Pazarlama Dünyası MarketingTalks İlkbahar15’te Bir Araya Geliyor 0

İkincisi 18 Ekim 2014’te Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen ve pazarlama sektöründen oldukça olumlu tepkiler alan MarketingTalks’un üçüncüsü 4 Nisan Cumartesi günü bu kez Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Sponsorları arasında GfK, TEB Girişim Bankacılığı, Haribo, Ülker Kellogg’s ‘un yer aldığı MarketingTalks İlkbahar15’te yine birbirinden önemli konu başlıkları sektörün değerli isimleri tarafından ele alınacak.

Pazarlamasyon olarak medya destekçileri arasında yer aldığımız MarketingTalks İlkbahar15’in kesinleşen programı aşağıda gibi. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi almak için www.marketingtalks.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güven_Borça

MarketingTalks İlkbahar’15 Programı:
10:00 – Yeni İçgörüleri Keşfetmek: Büyük Veri (Big Data) ve Medyanın Eşsiz Buluşması
Ali Şahin – Crossmedia Link Direktörü, GfK 

10:45 – Satış Pazarlamadan Ne Bekler?
Kerem Kadakal – Evyap Satış Direktörü

11:30 – Çay & Kahve Arası

11:45 – Girişimlerde Pazarlama [Panel]
Ozan Tatar – PayU Türkiye Pazarlama Müdürü
Nazım Salur – BiTaksi Kurucusu & CEO
İbrahim Coşkuner – TEB Girişim Bankacılığı Müdürü

12:45 – Yemek Arası

13:30 – Türkiye’de Marka Vizyonu Nasıl Gelişir? [Panel]
Güven Borça – Marka Konseyi Kurucusu
Bora Alçı – Marka Konseyi Kurucusu
Dilek Özman – Marka Konseyi Kurucusu
Hakan Senbir – Marka Konseyi Kurucusu
Nükhet Vardar – Marka Konseyi Kurucusu

14:30 – Global Markaları Yönetmek
Evrim Şen – PepsiCo Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü

15:15 – Çay & Kahve Arası 

15:30 – Dijital Pazarlamada Başarıyı Ölçümleme
Mustafa İçil – Stratejik Pazarlama Danışmanı

16:15 – Yakında açıklanacaktır.

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link