Nissan, Renault ve Mitsubishi Ortaklığına Yeni Logo Tasarımı

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl Renault-Nissan ortaklığı Mitsubishi Motors’u da bünyesine katmıştı. Renault-Nissan grubu %34 hissesini satın alarak Mitsubishi’nin en büyük hissedarı olmuştu. Oluşan bu yeni şirketler grubu 10 milyon adetlik satış performansı sayesinde dünyanın en büyük üçüncü otomotiv grubu olmayı başarmıştı.

Bunun ardından satış hacmi ile dünyanın en büyük otomotiv gruplarından birini oluşturan Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors ittifakı Mitsubishi Motors ile artan işbirliğinin simgelenmesi amacıyla yeni bir logo tasarladı. Yeni logonun, Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors ortaklığı ile ilgili bilgi, haberler ve gerçekleri barındırdığı, yeni başlatılan web sitesinde belirgin bir şekilde yer alacağı ve sosyal medya kanallarında da kullanılacağı belirtildi.

Yeni logo: ortaklar arasındaki kültürel, teknolojik, finansal ve insani köprüleri simgeleyen temek özelliklerle öne çıkıyor. Ayrıca açıklamada, yeni logonun üç üye şirketin ortak mirasını yansıtmayı amaçladığı belirtildi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Yüksek Lisans Öğrencisi - Pazarlamasyon.com İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Tesla Elektrikli Motosiklet Konsepti: Tesla Model M

  • Jans Slapins isimli tasarımcı, “Tesla Model M” adını verdiği konsept bir elektrikli motosiklet tasarladı.
  • Slapins, bu konsept elektrikli motosikleti tasarlarken Tesla Roadster’dan ilham aldı.
  • İlgili Yazı: Tesla’da Sörf Yapmak?

Tesla, özellikle son birkaç yılda elektrikli araç sektörüne damgasını vurdu ve birçok otomotiv şirketinin elektrikli araçlara daha fazla odaklanmasının başlıca sebepleri arasında yer alıyor. Tesla, bu zamana kadar çeşitli segmentte otomobiller piyasaya sürdü ve son olarak da elektrikli tırı Tesla Semi’yi duyurdu. Peki, Tesla bir elektrikli motosiklet üretseydi, sizce nasıl görünürdü? Şirketin şimdilik böyle bir planı yok gibi görünüyor. Ancak bu durum, tasarımcıların hayallerindeki Tesla elektrikli motosikleti yapmalarına engel değil.

DesignBoom’un yaptığı habere göre, Londra’da yaşayan Jans Slapins isimli tasarımcı da tam olarak bunu yaptı ve hayalindeki Tesla motosikleti tasarladı. Tasarımcının, Tesla Roadster’dan ilham alarak tasarladığı dikkatlerden kaçmayan hayali elektrikli motosikletin ismi ise “Tesla Model M”.

Bu elektrikli motosiklet, 150 kW gücündeki elektrikli motordan güç alıyor ve bu elektrikli motorun içersinde lityum-iyon bataryalar bulunuyor. Bu lityum-iyon bataryalar, alüminyum şasinin içerisinde mümkün olduğu kadar alçağa yerleştirilmiş durumda. Motosikletin ağırlık merkezi, mümkün olduğu kadar asfalta yakın tutulmak istendiği için lityum-iyon bataryalar bu şekilde yerleştirilmiş.

Bununla birlikte Tesla Model M’de yarış, cruise, standart ve eko olmak üzere bilgisayar kontrollü dört mod bulunuyor. Ayrıca elektrikli motosiklette bir yakıt deposu yerinee, kask, sırt çantası ya da sürücünün taşıması gerekebilecek herhangi bir şey için su geçirmez bir eşya bölmesi de yer alıyor. Motosikletin tekerlekleri, ağırlığı azaltmak için karbon fiberden yapılmış ve süspansiyon ise arka tarafta bulunan baş aşağı çatallı bir mono şok tarafından sağlanıyor.

Tasarımcı Jans Slapins’in diğer harika tasarımlarına göz atmak için buraya tıklayarak kendisinin Behance sayfasına ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Yeni iPhone’lar Üzerinden Prim Yapan 4 Marka

  • Apple’ın 12 Eylül’deki etkinliğinde yeni iPhone’ları tanıtmasının ardından birçok marka, Apple’ın yeni telefonlarını çeşitli açılardan eleştirdi. Bu eleştirilerin odak noktası ise telefonların hiçbir yenilik barındırmaması ve de yüksek fiyat politikasıydı.
  • SkyScanner Singapur, yeni iPhone’ların fiyatları üzerinden yaratıcı bir reklam çalışması yaparken 9gag ise Apple’ın yenilik anlayışıyla dalga geçen kısa bir video paylaştı.
  • İlgili Yazı: iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR Tanıtımı ve Satış Fiyatları

Birçoğunuzun bildiği gibi Apple, geçtiğimiz çarşamba günü gerçekleştirdiği etkinlikle yeni cihazlarını tanıttı. Tabii ki, etkinlikte tanıtılan cihazlar arasında en çok dikkat çekenleri yeni iPhone‘lar oldu. Apple’ın rakibi olan diğer akıllı telefon üreticileri başta olmak üzere, çeşitli markalar da markanın yeni telefonlarına sataşmaktan geri durmadı. Yeni iPhone’lar üzerinden prim yapmaya çalışan dört markaya bir göz atalım.

SkyScanner Singapur

SkyScanner Singapur, yeni iPhone’ların fiyatları üzerinden son derece zekice bir reklam çalışmasına imza attı. Bilmeyenler için iPhone Xs’in resmi satış fiyatı 999 dolar, iPhone Xs Max’in resmi satış fiyatı 1.099 dolar ve iPhone XR’in resmi satış fiyatı ise 749 dolar. Apple’ın telefonlarının eleştirildiği noktalardan biri de bu yüksek fiyatlar. İşte zekice hazırlanmış reklam çalışmasında bu duruma dikkat çeken SkyScanner Singapur, iPhone Xs’i ve fiyatını internet sitesine yerleştirdi. Bu sayede SkyScanner Singapur üzerinden herhangi bir uçuş arayan kullanıcılar, satın almak istedikleri uçak biletinin iPhone Xs’e kıyasla ne kadar ucuz olduğunu görüyorlardı.

Facebook’ta paylaşılan yukarıdaki durumda ise bir Avrupa seyahatinin fiyatı ile iPhone Xs’in fiyatı karşılaştırılıyor. Bu arada iPhone Xs’in fiyatındaki farklılık ise para biriminin Singapur dolarına çevrilmiş olmasından kaynaklanıyor. Yani bu durumda, Singapur’da yaşayan biri için iPhone Xs’in fiyatı 1.649 Singapur doları iken Avrupa’ya uçmanın bedeli ise 1,443 dolar.

9gag

İnternet aleminin en popüler mizah platformlarından biri olan 9gag, Apple etkinliğinden sonra markanın yenilikçilik anlayışını tiye alan 44 saniyelik bir video paylaştı ve bu video, kısa bir sürede viral haline geldi. Videoda ilk olarak geçtiğimiz yılki Apple etkinliğinde tanıtılan iPhone X’in ekran görüntüsü, bu yıl tanıtılan iPhone Xs’in ekran görüntüsüyle değiştiriliyor ve iPhone X’in ismine bir “s” harfi ekleniyor. Daha sonra da bu telefonun boyutu büyütülerek iPhone Xs isminin yanına “Max” ifadesi ekleniyor.

Huawei

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, resmi Twitter hesabından Apple’ın dikkate değer yenilik konusunda tutucu davranmasına vurgu yaparak bir videoyla birlikte “Bir şeyler aynı tuttuğunuz için teşekkür ederiz. Londra’da görüşürüz. 16.10.18” şeklinde bir tweet attı. Huawei Mobile’ın tweet’te yer verdiği 16 Ekim tarihi ise markanın yeni telefonu Huawei Mate 20’yi tanıtacağı tarih. Yani Çinli marka, bir nevi bu tweet ile Huawei Mate 20’nin iPhone’a göre çok daha yenilikçi bir telefon olacağına vurgu yaptı.

Samsung Türkiye

Şu anda akıllı telefon pazarında Apple’ın en büyük rakibi konumunda bulunan Samsung da yeni iPhone’lara laf atma fırsatını kaçırmadı. Ancak bunu yapan Samsung global hesabı değil, Samsung Türkiye idi. Yeni iPhone’ları geçen ay piyasaya sürülen Samsung Galaxy Note 9 ile kıyaslayan Samsung Türkiye resmi Twitter hesabı, telefonun donanımsal özelliklerine dikkat çekerek “Sonsuz Ekran, Yenilenmiş S Pen, 4000 mAh Batarya, Su-Karbon Soğutuculu İşlemci” yazdı ve bu tweet’in sonunda da #GalaxyNote9 ve #GücüKeşfet etiketiyle birlikte “Tartışma sona ermiştir.” ifadesine yer verdi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?