Iphone 16 GB kullanıcıların yıllar geçtikçe katlanarak artan problemi mobil depolama alanının sınırlı olması. 32GB ve 64 GB’lık seçeneklerinin de sunulmasına rağmen gelen her güncelleme ile mobil depolama alanını sıkıştırarak bir süre sonra telefonunuzda yer alan bazı uygulamalardan fedakarlık yapmak zorunda kalacağınız 16 GB’lık modeller bir çok kişi tarafından tercih edildi ve edilmeye devam ediyor. Ancak bu sorunu ortandan kaldıracak yenilikçi bir telefon kabı geçtiğimiz günlerde Western Digital tarafından satın alınan SanDisk’den geliyor. iXpand Memory Case ismini verdikleri telefon kabı ile mobil depolama alanını artırmak için yeni bir telefon almanıza gerek kalmayacak.

SanDisk’in geliştirdiği iXpand Memory Case, gün geçtikçe dayanılmaz bir ihtiyaç halini alan mobil depolama alanını geliştirmek için harika bir fırsat sunuyor.  MicroSD girişine sahip olmayan Iphone’lar için ekstra depolama alanı şarj alanından sağlanacak. Ve bu telefon kabına sahip Iphone kullanıcılarına 32, 64 ve hatta 128 GB ek depolama alanı sağlanabilecek.

Sadece depolama alanı ile sınırlı kalmayan telefon kabının marifetleri arasında verilerin özel SanDisk güvenlik sistemi ile korunması hususu da yer alıyor. Örneğin; telefon kabı kullanıcılarının fotoğraflarını otomatik olarak telefon kabına yedekleyebilecek. Hatta bu verilerin korunması için kişilere özel şifreler belirlemesini isteyecek. Siz özel şifre belirleyerek koruduğunuz dosyaları bilgisayarınıza taşışsanız bile onlar hala özel veri olarak kalmaya devam ediyor. O verilere ulaşmak için San Disk Secure Access isimli telefon kabına uygun yazılımı indirmeniz gerekiyor.

Telefon kabının kullanıcılara sunacağı faydalar sadece ekstra depolama alanı ile de sınırlı değil, ayrı satılan bir pakette A 1,900 mAh gücünde bir batarya ile gelerek sadece depolama değil aynı zamanda kullanıcıların batarya ömrünü de uzatmayı hedefliyor.

Tüm bunlarla beraber telefon kabı işlevine uygun olarak telefonu düşme ve çarpma gibi olumsuz durumlarda oluşabilecek arızalardan da korumayı hedefliyor.

Iphone kullanıcılarının depolama alanlarını artırmak ve yukarıda saydığımız veri güvenliği özelliklerini kullanabilmeleri için telefon kabı ile beraber ona özel geliştirilen uygulamayı da indirmeleri gerekiyor.  Bununla beraber opsiyonel bataryaya da sahip olabilmek için ekstradan 40 dolar ödenmesi gerekiyor.

ixpand-1-800x420

iXpand Memory Case sadece Iphone 6 ve 6S ile uyumlu, bu nedenle eski bir versiyona sahip olanlar için bu özelliklerin kullanılamayacağını bilmek üzücü, ayrıca gelen güncellemeler ile Iphone’un eski versiyonların ekstra depolama alanına daha çok ihtiyacı olduğunu da düşünürsek eski versiyonlar içinde bir telefon kabı yapılması oldukça mantıklı olur.

iXpand Memory Case Amazon’da 32GB, 64GB,ve 128GB seçenekleri ile $59, $99, ve  $129 fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın