22 Şubat 2013 tarihinde yayınlanan basın bülteni ile Mondel?z International Holdings LLC   Türkiye’de  tuzlu çerezler sektöründe lider şirketlerden biri olan Kraft Gıda San. ve Tic. A.Ş. (Kraft Gıda)’nin hisselerinin %100’ünü Doğuş Çay ve Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama İthalat İhracat A.Ş.(Doğuş Çay)’ye satmak üzere anlaşma imzaladığını açıklamıştı. Söz konusu satış işlemlerinin sonlanması için gereken mutad yasal süreçler tamamlandı  ve Doğuş Çay’a hisse devri 5 Nisan 2013 tarihinde gerçekleşti.

Bu önemli sürecin tamamlanmasına yönelik olarak Mondel?z International Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Lawrence MacDougall : Satış işlemine ilişkin yasal izinlerin tamamlanmış olmasından memnuniyet duyuyorum. Yeni hissedara gelecek dönemde başarılar diliyoruz. Mondel?z International olarak Türkiye’de uzun dönemli büyüme stratejilerimizle en iyi örtüşen markalara ve iş kollarına odaklanmayı sürdüreceğiz ” dedi.

FirstFalımKentOlips ve Jelibon gibi yerel ve uluslararası markalarıyla Türk tüketicileri tarafından tanınan Mondel?z International, Türkiye’yi, EEMEA (Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesine yönelik planlarında kilit bir ülke olarak değerlendiriyor.

Bir Cevap Yazın