Reebok Otobüs Duraklarını Spor Salonuna Çevirdi! 0

Obezite ve diğer hastalıkların önlenmesi için tüm dünyada aktif yaşam tarzının yavaş yavaş benimsenmeye çalışılması bir çok dış mekan spor salonlarının açılmasını sağladı. Fitness yavaş yavaş bir yaşam tarzı haline gelirken, kişiler kendilerini, yaptıkları fitness programları ve sosyal mecralarda karşılıklı etkileşimde bulundukları içerikler ile motive ediyor.

Spor yapmak belki de günlük rutinden sıyrılıp kendimize vakit ayırdığımız nadir anlardan biri. Sağlığımızı korumak adına aktif bir yaşamı seçmek hepimiz için adeta bir zorunluluk haline gelirken bunu yapmak için aslında her ne kadar popüler kültürün bir parçası haline gelse de spor salonlarına ihtiyacımız yok.  Bu gerçeği hatırlamak ve sokakların bizim olduğunu, günlük aktivitemiz haline gelmesi gereken sporu aslında istersek her yerde yapabileceğimizi gösteren bir kampanya ile karşı karşıyayız.

reebok-abribus-2

Özellikle iletişim stratejisini hayat kalitesini fiziksel aktivitelerde daha fazla bulunarak iyileştirme üzerine odaklayan Rebook’tan  ‘The Gym is Everywhere’  (Spor Salonları Her Yerde) ismini verdiği bir kampanya ile Kolombiya’da bulunan 6 otobüs durağını bir anda spor salonu haline getirerek sporun aslında her yerde yapılabileceğini, zaman ve mekan baskısından bağımsız hale gelmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor.

reebok-abribus-5

Kampanya kapsamında Kolombiya’nın Bagota ve Cali adlı iki şehrindeki otobüs duraklarını seçen Rebook, otobüs duraklarına geçici bir merdiven, barfiks barı ve diğer fitness aletlerini getirirken, işe ya da başka bir yere gitmek üzere otobüs beklemekte olan şehir sakinlerinin otobüs durağa ulaşana kadar biraz esnemesine ve kaslarını açmasına yardımcı olmayı düşünmüş.

Fitness ekipmanlarının yanı sıra kişisel eğitmenleri de otobüs duraklarına getiren Reebok duraklarda özel bir antrenman planlamış.

Yukarıda videosunu izlediğiniz bu  etkinlik o özel antrenmanlardan oluşurken yayaların ve şehir sakinlerinin yaşadığı bu deneyim oldukça sevilmiş ve bolca paylaşılmış.

Rebook’tan gelen bu güzel hatırlatmayı beğendiniz mi?

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link