Bir posterin önünde ilginç hareketler yapan bir grup insan görsek ilk etapta oldukça garip gelebilir, hatta bu insanlar bir harf şeklini almaya çalışıyorsa işler daha da ilginç bir hal alabilir.

İngiliz atıştırmalık ürün üreticisi Walker’s oldukça yaratıcı bir interaktif billboard çalışmasına imza attı. Firmanın Spell & Go kampanyası için Manchester’da sergilenen interaktif posteri önünde insanlar vücutlarıyla harf şekillerine girmeye çalıştılar.

Pepsi Co.’nun sahip olduğu atıştırmalık ürün markası Walkers’ın Spell and Go kampanyası cips paketleri üzerinden toplanan harfler ile bir destinasyon adını oluşturan kişiler arasından seçilen şanslı kişilere 20.000 tatil olanağından birisini hediye ediyor.

İnteraktif kampanya ise kişilere poster önüne geçerek harflerini biriktirdiği destinasyonun herhangi bir harfinin şekline girmeye çalışan kişilere, tatil için gereken ve oluşturmaya en yakın olduğu harfi hediye ediyor.

spell and go

Posterde dokunmatik ekran ve gerçek zamanlı hareket sensörlerini kullanılmış, makine öğrenmesi ile çalışan poster karşısındaki kişinin hangi harfe bürünmeye çalıştığını duruşundan tanımlayabiliyor.

Poster önüne geçen her kişi için bir harf tanımlanıyor ve o harfe uygun bir duruş kullanılması isteniyor, bununla beraber poster karşısındaki kişiyi en uygun duruşu sağlaması için yönlendirirken aynı zamanda destekleyici ve eğlenceli mesajlar da veriyor.

Grand Visual ve AMV BBDO tarafından yapılan bu kampanya İngiltere’de belirli hafta sonları tekrarlanarak şanslı kişilere harflerini biriktirdikleri ve gitmek istedikleri tatil için harf hediye etmeye devam edecek. Kişiler belirlenen 26 tatil destinasyonundan birisini seçerek cips paketlerinden çıkan kodları Walker’s ın oluşturduğu sayfada toplayarak çekiliş hakkına sahip olabiliyor.

Yarışma için harf toplama süresi 31 Temmuz 2016’da sona erecek, ve kazanan kişilere istedikleri destinasyonda ki tatil için Walkers tarafından kampanyaya özel oluşturulan websitesi lastminute.com’a bilgilerini ileterek  Mayıs 2017’ye kadar rezervasyon yapma şansı verilecek.

Spell and Go kampanyası üzerinden tatil kazanamayanlar da düşünülmüş. Onlar içinde için de tasarım bir güneş gözlüğü, e-kitap okuyucu, Bluetooth kulaklık, e-kitap ve ücretsiz cips kuponları bulunan anlık hediye paketleri hazırlanmış.

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın