Macera dediğimiz zaman yan yana anabileceğimiz iki ünlü marka Red Bull ve GoPro yaptıkları etkinlikleri ve çalışmaları resmiyete döktü. Küresel ortaklık anlaşması imzalayan ikili, içerik üretimi ve yayılması, çapraz promosyon ve ürün geliştirme konusunda beraber çalışacaklar.

Anlaşmaya bağlı olarak Red Bull, GoPro’ya  100’den fazla ülkede 1800den fazla Red Bull etkinliğine özel katılım fırsatı ile beraber  içerik haklarını paylaşacak ve  beraber içerik üretimi yaparak bu içerikleri The GoPro Channel, Red Bull TV, Red Bull.com ve the Red Bull Content Pool gibi kendilerine ait tüm medya kanallarından paylaşacaklar.

Böylelikle enerji dolu tüm etkinliklere tüm medya kanallarında GoPro bakış açısından tekrardan bakma şansımız olacak.

İkili daha öncede ortak işler yapmış,  birçok etkinlikte bir araya gelmişlerdi. Son olarak GoPro ve Red Bull’u beraber Formula 1 sezonunda Red Bull Yarış Takımı etkililiklerinde bir arada görmüştük. Tüm Formula 1 severlerine yeni bakış açıları ve sürükleyici bir deneyimi sunmuşlardı.

maxresdefault_2

GoPro’nun kurucusu bu özel küresel ortaklık anlaşması hakkında uzun zamandır beraber çalışırken şimdi resmi partner olarak paylaştığımız ortak vizyonu daha etkili bir hale getireceğiz şeklinde yorum yaparken, Red Bull’un CEO’su ise bu ortaklık anlaşmasının kolektif olarak uluslararası anlamda ulaştıkları kişileri, içeriklerinin gücü ile daha da artıracaklarını ifade etti.

Ortaklık anlaşması kapsamında GoPro Red Bull’un prodüksiyon kolu ile içerik üretimi ve dijital kanallara dağıtımı bakımından beraber çalışacakken, şirketler koprodüksiyon ve içerik haklarını ortaklık süresince paylaşacaklar.

red_bull_gopro_partnership

Özellikle kendini extreme sporlar üzerinden konumlandıran Red Bull daha öncede prodüksiyon ayağında Sony ile ortak çalışmıştı. Sony ile benzer olarak GoPro’da da tüm ortaklık Red Bull’un bu konudaki itibarı üzerine kurulurken, anlaşmasının aksiyon kameraları üreten GoPro için oldukça iyi bir promosyon şekli olacağı konusunda herkes aynı fikirde.

“Ortak bir  vizyonu paylaşıyoruz… tüm dünyaya daha büyük bir hayat yaşaması için ilham verme” diyen Red Bull ve GoPro’nun küresel ortaklığı fikrini nasıl buldunuz?

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın