Samsung Galaxy serisinin yeni modeli S7 Edge’ i tanıtmak için Rusya’da bulunan büyük bir binayı billboard haline getirdi. 5.5 inç ekrana karşılık oldukça hafif olan S7 Edge için 80 metre uzunluğunda ve 40 metre genişliğinde devasa bir dijital telefon billboard’u tasarlayan Samsung, Avrupa’nın en büyük akıllı telefonunu ürettiğini göstermek için akıllıca bir yol seçmiş gibi görünüyor.

Devasa dijital billboardun sadece telefonun büyüklüğünü vurgulamasından ziyade aynı zamanda iki kilometre uzaktan bile görülebilme gibi bir avantaja sahip. Konum itibari ile Moskova şehir merkezi ile uluslararası havaalanı ile birleşen yolun üzerinde olmasından dolayı şirket her gün 800.000 kişinin billboard’u göreceğini tahmin ediyor. Gerçekten de iki temel otoyolun birleştiği noktada konumlandırılması billboard’un görülmeme ihtimalini sıfırlıyor.

25 katlı bir apartman büyüklüğüne sahip olan devasa billboard, Samsung’un  Rusya’da çalıştığı ajans MediaVest’e göre Avrupa’da Galaxy S7 Edge için yapılmış en büyük billboard çalışması olma özelliğini taşıyor.

Billboard çalışmalarının sürekli yapıldığı Times Meydanı gibi yerlerde çok fazla video billboard çalışması yapmayan Samsung’un, yer olarak Rusya’yı seçmesi de aslında oldukça akla yatkın görünüyor. Çevresinde dikkat dağıtıcı başka bir çalışma bulunmayan bu billboard parlak renkleri ile özellikle gece daha etkileyici bir hale geliyor.

Russia_Signage_Main_2

Samsung bu devasa billboard ile Rus halkında bir farkındalık oluşturarak satışları artırmayı planlıyor.

Bu devasa billboard Samsung’un yaptığı ilginç çalışmaların ilki değil, geçtiğimiz yıl Arjantin’de Leo Burnett ile tasarladıkları Safety Truck isimli özel bir kamyona yerleştirdikleri dış mekan monitörleri ve kablosuz kameralar sayesinde hareket halindeki diğer kamyonların şoförlerine yollardaki diğer araçları da kontrol etmeleri gerektiğini hatırlatan bir çalışmaya imza atmıştı.

Sizler ne düşünüyorsunuz, Samsung’un devasa S7 Edge billboardunu sevdiniz mi?

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın