SanDisk’ten Iphone Depolama Alanını Artıran Telefon Kabı 0

Iphone 16 GB kullanıcıların yıllar geçtikçe katlanarak artan problemi mobil depolama alanının sınırlı olması. 32GB ve 64 GB’lık seçeneklerinin de sunulmasına rağmen gelen her güncelleme ile mobil depolama alanını sıkıştırarak bir süre sonra telefonunuzda yer alan bazı uygulamalardan fedakarlık yapmak zorunda kalacağınız 16 GB’lık modeller bir çok kişi tarafından tercih edildi ve edilmeye devam ediyor. Ancak bu sorunu ortandan kaldıracak yenilikçi bir telefon kabı geçtiğimiz günlerde Western Digital tarafından satın alınan SanDisk’den geliyor. iXpand Memory Case ismini verdikleri telefon kabı ile mobil depolama alanını artırmak için yeni bir telefon almanıza gerek kalmayacak.

SanDisk’in geliştirdiği iXpand Memory Case, gün geçtikçe dayanılmaz bir ihtiyaç halini alan mobil depolama alanını geliştirmek için harika bir fırsat sunuyor.  MicroSD girişine sahip olmayan Iphone’lar için ekstra depolama alanı şarj alanından sağlanacak. Ve bu telefon kabına sahip Iphone kullanıcılarına 32, 64 ve hatta 128 GB ek depolama alanı sağlanabilecek.

Sadece depolama alanı ile sınırlı kalmayan telefon kabının marifetleri arasında verilerin özel SanDisk güvenlik sistemi ile korunması hususu da yer alıyor. Örneğin; telefon kabı kullanıcılarının fotoğraflarını otomatik olarak telefon kabına yedekleyebilecek. Hatta bu verilerin korunması için kişilere özel şifreler belirlemesini isteyecek. Siz özel şifre belirleyerek koruduğunuz dosyaları bilgisayarınıza taşışsanız bile onlar hala özel veri olarak kalmaya devam ediyor. O verilere ulaşmak için San Disk Secure Access isimli telefon kabına uygun yazılımı indirmeniz gerekiyor.

Telefon kabının kullanıcılara sunacağı faydalar sadece ekstra depolama alanı ile de sınırlı değil, ayrı satılan bir pakette A 1,900 mAh gücünde bir batarya ile gelerek sadece depolama değil aynı zamanda kullanıcıların batarya ömrünü de uzatmayı hedefliyor.

Tüm bunlarla beraber telefon kabı işlevine uygun olarak telefonu düşme ve çarpma gibi olumsuz durumlarda oluşabilecek arızalardan da korumayı hedefliyor.

Iphone kullanıcılarının depolama alanlarını artırmak ve yukarıda saydığımız veri güvenliği özelliklerini kullanabilmeleri için telefon kabı ile beraber ona özel geliştirilen uygulamayı da indirmeleri gerekiyor.  Bununla beraber opsiyonel bataryaya da sahip olabilmek için ekstradan 40 dolar ödenmesi gerekiyor.

ixpand-1-800x420

iXpand Memory Case sadece Iphone 6 ve 6S ile uyumlu, bu nedenle eski bir versiyona sahip olanlar için bu özelliklerin kullanılamayacağını bilmek üzücü, ayrıca gelen güncellemeler ile Iphone’un eski versiyonların ekstra depolama alanına daha çok ihtiyacı olduğunu da düşünürsek eski versiyonlar içinde bir telefon kabı yapılması oldukça mantıklı olur.

iXpand Memory Case Amazon’da 32GB, 64GB,ve 128GB seçenekleri ile $59, $99, ve  $129 fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

2017’nin İlk Yarısında Dijital Reklam Yatırımlarının Rakamları Açıklandı 0

IAB Türkiye AdEx-TRilk 6 ay sonuçlarına göre dijital reklam yatırımları, 2016’nın aynı dönemine oranla yüzde 14,6 oranında artarak 1.063 Milyon TL’ye ulaştı.

IAB Türkiye’nin yaptığı açıklamaya göre, display reklam yatırımları 2017’nin ilk 6 ayında yüzde 13 büyüyerek 618 milyon TL oldu. Display reklamlar kategorisinde en büyük payı 460 milyon TL ile Gösterim ya da Tıklama Bazlı Reklam Yatırımları aldı. Video reklam yatırımları yüzde 33,7’lik büyümeyle 122,7 milyon TL olarak gerçekleşirken, Native 35 milyon TL’ye ulaştı.

Ücretli Sıralama Yatırımlarını içeren Arama Motoru Reklam Yatırımlarının büyüklüğü 387 milyon TL olurken, İlan Sayfaları Reklam Yatırımları 49,8 milyon TL’ye çıktı. Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un etkisine bağlı olarak geçtiğimiz dönemlerde küçülme gözlemlenen E-posta yeniden büyüme trendine geçti ve ilk ayda 2,9 milyon TL oldu. Oyun İçi reklamlar ise 5,8 milyon TL’lik büyüklüğe erişti.

Mobil reklam yatırımları 454,6 milyon TL olurken, 160,7 milyon TL’lik büyüklüğe ulaşan Sosyal Medya reklamlarının yüzde 64’ü mobil cihazlarda yer aldı. Programatik satın alma 2017’nin ilk yarısında da artışını sürdürdü ve büyüklüğü 625,3 milyon TL’ye çıktı.

 IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mahmut Kurşun 2017 yılının ilk yarısını şu sözlerle değerlendirdi: “2017 yılına Nisan ayındaki referandum nedeniyle görece yavaş bir başlangıç yaptık. Yine de ilk yarıyı yaklaşık yüzde 15’e yakın bir büyümeyle tamamlamış olmamız sevindirici. Dünyada dijital reklam yatırımlarının 2021’de toplamın yüzde 50’sine ulaşacağını öngörülüyor. Bilindiği gibi dijital Avrupa’da iki senedir televizyonun üstünde yer alıyor. Ülkemizdeki seyri dikkate alarak 2022’de Türkiye’de de dijitalin birinci sıraya yerleşeceğini öngörebiliriz. Öngörümüzün gerçekleşmesi için küresel ölçekte yaşanan sorunları sektörün tüm taraflarıyla ele almamız ve birlikte çözüm üretmemiz gerekli. IAB Türkiye olarak mecraların ve pazarlama departmanlarının tüm dünyada dijital transformasyon kavramına odaklandığı günümüzde, sektördeki meslek kuruluşlarının temel görevinin dönüşümü kolaylaştıracak şekilde çalışması gerektiğinin bilincindeyiz.”

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link