Reebok Otobüs Duraklarını Spor Salonuna Çevirdi! 0

Obezite ve diğer hastalıkların önlenmesi için tüm dünyada aktif yaşam tarzının yavaş yavaş benimsenmeye çalışılması bir çok dış mekan spor salonlarının açılmasını sağladı. Fitness yavaş yavaş bir yaşam tarzı haline gelirken, kişiler kendilerini, yaptıkları fitness programları ve sosyal mecralarda karşılıklı etkileşimde bulundukları içerikler ile motive ediyor.

Spor yapmak belki de günlük rutinden sıyrılıp kendimize vakit ayırdığımız nadir anlardan biri. Sağlığımızı korumak adına aktif bir yaşamı seçmek hepimiz için adeta bir zorunluluk haline gelirken bunu yapmak için aslında her ne kadar popüler kültürün bir parçası haline gelse de spor salonlarına ihtiyacımız yok.  Bu gerçeği hatırlamak ve sokakların bizim olduğunu, günlük aktivitemiz haline gelmesi gereken sporu aslında istersek her yerde yapabileceğimizi gösteren bir kampanya ile karşı karşıyayız.

reebok-abribus-2

Özellikle iletişim stratejisini hayat kalitesini fiziksel aktivitelerde daha fazla bulunarak iyileştirme üzerine odaklayan Rebook’tan  ‘The Gym is Everywhere’  (Spor Salonları Her Yerde) ismini verdiği bir kampanya ile Kolombiya’da bulunan 6 otobüs durağını bir anda spor salonu haline getirerek sporun aslında her yerde yapılabileceğini, zaman ve mekan baskısından bağımsız hale gelmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor.

reebok-abribus-5

Kampanya kapsamında Kolombiya’nın Bagota ve Cali adlı iki şehrindeki otobüs duraklarını seçen Rebook, otobüs duraklarına geçici bir merdiven, barfiks barı ve diğer fitness aletlerini getirirken, işe ya da başka bir yere gitmek üzere otobüs beklemekte olan şehir sakinlerinin otobüs durağa ulaşana kadar biraz esnemesine ve kaslarını açmasına yardımcı olmayı düşünmüş.

Fitness ekipmanlarının yanı sıra kişisel eğitmenleri de otobüs duraklarına getiren Reebok duraklarda özel bir antrenman planlamış.

Yukarıda videosunu izlediğiniz bu  etkinlik o özel antrenmanlardan oluşurken yayaların ve şehir sakinlerinin yaşadığı bu deneyim oldukça sevilmiş ve bolca paylaşılmış.

Rebook’tan gelen bu güzel hatırlatmayı beğendiniz mi?

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link