Pepsi Co’dan Tatil Kazandıran İnteraktif Pazarlama Kampanyası !

Bir posterin önünde ilginç hareketler yapan bir grup insan görsek ilk etapta oldukça garip gelebilir, hatta bu insanlar bir harf şeklini almaya çalışıyorsa işler daha da ilginç bir hal alabilir.

İngiliz atıştırmalık ürün üreticisi Walker’s oldukça yaratıcı bir interaktif billboard çalışmasına imza attı. Firmanın Spell & Go kampanyası için Manchester’da sergilenen interaktif posteri önünde insanlar vücutlarıyla harf şekillerine girmeye çalıştılar.

Pepsi Co.’nun sahip olduğu atıştırmalık ürün markası Walkers’ın Spell and Go kampanyası cips paketleri üzerinden toplanan harfler ile bir destinasyon adını oluşturan kişiler arasından seçilen şanslı kişilere 20.000 tatil olanağından birisini hediye ediyor.

İnteraktif kampanya ise kişilere poster önüne geçerek harflerini biriktirdiği destinasyonun herhangi bir harfinin şekline girmeye çalışan kişilere, tatil için gereken ve oluşturmaya en yakın olduğu harfi hediye ediyor.

spell and go

Posterde dokunmatik ekran ve gerçek zamanlı hareket sensörlerini kullanılmış, makine öğrenmesi ile çalışan poster karşısındaki kişinin hangi harfe bürünmeye çalıştığını duruşundan tanımlayabiliyor.

Poster önüne geçen her kişi için bir harf tanımlanıyor ve o harfe uygun bir duruş kullanılması isteniyor, bununla beraber poster karşısındaki kişiyi en uygun duruşu sağlaması için yönlendirirken aynı zamanda destekleyici ve eğlenceli mesajlar da veriyor.

Grand Visual ve AMV BBDO tarafından yapılan bu kampanya İngiltere’de belirli hafta sonları tekrarlanarak şanslı kişilere harflerini biriktirdikleri ve gitmek istedikleri tatil için harf hediye etmeye devam edecek. Kişiler belirlenen 26 tatil destinasyonundan birisini seçerek cips paketlerinden çıkan kodları Walker’s ın oluşturduğu sayfada toplayarak çekiliş hakkına sahip olabiliyor.

Yarışma için harf toplama süresi 31 Temmuz 2016’da sona erecek, ve kazanan kişilere istedikleri destinasyonda ki tatil için Walkers tarafından kampanyaya özel oluşturulan websitesi lastminute.com’a bilgilerini ileterek  Mayıs 2017’ye kadar rezervasyon yapma şansı verilecek.

Spell and Go kampanyası üzerinden tatil kazanamayanlar da düşünülmüş. Onlar içinde için de tasarım bir güneş gözlüğü, e-kitap okuyucu, Bluetooth kulaklık, e-kitap ve ücretsiz cips kuponları bulunan anlık hediye paketleri hazırlanmış.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Haftanın Gündemi #56

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 8 – 14 Temmuz arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Growth Istanbul 2: düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ile “Pazar Yeri ve Büyüme”

İkincisi düzenlenen Growth Meetup İstanbul’un konuğu düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık. Düğün dikeyinde her geçen gün hızla büyüyen pazar yerinin hikayesinin ve pazar yerinde büyüme imkanlarının konuşulacağı etkinlik 18 Temmuz Çarşamba akşamı Karaköy’de! 

Büyüme stratejilerinin uygulanması en zor alanlardan biri de pazar yerleri. Türkiye’nin en ilgi çekici girişimlerinden biri dugun.com’un kurucusu Emek Kırbıyık büyüme hikayelerini paylaşmak için Growth Meetup Istanbul’da!  

Olabilecek en yerel alanlardan biri olan düğün sektöründe var olmak ve büyümek için ne gibi zorluklarla karşılaşıldı? Hemen her aşaması “geleneksel” olan düğün süreçleri nasıl dijitale aktarıldı? Tamamen yerel bir örnekten yurt dışına çıkacak proje nasıl geliştirildi?  

Tüm bunların konuşulacağı ve tartışılacağı etkinliğe katılım ücretsiz. Tek yapılması gereken etkinlik sayfasından kayıt olmak.  

Her ay alanında yetkin bir konuşmacının katılacağı etkinliğin programı şöyle:   

19.00 – 19.30: Tanışma   

19.30 – 19.50: Konuk Sunumu  

19.50 – 20.00: Çay-Kahve 

20.00 – 20.30: Bir vaka hakkında sohbet  

Kim düzenliyor?  

Etkinlik Online Matbaa bidolubaski.com ve Personel Yönetim Yazılımı Kolay İK tarafından destekleniyor ve düzenleniyor.  

Nerede düzenleniyor?  

Etkinlik mekanı:  bi’dolu TERAS 

Kemankeş Mah. Akçe Sok No:6 D:1-2-3 Karaköy / Beyoğlu  

Nasıl kayıt olunur: Etkinliğin sınırlı kontejanı bulunuyor, kayıtlarınızı  buradan yapabilirsiniz. 

Sosyal medya linkleri:    

Twitter: https://twitter.com/growthistanbul 

Facebook: https://www.facebook.com/growthistanbul/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/growthistanbul/ 

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulmeetups/

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link