En Çok Paylaşılan Reklam Tayland’tan!

Araştırma şirketi Unruly tarafından hazırlanan ve reklam filmlerinin Facebook, Twitter ve bloglardaki paylaşım sayılarına göre belirlenen “Dünyada haftanın en çok paylaşılan reklamları” listesinde, geçtiğimiz haftayı Tayland aldı.

Taylandlı mobil operatörü TrueMove‘un reklamı 700 binden fazla kez paylaşılırken, YouTube’da şimdiye kadar 11 milyon kereden fazla izlendi. “30 years” isimli reklamda, kendisine yardım eden birinin iyiliğini yıllar sonra ödeyen bir adamın hikayesi anlatılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=rdBf7BKeG5w

Ucuz Değil(!) Düşük Fiyatlı  iphone 1 Milyonda!

Lansmanı yeni yapılan iPhone 5C’nin 1 milyon adet ön sipariş aldığı haberleri paylaşıldı. Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü 5S modeli ise ilk gününde 2 milyon adede yakın sipariş almıştı.

Apple yetkilileri yeni modelin iPhone 5S’ten yalnızca 100 dolar düşük olmasına rağmen ön sipariş sayısını “heyecan verici” bulduklarını ve olumlu olarak değerlendirdiklerini belirttiler.

Bu arada, Apple’ın 10 Eylül akşamı tanıttığı iPhone 5C’nin, diğer model 5S’ten 100 dolar daha düşük olması, iPhone 5C’nin beklenildiği kadar da ucuz olmadığını gösterdi. Apple’ın iPhone 5C için, ‘ucuz değil, düşük fiyatlı model’ açıklaması müşterileri tatmin etmezken, ucuzluk beklentisine şirketin ‘düşük fiyat’la cevap vermesi başarı konusunda eksi puanı Apple’ın hanesine yazdı.

Sony’den Türkçe Forum!

Sony, Türk oyuncuları sevindirecek atılımlarına devam ederek oyunseverleri Türkçe PlayStation Forum ile buluşturdu.  Türkçe PlayStation Forum,  PlayStation tutkunlarının diğer oyuncular ile iletişim kurabildiği, PlayStation dünyasından yenilikler ve indirim fırsatlarıyla ilgili haberleri takip edebildiği dinamik bir platform. Platform oldukça interaktif. Türkiye’nin dört bir yanından oyuncuların hep birlikte etkinliklere katılabileceği bu platformda, ürün ve servisler ile ilgili soru, görüş ve öneriler de paylaşılabiliyor:

http://community.eu.playstation.com

Sertab Erener Zammı!

Reklam filmlerinde en çok akılda kalan ikinci isim olan Sertab Erener, reklam ücretini yükseltti. Adwatch şirketinin yaptığı araştırmanın sonucuna göre % 3′ten fazla akılda kalıcılık oranıyla Kıvanç Tatlıtuğ’dan sonra gelen Erener, bunun üzerine reklam yüzü olmak için istediği rakamı 1 milyon 250 bin lira olarak belirledi.

Bir Cevap Yazın