Şekerin Zararlarını Anlatmak için Şekerden Çocuk Heykeli Yapan Marka: KIND

Son zamanlarda şeker eklenmemiş birçok yeni ‘sağlıklı’ ürün raflarda yerini alıyor, yaşam tarzımız değişmeye başlıyor. Ancak sağlımıza olan zararlı etkilerini bildiğimiz halde şekeri hayatımızdan çıkarmak konusunda pek de iyi değiliz. Belki de gün içinde tükettiğimiz yiyeceklerdeki şeker miktarını görebilsek bir durur düşünürdük değil mi?

Sağlıklı atıştırmalıklar üreten marka KIND, çocuklarımızın tükettiği şekerin boyutunu göstermek adına geçtiğimiz günlerde, New York’ta bulunan Times Meydanı’nda şekerden yapılmış çocuk heykelleri ile karşımıza çıktı.

Kind Fruit Bites ismini verdiği sadece meyveden oluşan şeker ilavesiz atıştırmalık ürününü tanıtmak için böyle bir yol seçen Kind’ın dikkatimizi çekmesi adına meydana yerleştirdiği şekerden yapılma çocuk heykellerinin her biri 30 kg, yani ABD’de yaşayan bir çocuğun her yıl ortalama olarak tükettiği şeker miktarı ile eşdeğer. Bununla beraber marka, meydana sadece şekerden heykel çocuklar bırakmakla kalmayıp, ABD’de yaşayan çocukların her 5 dakikada bir tükettiği şeker miktarını temsil etmesi için 20.000 kg’lık dev küp şekerlerden de tabiri caizse bir tepe oluşturdu.

IRI isimli bir araştırma firmasının yaptığı anketlere çocuklar yedikleri sağlıksız ürünlerle günde 19 çay kaşığı  (80 gr) eklenmiş şeker tüketiyor. Ancak sağlımızı korumak için tüketilmesi gereken şeker miktarı ise sadece 25 gr…

Kind’ın şekere karşı olduğunu belirten marka,  yeni çıkardıkları meyveli barlarında hiç şeker olmadığını, en fazla tüketilen ürünlerinde ise sadece 4-5 gr civarı şeker bulunduğunu belirtiyor. Aslında sağlıklı olduğunu düşünerek tükettiğimiz ürünlerin temelinde şeker olduğunu belirterek, ürünlerinde şeker ilavesiz, mükemmel lezzetler yakalayabildiklerinin altını çiziyorlar.

Bir sabah uyandığımızda her gün geçtiğimiz bir meydan ya da sokakta şekerden yapılmış heykel çocuklar görmek bizi ne kadar şaşırtabilirse şehrin yerlileri ve turistlerini de bir o kadar şaşırtmış olmalı. Her ne kadar şekerin sağlımızın için iyi olmadığını bilsek bile birileri elinde istatistiklerle gelip vurgulamadığı sürece çoğumuzun dikkat etmeyeceği bir gerçeği ortaya çıkaran KIND umarım bizlerinde bu etkileyici reklam kampanyasından ilham almamızı sağlayabilmiştir.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Growth Istanbul 2: düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ile “Pazar Yeri ve Büyüme”

İkincisi düzenlenen Growth Meetup İstanbul’un konuğu düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık. Düğün dikeyinde her geçen gün hızla büyüyen pazar yerinin hikayesinin ve pazar yerinde büyüme imkanlarının konuşulacağı etkinlik 18 Temmuz Çarşamba akşamı Karaköy’de! 

Büyüme stratejilerinin uygulanması en zor alanlardan biri de pazar yerleri. Türkiye’nin en ilgi çekici girişimlerinden biri dugun.com’un kurucusu Emek Kırbıyık büyüme hikayelerini paylaşmak için Growth Meetup Istanbul’da!  

Olabilecek en yerel alanlardan biri olan düğün sektöründe var olmak ve büyümek için ne gibi zorluklarla karşılaşıldı? Hemen her aşaması “geleneksel” olan düğün süreçleri nasıl dijitale aktarıldı? Tamamen yerel bir örnekten yurt dışına çıkacak proje nasıl geliştirildi?  

Tüm bunların konuşulacağı ve tartışılacağı etkinliğe katılım ücretsiz. Tek yapılması gereken etkinlik sayfasından kayıt olmak.  

Her ay alanında yetkin bir konuşmacının katılacağı etkinliğin programı şöyle:   

19.00 – 19.30: Tanışma   

19.30 – 19.50: Konuk Sunumu  

19.50 – 20.00: Çay-Kahve 

20.00 – 20.30: Bir vaka hakkında sohbet  

Kim düzenliyor?  

Etkinlik Online Matbaa bidolubaski.com ve Personel Yönetim Yazılımı Kolay İK tarafından destekleniyor ve düzenleniyor.  

Nerede düzenleniyor?  

Etkinlik mekanı:  bi’dolu TERAS 

Kemankeş Mah. Akçe Sok No:6 D:1-2-3 Karaköy / Beyoğlu  

Nasıl kayıt olunur: Etkinliğin sınırlı kontejanı bulunuyor, kayıtlarınızı  buradan yapabilirsiniz. 

Sosyal medya linkleri:    

Twitter: https://twitter.com/growthistanbul 

Facebook: https://www.facebook.com/growthistanbul/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/growthistanbul/ 

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulmeetups/

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bitkiye İnsanlardan Daha İyi Bakan Bir Robot Geliştirildi

  • Çinli robot üreticisi Sun Tianqi bitkiler için altı ayaklı robot geliştirdi. 
  • Robot bitkinin yeterince güneş almasını ve yeterince su almasına yardımcı oluyor. 
  • İlgili yazı: Kendimizi Robotlara Alkışlatır Olduk

Bitkilerin heliotrpik olduğunu yani, ışığın olduğu yere doğru büyüdüğünü fen ya da biyoloji derslerinizden hatırlıyor olabilirsiniz. Fakat bitkiler diğer canlılar gibi hayatta kalma konusunda diğer canlılar kadar çaba gösteremiyorlar. Karanlık bir alanda kalan bitki güneş ışığı gören yere doğru büyüse bile yeterince büyümeden, besin yetersizliği sebebiyle ölebilirler.

Bitkileri canı gibi koruyan insanlar neyse ki bitkiler için mücadele veriyor ve onları ayakta tutabiliyorlar. Çin robot üreticisi Sun Tianqi bitkiler için altı ayaklı bir oyuncak robot geliştirdi. Tianqi’nin şirketi Vincross tarafından üretilen robot, sırtına yerleştirilen bitkinin güneş alması için hareket ediyor, yeterince güneş aldığına karar verince gölgeye çekiliyor ve bitkisi susuz kaldığında özel bir dansla su talep ediyor. 

Yapraklı bir yengeç gibi görünen bu robot-bitki melezinin fonksiyonlarını nasıl gerçekleştirdiği açıklanmadı ancak ışık, gölge ve nem algılayıcılarıyla bu işlemleri gerçekleştirmek çok zor değil.

Ölü Bir Ayçiçeği İlham Verdi

Tianqi bir sergide gölgelik bir alanda gördüğü ölü bir ayçiçeğinden esinlenerek bu projeye başladığını söylüyor. “Bitkiler genellikle oldukça pasif” diyen Tianqi “…onları kesebilirsiniz, yakabilirsiniz, topraktan sökebilirsiniz ve hiçbir şey yapmadan dururlar. Tüm canlılar arasında en az özgürlüğe sahip yaratıklar bunlar.” diyor. Ancak nasıl ki insanlar hareket kabiliyetini geliştirmek için bisikletler, trenler ve uçaklardan faydalanıyorsa, bitkiler de teknolojinin nimetlerinden faydalanabilir.

Tianqi “Robotik tabanı sayesinde bitkiler hareket ve etkileşimi deneyimleyebilir. Umarım bu proje teknoloji ve doğal yaşam arasındaki ilişki konusunda bazı kişilere ilham verir.” diyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link