Snapchat’ten Hayat ve Teknolojiye Odaklanmış Dijital Dergi Geliyor! 0

Kısa metraj, zamanlı videolar son zamanlarda Snapchat’in önem verdiği tek şey değil. Tüm bilinenin aksine ünlü sosyal mecra, videoların yanında başka şeylere de önem veriyor. Sıkı durun, şirket 27 Haziran itibariyle başlayacak olan “Real Life” adında tahminen haftanın her günü bir makale yayınlanacak bir online dergi projesi ile karşımıza çıkıyor.

Hem Snapchat çalışanı ve aynı zamanda da sosyal medya eleştirmeni olan Nathan Jurgenson yazdığı blog yazısı ile Snapchat’in bu yeni adımı hakkında detaylı bilgi paylaşmış.

“Real Life ‘ta teknoloji ile alakalı makaleler, çeşitli konular üzerine tartışmalar, hikayeler yer alacak. Real Life bazı diğer web sitelerindeki gibi endüstri ile alakalı dedikodular, eksik ve özensiz haberlerin yer almayacağı savunuluyor. Real Life aslında tam da insanların artık teknoloji ile hayatlarını nasıl sürdürdüklerini ve insanların hayatlarının teknoloji ile nasıl değiştiği üzerine odaklanacak gibi görünüyor.”

Sonuç olarak Snapchat teknik olarak masaüstü bilgisayarlarda da görünür olabilen bir web içeriğine sahip olacak. Yani artık Snapchat’e sahip olmak için sadece mobil cihazlara sahip olmak zorunluluğu da böylece ortadan kalkıyor. Ve en azından şimdilik video hikayeleri ve snapler sayesinde ünlü olan Kaliforniya’nin gözde şirketi artık orta düzeyde de olsa bir mesaj özelliği ile de adını duyurabilecek.

Snapchat çalışanı Jurgenson’un da belirttiği üzere ilerleyen dönemlerde Snapchat’ın çıkartacağı bu dergi, reklamların alınması için yeni bir alan oluşturabilir. Ki özellikle genç kuşağa ulaşmak isteyen her marka tarafından reklam alanlarının hızla tükeneceğine ben şahsi olarak inanıyorum.

Baş editör Jurgenson’un da vurguladığı üzere bu dergide editoryal olarak bir bağımsızlık olacak, fakat Jurgenson ve onun ekibinin de ( Rob Horning, Alexandra Molotkow, Sarah Nicole Prickett, Soraya King) yazılar ve sitede neler olacağı hakkında son sözü söyleme hakları olacak.

Dijital dergi yayınına da el atan Snapchat bu alanda da başarılı olur mu dersiniz?

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link