[Sektör] Dünyanın En Büyük Analitik Verisine Sahip eBay Başarının Sırrını Paylaştı

Sadece veri ambarı konusunda uzmanlaşmış en büyük yerel şirket konumunda bulunan Teradata Türkiye tarafından “Büyük Veri için büyük gün” başlığı ile düzenlenen etkinlik, Büyük Veri kullanımında dünyada söz sahibi olan önemli şirketlerin temsilcilerini ağırladı. The Ritz-Carlton Hotel’de gerçekleşen etkinliğe eBay ve Hortonworks adına katılan yöneticiler, yaptıkları sunumlarla Teradata çözümleri ile Büyük Veri’yi nasıl yönettikleri konusunda önemli ipuçları verdiler.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Teradata Türkiye Ülke Müdürü Gamze Aydın, şirket olarak her yıl Büyük Veri temelinde pek çok etkinlik düzenlediklerinin altını çizerek şöyle konuştu:

Bilgi eşittir güç düşüncesinden hareketle düzenlediğimiz bu etkinliklerle, gerek özel sektörün gerekse kamunun sahip oldukları veriyi yani bilgiyi, en iyi kararları almalarını sağlayacak şekilde kullanmalarına yardımcı olduğumuza inanıyoruz. Büyük Veri fenomeninin dünya çapındaki lideri Teradata’nın ve küresel çaptaki iş ortaklarımızın, karmaşık veri yığınlarının analizi ve organizasyonların iş ihtiyaçlarına uygun şekilde anlamlandırılmasında vizyonlarını paylaşacakları bugünkü etkinliğimizin de Büyük Veri ile ilgili birçok soruya yanıt vereceğini düşünüyorum.”

Teradata_BuyukVeriMart_1

Toplantıda söz alan eBay Ürün Yönetimi ve Analitik Platformlar Direktörü Gayatri Patel, eBay’in küresel çaptaki 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en büyük online pazaryeri olduğunu vurgulayarak, “eBay, aynı zamanda, hacmi 50 bin Terabayt’ı yani 50 Petabayt’ı bulan verisi ile dünyanın en büyük analitik verisine sahip şirket konumunda bulunuyor. Bu büyüklükteki veriyi anlamlı bilgiye dönüştürmek ve pazardaki liderliğimizi korumak için, uzun yıllardır Teradata çözümlerini kullanıyoruz” diye konuştu.

Teradata’nın stratejik iş ortaklarından, pazardaki en büyük ABD merkezli yazılım şirketi Hortonworks’ün EMEA Çözüm Mimarı Chris Harris ise etkinlikte “Hadoop ile Büyük Veri’den büyük değer yaratmak” başlıklı bir sunum yaptı. Harris sunumunda, Hadoop platformu üzerinde geliştirilen sistem ile ‘Büyük Analitik’ kavramının nasıl hayata geçirildiği konusunda bilgi verdi.

Etkinliğin konuşmacılarından ABD Başkanı Barack Obama’nın teknoloji danışmanı ve aynı zamanda Teradata CTO’su Stephen Brobst Teradata’nın Büyük Veri vizyonu hakkında katılımcıları bilgilendirirken; Teradata Kıdemli CRM Danışmanı Çağrı Aydoğan, Büyük Veri çözümlerinin müşteri hizmetlerinde ne tür avantajlar sağlayacağını konusunda bilgi paylaşımında bulundu

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon.com’un eş kurucusu. Koyu Barcelona, The Beatles, Apple ve Steve Jobs hayranı.

Bir Cevap Yazın

Şehrin Ortasında Dilediğiniz Zaman Uyuyabileceğiniz Uyku Salonu

Gün içinde uykunuz geldiğinde veya çok yorgun hissettiğinizde evinize gidip biraz kestirmeyi isterdiniz değil mi? Yenilikçi uyku şirketi Casper da bu ihtiyaçtan yola çıkarak gün içinde şekerleyebileceğiniz bir uyku merkezi açtı.

New York şehrinde, Manhattan’ın merkezinde kutu içi yatak konseptini tanıtmak için bir uyku merkezi açan Casper uyku için gereken tüm malzemeleri de müşterilerine sağlıyor. Şirket uyku merkezini  yüz yıkama platformu, lüks pijama markası Sleepy Jones’un pijamaları ve diş temizliği yapan Hello’nun diş fırçaları ve diş macunu ile donatmış.Yastık, yorgan gibi tüm malzemelerle birlikte saydığımız lüks malzemeleri kullanmak ve 45 dakikalık bir uyku için 25 dolar ödemeniz gerekiyor.


Casper, yıldızlarla donatılmış karanlık bir giriş kısmı ve yıldızlı pijamalar ile tam takım bir uyku konsepti sunuyor.

Müşteri deneyimini sonuna kadar yaşatan marka uyku moduna girmeniz için her şeyi yapıyor ve size 45 dakikalık muhtemelen unutamayacağınız bir deneyim yaşatıyor.

Casper’in CMO’su Jeff Brooks, amaçlarının sakinleştirici ve dinlendirici bir yer yaratmak olduğunu ve boşlukları bi deneyimle doldurmak istediklerini söylüyor. Yaklaşık 1 yıldır işleyen bu konseptin sadece marka için değil kaliteli ve sağlıklı uyku anlayışı için de çok önemli olduğunu ve bu şekilde müşterilerinin memnuniyetlerini çok rahat ölçebildiklerini de ekliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın Gündemi #56

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 8 – 14 Temmuz arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link