Burger King İspanya, Sony Playstation ile ilginç bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliğiyle uygulamaya konulacak “Burger Clan” isimli teslimat servisi sayesinde, online olarak oyun oynayan, yani Playstation Plus (Playstation platformunda online olarak oyun oynamak için gerekli olan hizmet) üyelikleri bulunan Playstation 4 oyuncuları, Whopper ve Chicken Fries siparişlerini oyun içinden verebilecekler. Burger King İspanya’nın ajansı Lola Mullen Lowe’ın ortaya çıkarttığı bu hizmet, 28 Nisan’dan itibaren uygulanmaya başlanacak.

Burger King İspanya’nın pazarlama müdürü Bianca Shen, şirketin bu yeni uygulaması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Burger Clan, hem eve serviste hem de oyun dünyasında yaratıcı bir aksama ve yararlı ve eğlenceli arasında harika bir denge oluşturuyor. Bir marka olarak farklı şekilde, fakat güçlü bir amaç ve ilgiyle davranmaya seviyoruz. Burger Clan, bu düşüncenin harika bir örneği.” dedi.

Burger King, ilk defa bu tarz bir uygulamayla karşımıza çıkıyor. Daha da önemlisi şirket, bu uygulamayı yakın gelecekte diğer önemli pazarlarda da kullanıma sunmayı istiyor. Video oyun sektörünün her geçen gün büyüdüğü bir dönemde Burger King’in bu hamlesinin gayet yerinde olduğu söylenebilir. Şirketin bu hizmetinden faydalanacak oyuncu sayısının azımsanmayacak kadar fazla olacağı görüşündeyim.

Burger King İspanya’nın Burger Clan hizmetiyle ilgili Youtube hesabından yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın