Sizi Dışarıdaki Tehlikelerden Koruyan Müzik Uygulaması: The Safe and Sound 0

Neredeyse artık birer uydumuz haline gelen kulaklıklarımız sayesinde her şeyden bir süreliğine uzaklaşabiliriz, dış uyarıcılardan bile. Sokakta yüksek seste müzik dinlemek hatta ritme ayak uydurmak harika ancak ya her şeyden uzaklaştığımız o anlarda cidden tehlike altındaysak?

Tehlikeden kastım müzik dinlerken dış dünyanın farkına tam da varamamamızın neden olduğu ölümcül trafik kazaları. Sevdiğimiz müziği dinlerken genelde çevrede olup bitenlerden haberimizin olmadığı için otobüs ya da araba çarpması gibi yaşanabilecek kazalara oldukça açık hale geliyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Tayland’da da bu durumun kritik bir hal alması bir sigorta şirketini tam da soruna odaklanan başarılı bir uygulama yapmaya itmiş: The Safe & Sound Music Player uygulaması.

The Safe and Sound sokağa çıktığınızda müzik dinlemek için bu uygulamayı kullanarak sokakta sizi bekleyen tehlikelerden haberdar olabiliyorsunuz.

Tayland’lı bir sigorta şirketi olan LMG Insurance tarafından BBDO Thailand işbirliğinde oluşturulan The Safe & Sound Music Player’ın çalışma prensibi oldukça basit. Şimdilik sadece Android cihazlarda çalışan uygulama telefonunuzun GPS’ini kullanarak sokakta bir kamyon ya da hızla giden bir araba gibi potansiyel bir tehlike olması durumunda sesi algılayarak otomatik olarak kulaklığınıza gelen müzik sesini ayarlıyor. Yani siz tam sokağa adım atmak üzereyken uygulama hızla gelen bir otomobil algılıyorsa o an dinlediğiniz müziğin sesini %70’e düşürürken telefonunuzun mikrofonunu kullanarak eş zamanlı olarak sokak seslerini de %30 oranında kulaklığınıza yansıtıyor. Böylelikle normalde kulaklığınız takılıyken farkına varamayacağınız bir sesin bile farkında olabiliyorsunuz.

safe-sound-details-2-2016

Nasıl kullanacaksınız?

The Safe & Sound Music Player’ın ücretsiz uygulamasını indirerek varsayılan müzik uygulaması haline getiriyorsunuz ve sokaktaki tehlikelerden korunmaya başlıyorsunuz. Akıllı hız takip sistemi olan uygulama toplu taşıma araçlarında müzik dinleme ihtimalinizde kulaklığınıza gelen ses miktarında herhangi bir düşüş yaşanmıyor, çünkü uygulama hızı algılayabiliyor.

Bu anlamlı işin arkasındaki BBDO Bangkok daha önceleri kazayı haber veren motosiklet kaskı ve kalori düşüren yemek tabağı gibi diğer yaratıcı işleriyle de öne çıkmıştı. Ayrıca bir sigorta şirketinin de insanlarının hayatını sokakta olduğunu için endişelenme halinden özgürleştirme fikriyle böyle bir uygulama sunması oldukça zekice.

Android cihazlar için uygulamaya buradan erişebilirsiniz.

Fikri sevdiniz mi?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link