Sayfanızın Yüklenme Süresi Sizi Nasıl Etkiler? 0

Teknolojinin ve internet dünyasının sürekli gelişmesiyle birlikte insanlar her işini daha hızlı ve kolay bir biçimde çözmek istemeye başladı. Bu da hizmet sektörünü daha da hızlı olmaya sevk etti. Araştırmalar, daha hızlı olmanın avantaj olduğunu gösteriyor. Web sitesinin yüklenme süresi, hemen çıkma oranını düşürürken dönüşleri de artırıyor. Ayrıca web sitesinin yüklenme hızının yüksek olması SEO’ya da yardımcı oluyor; yani Google’da organik olarak iyi yerlerde çıkmaya da büyük yardımcı oluyor. Araştırmalara göre:

  • Sayfa hızının yavaş olması, siteden çıkma oranının yüksek çıkmasının en büyük sebeplerinden biri. Sayfa hızı ile hemen çıkma oranı ters orantılı. Bu yüzden web sitesi yüklenme hızını mümkün olduğunca yüksek olmalı.
  • Anketlere göre, mobil telefon kullanıcılarının %21’i mobil telefonda sayfa bekleme süresi ile masaüstü bilgisayarda sayfa bekleme süresinin aynı olmasını bekliyor. Bu da web sitelerinin artık mobil siteye de önem verip yüklenme sürelerini kısaltması gerektiği anlamına geliyor.
  • Mobil telefon kullanıcılarının %60’ı son 12 ayda en az 1 kere bir web sitesine girmeye çalışırken problem yaşadığını söylüyor.
  • İnternet kullanıcılarının %47’si sayfanın 2 saniyede az sürede yüklenmesini bekliyor.
  • İnternet kullanıcılarının %52‘si hızlı bir web sitesinin, siteye olan bağımlığını artırdığını söylüyor.Web sayfasının 1 saniye daha yavaş yüklenmesi dönüşümlerin %7 düşmesine sebep oluyor. Yani bir e-ticaret sitesi, günde 100.000 TL kazanıyorsa, 1 saniye yılda potansiyel 2,5 milyon TL kazanç kaybına sebep olabilir.

İnfografiğin ayrıntısını ve konu ile ilgili diğer bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Sayfa Yüklenme Süresi

 

 

 

 

Wanamaker'in dediği "Reklama harcadığım paranın yarısı boşa gidiyor, biliyorum. Ama hangi yarısının boşa gittiğini bilmiyorum" sözüne istinaden doğru yarıyı bulmaya gönül vermiş biri.

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link