SanDisk’ten Iphone Depolama Alanını Artıran Telefon Kabı

Iphone 16 GB kullanıcıların yıllar geçtikçe katlanarak artan problemi mobil depolama alanının sınırlı olması. 32GB ve 64 GB’lık seçeneklerinin de sunulmasına rağmen gelen her güncelleme ile mobil depolama alanını sıkıştırarak bir süre sonra telefonunuzda yer alan bazı uygulamalardan fedakarlık yapmak zorunda kalacağınız 16 GB’lık modeller bir çok kişi tarafından tercih edildi ve edilmeye devam ediyor. Ancak bu sorunu ortandan kaldıracak yenilikçi bir telefon kabı geçtiğimiz günlerde Western Digital tarafından satın alınan SanDisk’den geliyor. iXpand Memory Case ismini verdikleri telefon kabı ile mobil depolama alanını artırmak için yeni bir telefon almanıza gerek kalmayacak.

SanDisk’in geliştirdiği iXpand Memory Case, gün geçtikçe dayanılmaz bir ihtiyaç halini alan mobil depolama alanını geliştirmek için harika bir fırsat sunuyor.  MicroSD girişine sahip olmayan Iphone’lar için ekstra depolama alanı şarj alanından sağlanacak. Ve bu telefon kabına sahip Iphone kullanıcılarına 32, 64 ve hatta 128 GB ek depolama alanı sağlanabilecek.

Sadece depolama alanı ile sınırlı kalmayan telefon kabının marifetleri arasında verilerin özel SanDisk güvenlik sistemi ile korunması hususu da yer alıyor. Örneğin; telefon kabı kullanıcılarının fotoğraflarını otomatik olarak telefon kabına yedekleyebilecek. Hatta bu verilerin korunması için kişilere özel şifreler belirlemesini isteyecek. Siz özel şifre belirleyerek koruduğunuz dosyaları bilgisayarınıza taşışsanız bile onlar hala özel veri olarak kalmaya devam ediyor. O verilere ulaşmak için San Disk Secure Access isimli telefon kabına uygun yazılımı indirmeniz gerekiyor.

Telefon kabının kullanıcılara sunacağı faydalar sadece ekstra depolama alanı ile de sınırlı değil, ayrı satılan bir pakette A 1,900 mAh gücünde bir batarya ile gelerek sadece depolama değil aynı zamanda kullanıcıların batarya ömrünü de uzatmayı hedefliyor.

Tüm bunlarla beraber telefon kabı işlevine uygun olarak telefonu düşme ve çarpma gibi olumsuz durumlarda oluşabilecek arızalardan da korumayı hedefliyor.

Iphone kullanıcılarının depolama alanlarını artırmak ve yukarıda saydığımız veri güvenliği özelliklerini kullanabilmeleri için telefon kabı ile beraber ona özel geliştirilen uygulamayı da indirmeleri gerekiyor.  Bununla beraber opsiyonel bataryaya da sahip olabilmek için ekstradan 40 dolar ödenmesi gerekiyor.

ixpand-1-800x420

iXpand Memory Case sadece Iphone 6 ve 6S ile uyumlu, bu nedenle eski bir versiyona sahip olanlar için bu özelliklerin kullanılamayacağını bilmek üzücü, ayrıca gelen güncellemeler ile Iphone’un eski versiyonların ekstra depolama alanına daha çok ihtiyacı olduğunu da düşünürsek eski versiyonlar içinde bir telefon kabı yapılması oldukça mantıklı olur.

iXpand Memory Case Amazon’da 32GB, 64GB,ve 128GB seçenekleri ile $59, $99, ve  $129 fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Pazarlama ve Teknoloji Dünyasında Şimdiye Dek Yapılmış En Kötü 6 Tahmin

Dönemin ünlü iş adamları ya da pazarlamacıları tarafından söylenmiş bazı sözler var ki söyleyenin ismi duyulduğu anda akıllara bu sözler geliyor. Ancak  iyi anlamda değil; kötü anlamda akıllara gelen sözlerden bahsediyorum.

1759 yılında reklamcılığın artık gelişme kat edemeyeceğini söyleyenden tutun da 1899 yılında icat edilebilecek her şeyin icat edildiğini söyleyene kadar birçok ünlü kişi tarihi yanılgıya düşmüş. Örneğin Microsoft Kurucusu Bill Gates 2004 yılında  “İki yıl sonra spam sorunu ortadan kalkacak.” demişti.

En son yapılan araştırmalar, dünya çapında gönderilen tüm e-postaların yaklaşık %92’sinin spam olduğunu ortaya koyuyor. Bill Gates’in tahminine göre günümüzden yakşalık 10 yıl  önce ortadan kalkmış olması gereken spam’lerin geldiği seviye gerçekten de korkunç.

Peki yanılgıya düşen diğer kişiler kimler? Pazarlamasyon olarak geleceği tahmin edemeyen iş adamları, pazarlamacılar ve reklamcıların sözlerini derledik. İşte tarihe kötü izler bırakan, nam-ı diğer “Epic Fail” sözler.

steve-ballmer-580

“There’s no chance that the iPhone is going to get any significant market share.”

Steve Balmer / USA Today, 2007

“iPhone’un pazardan pay kapabilmek için hiç bir şansı yok.”

ken-olsen

“There is no reason for any individual to have a computer in his home.”

Ken Olson / Digital Equipment Corporation (DEC) Kurucusu, 1977

“Bir bireyin evine bilgisayar alması için herhangi bir neden yok.”

johnson

“The trade of advertising is now so near perfection that it is not easy to propose any improvement. “

Dr. Samuel Johnson, 1759

“Reklamcılık piyasası artık mükemmelliğe öyle yakın ki herhangi bir gelişme sağlamak kolay değil.”

charles-h-duell-1

 “Everything that can be invented has been invented.”

Charles H. Duell / ABD Patent Enstitüsü Başkanı, 1899

“İcat edilebilecek her şey icat edildi.”

120919071727-ibm-ceos-tom-watson-sr-large-gallery-horizontal

“I think there is a world market for maybe five computers.”

Thomas Watson / IBM başkanı, 1943
“Tüm dünya çapında sadece 5 bilgisayarlık bir piyasa olacak.”

 

99n/36/huty/13510/16

 “Television won’t be able to hold on to any market it captures after the first six months.”

Darryl F. Zanuck / 20th Century Fox yöneticisi, 1946

“Televizyonlar altı ay içinde ortadan kalkacak. İnsanlar gece boyunca bir kutuya bakmaktan sıkılacaklardır.”

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Akıllı Telefonlardan Özgürleşin: Minimalist Light Phone ile Tanışın!

İstediğimiz anda akıllı telefonlarımızdan her şeyi yapma özgürlüğüne sahip olmamız muhteşem değil mi? Tweet okurken, Instagram’da gönderi paylaşabilir, çalan telefonu hemen yanıtlar, toplantıdayken mesaj atabiliriz. Sanal ve gerçek dünya ile bu kadar bağlantılı olmanın gerçek götürüleri neler olabilir?

Hepimiz canımız sıkıldığı anda telefonlara sarılmayı bir alışkanlık haline çoktan getirdik, baya bir zaman oldu hatta.. Peki, bunları yaparken içinizde vaktinizin neredeyse çok büyük bir kısmını telefon ile geçirdiğiniz düşüncesinden kaynaklanan küçük bir sıkıntı dahi yok mu?

Eğer varsa, belki de çözüm minik bir teknoloji arınmasına gitmek olabilir. Kağıda kaleme el sürmek, biraz çıkıp hava almak ve uzun süredir ertelediğiniz o kitabı okumaya başlamak. Bununla beraber tıpkı eski zamanlarda kullandığımız gibi bir telefon kullanmaya başlasak nasıl olur?

 

Light Phone ile tanışın! Bu telefon size bir akıllı telefonun sunabileceği hiçbir avantajı sunmuyor, Bu minimalist telefon sadece telefon etmenizi ve size telefon edilmesini sağlamaktan başka hiçbir şey yapmıyor! Daha fazla uygulama ve özelliği tek bir telefona sıkıştırma kaygılarının hiçbirini taşımıyor. Küçük, hafif ve sade bir tasarıma sahip olan Light Phone size belki de sizi boğduğunu daha fark etmediğiniz cep telefonlarınızdan birazcık uzaklaştırma gayesinde.

“Daha fazla bağlantılı olmak bizi daha fazla mutlu hale getirmeyecek” diyen Light Phone’un yaratıcıları Joe Hollier ve Kaiwei Tang bir çok ürünün ‘hayatımızı daha iyi hale getirmek için’ gibi bir motto ile pazarlandığını ancak bizi telefonlara daha bağımlı hale getirmeyi amaçladıklarına inanıyorlar. Çoklu görevli olmanın aslında bir mit olduğunu ve oldukça yorucu olduğunu dile getiren ikili, her şeyi hızlı bir biçimde tükettiğimiz için ‘ şükretme duygumuzu yitirdiğimizi’ düşünüyorlar.

Bir kredi kartı büyüklüğünde, 20 gün dayanan bir şarj süresi var. Light Phone’un içinde olabildiğince az özellik var, onlar yeni bir tür teknoloji şirketi kurduklarına inanıyorlar.

Hem ABD hem de Uluslararası versiyonları tükenen Light Phone hedeflerini gerçekleştirebilmek için bir kitle fonlama platformu olan Kickstarter üzerinden destek bekliyor.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link