yayınına da el atan Snapchat bu alanda da başarılı olur mu dersiniz?

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın