Öncelikle Sabancı Üniversitesi MBA klübünü yaptıkları başarılı organizasyon için kutluyoruz. Sosyal mecrada kendini kanıtlamış birçok şirket yöneticisinden sosyal medyanın yeni trendleri ile ilgili tüyolar aldık.

Özellikle Google’ın bölge pazarlama müdürü Mustafa İÇİL,  Google’ın yeni uygulamaları ile ilgili çok başarılı bir sunum gerçekleştirdi ve Google’ın sadece bir arama motoru olmadığını, çok fazla yol kat ettiğini kanıtladı.

Google Art Project, Google places, Google voice search ve Google goggles araştırılması ve bilinmesi gerekilen yeni innovasyanlar. İzlenimime göre Google’ın yatırımları akıllı cep telefonuna kaymış durumda ve 4-5 yıl içerisinde akıllı cep telefonlarının temel internet aracı haline geleceğini öngörüyorlar.

Hasan BAŞUSTA, internette nam kazanmış adaşından biraz şikayetci olsa da bizlerin bu tür insanlardan nasıl kurtulabileceğimizi izah etti. IK yöneticilerinin, insanların işe alımındaki süreçte neler yaptığını, öğrencilerin sosyal mecrada nasıl davranması gerektiğini özetledi. İsimsoyisim.com alan adi satın almamız gerektiğini ve bunun önemini vurguladı. Hala almayanlar için Godaddy.com 2 dolarlık yeni bir kampanya yapmış,bakmanızı öneririz.

Yüce ZEREY’in sosyal medyanın yönetimi ile ilgili yaptığı güzel sunum da son derece başarılıydı. Birkaç hafta içinde de Eskişehir’e geleceğinin haberini aldık.

Genel olarak konuşmacılardan memnun kaldık.Hepsi de alanının en iyilerinin içinden seçilmiş yüksek kapasiteli insanlardı.

Umarız Sabancı MBA klübü seneye de bu güzel çalışmasını devam ettirir ve sosyal medyada da öncülüğünü yine hissettirir.

Bir Cevap Yazın