Obezite ve diğer hastalıkların önlenmesi için tüm dünyada aktif yaşam tarzının yavaş yavaş benimsenmeye çalışılması bir çok dış mekan spor salonlarının açılmasını sağladı. Fitness yavaş yavaş bir yaşam tarzı haline gelirken, kişiler kendilerini, yaptıkları fitness programları ve sosyal mecralarda karşılıklı etkileşimde bulundukları içerikler ile motive ediyor.

Spor yapmak belki de günlük rutinden sıyrılıp kendimize vakit ayırdığımız nadir anlardan biri. Sağlığımızı korumak adına aktif bir yaşamı seçmek hepimiz için adeta bir zorunluluk haline gelirken bunu yapmak için aslında her ne kadar popüler kültürün bir parçası haline gelse de spor salonlarına ihtiyacımız yok.  Bu gerçeği hatırlamak ve sokakların bizim olduğunu, günlük aktivitemiz haline gelmesi gereken sporu aslında istersek her yerde yapabileceğimizi gösteren bir kampanya ile karşı karşıyayız.

reebok-abribus-2

Özellikle iletişim stratejisini hayat kalitesini fiziksel aktivitelerde daha fazla bulunarak iyileştirme üzerine odaklayan Rebook’tan  ‘The Gym is Everywhere’  (Spor Salonları Her Yerde) ismini verdiği bir kampanya ile Kolombiya’da bulunan 6 otobüs durağını bir anda spor salonu haline getirerek sporun aslında her yerde yapılabileceğini, zaman ve mekan baskısından bağımsız hale gelmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor.

reebok-abribus-5

Kampanya kapsamında Kolombiya’nın Bagota ve Cali adlı iki şehrindeki otobüs duraklarını seçen Rebook, otobüs duraklarına geçici bir merdiven, barfiks barı ve diğer fitness aletlerini getirirken, işe ya da başka bir yere gitmek üzere otobüs beklemekte olan şehir sakinlerinin otobüs durağa ulaşana kadar biraz esnemesine ve kaslarını açmasına yardımcı olmayı düşünmüş.

Fitness ekipmanlarının yanı sıra kişisel eğitmenleri de otobüs duraklarına getiren Reebok duraklarda özel bir antrenman planlamış.

Yukarıda videosunu izlediğiniz bu  etkinlik o özel antrenmanlardan oluşurken yayaların ve şehir sakinlerinin yaşadığı bu deneyim oldukça sevilmiş ve bolca paylaşılmış.

Rebook’tan gelen bu güzel hatırlatmayı beğendiniz mi?

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın