Bundan yaklaşık 4 sene önce Apple’ın yaptığı gibi bir firma çıkıp, durun bu oyun öyle eskisi gibi oynanmaz, işte benim ürünüm, oyunun kuralını tekrar yazıyorum diyene kadar, geleceğin akıllı telefonu giderek büyüyen ekran boyutu ve daha gelişmiş özellikler hariç bugünün telefonundan çok daha farklı olmayacak. Peki bunca sıradanlığın arasında fark yaratmak adına markalar açısından hala fırsatlar var mı ? Elbette var !

Günümüzün akıllı telefonlarının iki temel zayıf noktası var. Bu zayıf noktaları bir şekilde çözüme kavuşturan marka, şüphesiz piyasaya hakim olma noktasında diğerlerine göre bir adım ileride olacaktır. Peki ne bu zayıf noktalar ? Önem sırasına göre sıralayacak olursak pil sorunu ve darbeye dayanıksız ekran diyebiliriz.

Bugün akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konu şüphesiz günlük kullanımda çabuk tükenen pil. Kim şarjı bir hafta giden akıllı bir telefon istemez ki ? İşte bu sorunu bir şekilde çözüme kavuşturabilen marka, yarışta bir adımdan çok daha önde bir konumda yerini alacaktır.

Gelelim ikinci eksiğe. Giderek incelen ekranlar, herhangi bir düşme sonucunda kolayca kırılabiliyor ve kullanıcılara büyük maliyetlere yol açabiliyor. Hatta ekranın darbelere karşı ne kadar dayanıklı olduğu, kullanıcı tercihlerini bile etkileyebiliyor. Youtube’ta iki akıllı telefonu ekran dayanıklılığına göre kıyaslayan onlarca video bulabilirsiniz.

Böyle bir soruna çözüm üreten ilk firma Samsung olacak gibi gözüküyor. Basına sızan yoğun haberlere göre, önümüzdeki ay düzenlenecek olan CES ( Consumer Electronics Show ) ‘te Samsung, kırılmayan ekran teknolojisini tanıtabilir. Galaxy S4 için yetişmesi zor bir ihtimal ancak 2013’ün bahar aylarında bu teknolojiyi göreceğiz gibi.

Bir Cevap Yazın