Premier Lig’in Yayın Hakları Online Platformlara Satılabilir

İngiltere Premier Lig’in 2017-2018 sezonu 11 Ağustos’ta başlayacak. Bu sezonun yayın hakları hâla Bt ve Sky Sport’ta bulunuyor. Ancak 2019-2020 sezonuyla ilgili ortaya atılan iddia oldukça dikkat çekici.

İngiltere Premier Lig’in Başkanı Richard Scudamore yaptığı açıklamada dünyanın  en pahalı ligi olan Premier Lig’in yayın hakları için online platformlarla da anlaşma yapabileceklerini söyledi.

Times’a konuşan ve yayın hakları için teklif veren herkesle görüşebileceklerini belirten Scudamore, maçların platformlarda kolaylıkla erişilebilmesini sağlayacak birtakım dağıtım kriterlerine ihtiyaç duyulacağını, bu konuda sıkıntı olmadığı taktirde de herhangi bir seçeneği göz ardı etmeyeceklerini söyledi.

Scudamore’un yaptığı açıklama doğrudan online platformları işaret etmese de son dönemde online platformların spor yayıncılığına ilgisinin artması bu iddiaların gerçekleşme şansını artırıyor. Amazon’un köklü spor yayıncısı Sky’ı devre dışı bırakıp 2018 ATP Turu’nun yayın haklarını alması, Facebook, Twitter ve Snapchat’in 2018 Dünya Kupası özetleri için girişimlerde bulunması Premier Lig’i yakında online platformlardan izleyebileceğimizin işaretçisi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Mezunu. Reklam Yazarlığı kariyerinden sonra, Pazarlamasyon'da içerik editörlüğü.

Bir Cevap Yazın

Toys R Us’ın İflası, Hasbro’nun Satışlarını Olumsuz Etkiledi

Oyuncak üreticisi Hasbro, geçtiğimiz pazartesi günü ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Ancak açıklanan sonuçlara göre, şirketin ilk çeyrek geliri beklentilerin oldukça altındaydı. Şirket gelirindeki bu beklenmedik düşüşün nedeni olaraksa Toys R Us’ı gösterdi.

Geçtiğimiz eylül ayında oyuncak perakendecisi Toys R Us’ın iflasın eşiğine geldiğinden sizlere bahsetmiştik. Geçtiğimiz yılın sonunda ise şirketin ABD’de yer alan 200 mağazasını kapatabileceğine dair haberler çıkmıştı. Tabii Hasbro ürünlerini de satan Toys R Us’ın yaşadığı bu kriz, ister istemez Hasbro’yu da etkiledi.

Reuters’ın yaptığı habere göre, Hasbro’nun ilk çeyrek geliri tahminlerin yaklaşık olarak 100 milyon dolar altındaydı ve düşük gelir ve kar rakamlarının açıklanmasının hemen ardından, şirketin hisse senedi değerleri yaklaşık olarak %8 düştü. Yöneticiler, en büyük perakende müşterilerinin birinin çöküşünün etkisinin yılın ikinci yarısında azalacağını ifade ettiler ve 2019 yılında büyüme sözü verdiler. Bununla birlikte yöneticiler, analistleri etkileyen, bu yılın öngörülen işletme karı rakamlarını da verdiler.

Hasbro CEO’su Brian Goldner, Toys R Us’ın ABD’deki tasfiyesinin ikinci çeyreğin sonunda sonuçlanmasının beklendiğini belirtirken perakende şirketinin dünya çapındaki mağazalarının geleceğinin ise şimdilik belirsiz olduğunu ifade etti. Bunların yanı sıra Hasbro, Disney ve Marvel ile yaptığı ortaklık anlaşmaları kapsamında Black Panther, Avengers: Infinity War ve Deadpool 2 de dahil olmak üzere bu yılın 6 önemli yapımını da desteklediğini açıkladı.

Hasbro ve Mattel gibi oyuncak endüstrisinin büyük oyuncuları, insanların Amazon ve diğer e-ticaret sitelerinde satılan daha küçük oyuncak üreticilerinin ürünlerine yönelmeleriyle birlikte ciddi bir darbe aldı. Ayrıca günümüz çocuklarının video oyunlarını fiziksel oyunlara tercih etmesi de bu durumda etkili oldu.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Burger King’in Sinemaya Yemek Sokma Yasağını Delmek İçin Yaptığı Şahane Taktik

Sinemanın en can sıkıcı taraflarından biri, sinema dışından satın alınmış olan yiyecek ve içeceklerle sinemaya giriş yapamayacağınıza dair kuraldır. Tabii bu yiyecek ve içecekleri görünür bir şekilde içeriye sokmaya çalışmazsanız, rahatlıkla sinemaya dışarıdan yiyecek ve içecek sokabilirsiniz. Ancak yanınızda büyük bir çanta yoksa, örneğin büyük boy cips gibi bir ürünü gizli bir şekilde sinemaya sokma gibi bir şansınız yok.

Ülkemizde bulunan sinemalara dışarıdan yiyecek ve içecek sokma yasağının bir benzeri Peru’da da mevcuttu. 17 Mart tarihinde ise tüketicilerin sinemalara dışarıdan yiyecek ve içecek getirmesine izin veren bir yasa çıkarıldı. Ancak yasa kapsamında, yalnızca sinemada satılanlara benzer olan ürünlerin sinemaya sokulmasına izin veriliyordu. Burger King Peru da bu soruna kendi çapında oldukça yaratıcı bir çözüm getirdi.

Burger King Peru, global reklam ajansı McCann’in Peru’daki ayağı olan McCann Lima ile iş birliği yaparak müşterilerinin hamburger menülerini sinemaya sokabilmesi için “King Popcorn” ismini verdiği ve patlamış mısır pakedine benzeyen özel bir paket hazırladı ve sinemaya gidecek olan müşterilerine ürünlerini bu paketlerle servis etmeye başladı. Pakede öncelikle hamburger ve patates kızartması yerleştiriliyor, üstüne de az miktarda patlamış mısır ekleniyordu. Böylece sinemaya girerken yapılan kontrolde, sinema görevlileri ürünün patlamış mısır olduğunu düşünerek sinemaya sokulmasına izin veriyordu.

Bu kampanya Burger King müşterileri tarafından olumlu tepkiler alsa da, sinema işletmecileri kısa bir süre sonra bu durumun farkına vardılar ve bu kampanyayı boykot etmeye çalıştılar. Buna rağmen Burger King’in satışlarında hala %40’lık bir artış söz konusu. Umuyoruz ki, ülkemizde de uygulanan ve sinema severlerin hiç de hoşnut olmadığı bu uygulama ilerleyen zamanlarda son bulur.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link