OptimumBrand Worldcom’un Yeni Ortağı Oldu 0

Türkiye’nin lider pazarlama iletişimi şirketlerinden OptimumBrand, dünyanın en büyük bağımsız halkla ilişkiler ağı Worldcom PR Group bünyesine katıldı.

 6 kıtada, 113 şehirde faaliyet gösteren ve 132 uluslararası PR ajansının bilgi ve uzmanlığını bir araya getiren Worldcom, Hong Kong’ta düzenlediği küresel konferansta, Türkiye’nin önde gelen iletişim danışmanlığı şirketlerinden OptimumBrand’i, ortakları arasına kattığını duyurdu.

Bağımsız kuruluşlara özgü esneklik ve müşteri odaklılığını koruyarak, ulusal ve uluslararası müşterilere hizmet veren Worldcom PR Group’un Genel Koordinatörü Todd Lynch, “Dünyadaki en iyi bağımsız ajanslar ile çalışıyoruz. Endüstrimize imza atmanın ötesinde, sektörün gelecek yıllarda nereye gideceğini belirleyecek uzmanlık ve becerilere sahip yeni bir ortağımız daha oldu.” dedi.

Hong Kong’da Türkiye hakkında yaptığı sunumla övgü toplayan OptimumBrand Genel Müdürü Seyhan Ayel Girit ise, bu ortaklıkla Türk firmaların dünyaya açılmasını desteklemenin hedefleri arasında olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Dünyanın hemen her köşesindeki işinin ehli Worldcom ortaklarıyla birlikte yürütülen projeler ve düzenli fikir alışverişi bizim için çok kıymetli. Kuruluşumuzdan beri Amerika’dan Avrupa’ya ve hatta Avustralya’ya çok sayıda müşteriye hizmet verdik, bu ortaklık bunun sonucunda gerçekleşti. Worldcom’un bizi tercih etmesinden gurur duyuyoruz, bu Türkiye’ye verilen önemin de bir göstergesidir.”

OPTIMUMBRAND –  İstanbul, Türkiye

1996 yılında kurulan OptimumBrand, marka oluşturma, pazarlama danışmanlığı, stratejik kurumsal iletişim, tüketici iletişimi, medya ilişkileri, dijital ve içerik pazarlama, kriz iletişimi ve iç iletişim alanlarında geniş bir yelpazede yerel ve uluslararası müşterilere hizmet vermektedir. Tüm pazarlama iletişimi ihtiyaçları için müşterilerine stratejik bir ortak olan OptimumBrand, pazarlama stratejilerinin oluşturulmasında ve sonuçların takip edilmesinde etkin bir rol oynamaktadır.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Mezunu. Reklam Yazarlığı kariyerinden sonra, Pazarlamasyon'da içerik editörlüğü.

Bir Cevap Yazın

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

Lufthansa, Uçuş Sırasında Yolcularına Sunum Yapıyor ve Ürün Denetiyor 0

Hava yolu şirketleri, son zamanlarda yolcularına daha iyi bir uçuş deneyimi sunabilmek adına yeni yöntemler deniyorlar. Tabii, uçuş deneyimini farklılaştırmak adına sunulan bu yöntemlerin birçoğu deneysel, ancak yolcuların bunlara vereceği tepkileri ölçebilmek adına bu yöntemlerin denenmesi gerekiyor.

Bu tarz deneysel bir hamle de Alman hava yolu şirketi Lufthansa‘dan geldi. Lufthansa, yolcularının uçuş deneyimlerini daha verimli hale getirmek amacıyla FlyingLab isimli bir platform oluşturdu ve bu platform sayesinde, uçuş esnasında yolcularla sunumlar ve ürün testleri aracılığıyla etkileşime geçmeye başladı.

Bu sunumlar ve ürün testleri için uçakta uzmanlar yer alıyor ve bu uzmanlar konuyla ilgili olarak yolcuları bilgilendiriyorlar, yolcular da konuyla ilgili olarak akıllarına gelen soruları uzmana sorabiliyorlar. Ürün testi kısmında ise zaman zaman yolculara giyilebilir teknoloji ürünlerini deneme fırsatı sunuluyor. Bununla birlikte uçuşta yer alan uzmanlar genel olarak hatrı sayılır kişiler. Örneğin son uçuşlardan birinde, uzman olarak Cindy Chin isimli bir NASA çalışanı bulunuyordu.

Bu konsept, özellikle ülkeler ve kıtalar arası uzun süreli uçuşlarda insanların verimli vakit geçirmesini sağlamak adına iyi gibi gözükse de yolcuların en azından büyük bir kısmının ilgisini çekebilecek bir konu belirlemek zor gibi görünüyor. Tabii, yolculara uçuş sırasında vakit geçirebilmeleri adına ekstra bir seçenek oluşturduğu için hiç olmamasından iyidir. Ancak hava yolu şirketleri, uçuş deneyimlerini daha kaliteli bir hale getirmek istiyorlarsa kişiselleştirilmiş deneyimlere odaklanmaları daha mantıklı olacaktır.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link