Pepsi Co’dan Tatil Kazandıran İnteraktif Pazarlama Kampanyası ! 0

Bir posterin önünde ilginç hareketler yapan bir grup insan görsek ilk etapta oldukça garip gelebilir, hatta bu insanlar bir harf şeklini almaya çalışıyorsa işler daha da ilginç bir hal alabilir.

İngiliz atıştırmalık ürün üreticisi Walker’s oldukça yaratıcı bir interaktif billboard çalışmasına imza attı. Firmanın Spell & Go kampanyası için Manchester’da sergilenen interaktif posteri önünde insanlar vücutlarıyla harf şekillerine girmeye çalıştılar.

Pepsi Co.’nun sahip olduğu atıştırmalık ürün markası Walkers’ın Spell and Go kampanyası cips paketleri üzerinden toplanan harfler ile bir destinasyon adını oluşturan kişiler arasından seçilen şanslı kişilere 20.000 tatil olanağından birisini hediye ediyor.

İnteraktif kampanya ise kişilere poster önüne geçerek harflerini biriktirdiği destinasyonun herhangi bir harfinin şekline girmeye çalışan kişilere, tatil için gereken ve oluşturmaya en yakın olduğu harfi hediye ediyor.

spell and go

Posterde dokunmatik ekran ve gerçek zamanlı hareket sensörlerini kullanılmış, makine öğrenmesi ile çalışan poster karşısındaki kişinin hangi harfe bürünmeye çalıştığını duruşundan tanımlayabiliyor.

Poster önüne geçen her kişi için bir harf tanımlanıyor ve o harfe uygun bir duruş kullanılması isteniyor, bununla beraber poster karşısındaki kişiyi en uygun duruşu sağlaması için yönlendirirken aynı zamanda destekleyici ve eğlenceli mesajlar da veriyor.

Grand Visual ve AMV BBDO tarafından yapılan bu kampanya İngiltere’de belirli hafta sonları tekrarlanarak şanslı kişilere harflerini biriktirdikleri ve gitmek istedikleri tatil için harf hediye etmeye devam edecek. Kişiler belirlenen 26 tatil destinasyonundan birisini seçerek cips paketlerinden çıkan kodları Walker’s ın oluşturduğu sayfada toplayarak çekiliş hakkına sahip olabiliyor.

Yarışma için harf toplama süresi 31 Temmuz 2016’da sona erecek, ve kazanan kişilere istedikleri destinasyonda ki tatil için Walkers tarafından kampanyaya özel oluşturulan websitesi lastminute.com’a bilgilerini ileterek  Mayıs 2017’ye kadar rezervasyon yapma şansı verilecek.

Spell and Go kampanyası üzerinden tatil kazanamayanlar da düşünülmüş. Onlar içinde için de tasarım bir güneş gözlüğü, e-kitap okuyucu, Bluetooth kulaklık, e-kitap ve ücretsiz cips kuponları bulunan anlık hediye paketleri hazırlanmış.

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

‘Nike By You’ Lab: Tasarlayın, 90 Dakikada Ayağınıza Giyin 0

Alışverişte zor karar verenlerden misiniz? Birçok seçenek arasında hala kendinize uygun bir çift ayakkabıyı bulamadınız mı? Neden mağaza gezerken saatlerce uğraşasınız ki? Spor denilince akla gelen ilk markalardan olan Nike, size kendi ayakkabılarınızı tasarlama imkanı veriyor.

Ee bunu birçok marka artık  kendi websitesi üzerinden sağlıyor diyebilirsiniz, haklısınız da. Ancak Nike, tasarım laboratuvarı “Nike by You” ile kendinize özel tasarladığınız ayakkabıyı 90 dakika içinde ayağınıza giyme imkanı sağlıyor.

Geleceğin alışveriş deneyimi, alışverişte kişiselleştirme gibi kavramlar hayatımızda sıklıkla var olmaya başlamışken gelin size geleceğin alışveriş deneyimi tam olarak nasıl oluyormuş gösterelim.

New York’un Soho semtinde bulunan tasarım laboratuvarı, gelecekte tasarım ayakkabımeselesinin nasıl kökten değişime uğrayacağının işaretini bugünden veriyor.

Marka tarafından Nike Maker’s Experience ismi verilen bu olay, geleneksel ayakkabı üretimine dijital tasarım dokunuşu katmak olarak açıklanıyor.

Nike tarafından, Maker’s Experience için özel üretilen Nike Presto X ayakkabı üzerine bir kısmı Nike tarafından sağlanan ya da o anda karar verdiğiniz tasarımlar, sizin tercihleriniz doğrultusunda ayakkabı üzerine desen olarak işleniyor. Öyle ki hangi desenin nerede durabileceğine siz karar veriyorsunuz.

Değişimi gerçek zamanlı yakalayan Nike By You teknolojisi, müşterilere ayakkabının ayakta nasıl duracağını da gösteriyor. Tüm süreçler tamamlandığında ayakkabının üretimi bir saatten daha az bir sürede bitiriliyor.

Kendi sporcuları ile yaşadıkları tasarım deneyimini müşterileri ile de yaşamak isteyen Nike, kendi hikayelerini anlatan ayakkabıları seven sporcuların yaşadığı bu hissi, müşterilerine de yaşatmak istemiş. Bu nedenle bir çok farklı hikayeyi ayakkabılarında anlatmak için bu etkinliği planlamışlar.

Sizce de geleceğin alışveriş deneyimi tam olarak bu değil mi?

 

 

Facebook’ta Özgeçmişiniz İle İş Bulma Özelliği Geliyor 0

Facebook 2 milyar kullanıcısına öyle özellikler sunuyor ki artık yeni gelen güncellemelerle beraber diğer uygulamaları pek kullanmayacağız gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden yemek siparişi verebilme özelliğini duymuştuk. Şimdi ise Facebook’ta, LinkedIn gibi özgeçmiş oluşturabileceksiniz ve iş başvurusunda bulunabileceksiniz.

Bilindiği üzere Facebook’ta birçok iş arama/bulma bazlı sayfalar bulunuyor. İşte Facebook’un bu özelliği mesleki ve eğitimsel geçmişinizi daha ayrıntılı bir şekilde sunmanıza ve oradan iş başvurusunda bulunmanıza olanak tanıyor. Ayrıca aldığınız eğitimleri, sertifikaları, kursları ve yetenekleri profilinizde kaydedip görüntüleyebileceksiniz.

ABD’deki bazı kullanıcılar yalnızca deneme sürümünü kullanabildiler. Türkiye’de ise şu an bu bilgileri profilimizde görmek mümkün olmayacak. Ancak LinkedIn’nın kullanım sıklığından dolayı Facebook’un bu uygulamasının büyük kitlelere ulaşma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Eğer beklenen ilgi görülürse bu uygulamanın yakında Türkiye’de de kullanılmaya başladığını görebiliriz.

Bir Facebook sözcüsü ilk olarak The Next Web’e yaptığı açıklamada bu özelliği duyurmuştu. “Facebook’ta her zaman yeni ürün ve hizmetler üretip test ediyoruz, şu anda insanların ve işletmelerin Facebook’ta iş bulmalarına yardımcı olacak özgeçmiş özelliğini test ediyoruz.”

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link