İngiltere Premier Lig’in 2017-2018 sezonu 11 Ağustos’ta başlayacak. Bu sezonun yayın hakları hâla Bt ve Sky Sport’ta bulunuyor. Ancak 2019-2020 sezonuyla ilgili ortaya atılan iddia oldukça dikkat çekici.

İngiltere Premier Lig’in Başkanı Richard Scudamore yaptığı açıklamada dünyanın  en pahalı ligi olan Premier Lig’in yayın hakları için online platformlarla da anlaşma yapabileceklerini söyledi.

Times’a konuşan ve yayın hakları için teklif veren herkesle görüşebileceklerini belirten Scudamore, maçların platformlarda kolaylıkla erişilebilmesini sağlayacak birtakım dağıtım kriterlerine ihtiyaç duyulacağını, bu konuda sıkıntı olmadığı taktirde de herhangi bir seçeneği göz ardı etmeyeceklerini söyledi.

Scudamore’un yaptığı açıklama doğrudan online platformları işaret etmese de son dönemde online platformların spor yayıncılığına ilgisinin artması bu iddiaların gerçekleşme şansını artırıyor. Amazon’un köklü spor yayıncısı Sky’ı devre dışı bırakıp 2018 ATP Turu’nun yayın haklarını alması, Facebook, Twitter ve Snapchat’in 2018 Dünya Kupası özetleri için girişimlerde bulunması Premier Lig’i yakında online platformlardan izleyebileceğimizin işaretçisi.

Paylaş
İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Mezunu. Reklam Yazarlığı kariyerinden sonra, Pazarlamasyon'da içerik editörlüğü.

Bir Cevap Yazın